Skocz do zawartości

Beryl I Skydome


Amos

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do wszystkich berylowców.

W jaki sposób przygotować obrazek, żeby po wpisaniu go w zakładce 'Skydome' (tło) w menedżerze ustawień Beryla, był on widoczny w tle podczas obracania kostki, tak jak np. na tym zrzucie.

Próbowałem obrazki PNG i JPG, mniejsze i większe, ale za każdym razem zmienia się tylko kolor tła, a obrazka nie widać...

Oczywiście mam najnowszego Beryla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam pytanie do wszystkich berylowców.

W jaki sposób przygotować obrazek, żeby po wpisaniu go w zakładce 'Skydome' (tło) w menedżerze ustawień Beryla, był on widoczny w tle podczas obracania kostki, tak jak np. na tym zrzucie.

zaznaczylem że ma być tło podałem ścieżke do obrazka pierwszy lepszy przerobilem w gimpie na 1280x1024 jako png i działa.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma nieco ponad 1,5MB to jest ten obrazek z forum co podawał kolega Mysio

swoją droga to ciekawe ze ja na laptopie ze zintegrowana kartą nie mam problemów z berylem i wszystko chodzi normanie

może to karty graficzne sprawiaja te problemy wszak mój laptop jest z niższej półki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Obraz musi być w formacie .png w 32 bitowej głębi kolorów i następujących rozmiarach:

 

min = 1024x1024 , 2048x1024, 2048x2048, 4096x2048, 4096x4096 = max

i

 

jest tam link do bardzo fajnego skydome'a matrixowego - dokładnie do tego - http://img224.imageshack.us/img224/134/matrix4vn0.png , możesz sobie sprawdzić wymiary ;) , zresztą ten obrazek jest świetny na tło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mhh, sory za odgrzebanie tematu. Ale sam użyłem panoram. Świetnie wygląda, troche to popikselowane. Jednak da się przeżyć i naprawdę ma się uczucie że stoi się na środku kanionu. Mam rozdzielczość 1280x1024.

To screen:

kostkapanoramagowcd8.png

A to obrazek:

fisherpanoga4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...