Skocz do zawartości

Monitor Się Wyłącza Podczas Instalacji Fc6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie: próbuję zainstalować FC6 na laptopie Acer TravelMate 4602:

 

Processor: Intel® Pentium® M processor 1.73GHz

 

Memory: 1022MB RAM

 

Card name: ATI MOBILITY RADEON X700

Chip type: ATI MOBILITY RADEON X700 (0x5653)

Display Memory: 64.0 MB

 

BIOS: Phoenix NoteBIOS 4.0 Release 6.1

 

Problem polega na tym, ze w momencie instalacji uruchamia się anaconda, wykrywa poprawnie karte graficzna, startuje native X server...i monitor się wyłącza, ale proces nadal dziala w tle.

 

Probowalem wykonac instalacje w trybie tekstowym i wszystko przebieglo bezproblemowo. Ale mimo to nie jestem w stanie odpalic interfejsu graficznego.

 

To sa moje poczatki z linuxem wiec, prosze o pomoc...w wersji dla zoltodzioba. Pozostaje mi sie tylko domysclac, ze problemem jest sterownik, ale nie rozumiem czemu, skoro podczas probingu wszystko jest wykryte poprawnie. Mimo checi i szperania w necie nie mam pojecia jak zamienic sterownik.

 

Pozdrawiam,

Majer

 

Zeby bylo smieszniej, nie dziala mi Kubuntu (po zainstalowaniu nie odpala interfejs), ale dziala mi openSUSE 10.2, niestety nie podoba mi sie tak bardzo jak Fedora:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już zainstalowaną fc? Odpala Ci się tryb tekstowy? To wpisz login: root i hasło jakie podałeś przy instalacji. Teraz spróbuj odpalić (_menadżer_ → menedżer) ORT logowania przez polecenie: gdm jeżeli wszystko poszło ok to powinieneś mógł się zalogować do systemu, wtedy wedytujesz plik /etc/inittab i zmienisz linijke:

 

id:3:initdefault:

 

na:

 

id:5:initdefault:

 

Jeżeli natomiast po poleceniu gdm ujrzał jedynie czarny ekran to musisz zmienić odświerzanie ekranu (powinno pisać w dokumentacji od monitora) A robi się to przez edycje pliku /etc/X11/xorg.conf

 

HorizSync    30.0 - 71.0
        VertRefresh  50.0 - 150.0

 

Jak zmieniesz powyższe linijki na dobre to powinno być po kłopocie.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HorizSync    30.0 - 71.0
        VertRefresh  50.0 - 150.0

Jak zmieniesz powyższe linijki na dobre to powinno być po kłopocie.

Zmienisz albo dopiszesz. FC6, a właściwie najnowszy Xorg ma domyślny plik konfiguracyjny dość okrojny.

@majerskim - poszukaj na forum hasła "xorg.conf". Problem z wyłączaniem monitora po starcie X-ów przy instalacji często się ostatnio przewijał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem,

ta kwestia nie pomaga :( Ale zgodnie z poradami w innych tematach zmienilem sterownik na vesa i tryb graficzny dziala, jednak nadal nie wykrywa monitora i k.graficznej na sterownikach ATI.

 

Poza tym jak moge stworzyc bo domyslnie sie włączał tryb graficzny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...