Skocz do zawartości

Uninstall Dla Fedory Core 6


Jesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem a mianowicie chciałbym mieć na komputerze 2 systemy (_linuxa_ → Linuksa) ORT oraz windowsa .... teraz niestety nie wiem co zorbić bo utknołem na Fedorze a że Windows jest mi potrzebny do innych czynnosci(niestety) to musze go sobie wgrać ...;/

 

PROSZE O POMOC !!!!!!

Ja naprawdę chce mieć obydwa systemy ale się nie da

Z góry dziękuje o pomoc :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche Cię nie zrozumiałem ...... nie wierzycie mi że chce mieć linuksa

tak się składa że nie znosze firmy microsoft po tym jak obserwuje to w jaki sposób postępują z ludźmi

Ale niesety jest mi potrzebny ten głupi windows bo informatyk odemnie tego wymaga ;/

Więc jeżeli da się Chociz zrobić tak żeby były 2 systemy to byłbym wdzieczny za podpowiedzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja Ci wierzę, że chcesz Linuksa :D Chodzi mi o to, że z Twojego pierwszego posta wynika tylko tyle, że chcesz mieć 2 systemy. Ale nie piszesz nic na temat tego co udało Ci się już zdziałać w tym temacie, ani nie opisujesz jaki masz konkretnie problem z instalacją tych 2 systemów obok siebie, rozumiesz? Piszesz tylko, że chcesz, ale nie precyzujesz co Ci się nie udaje przy próbach instalacji.

 

Polecam:

http://poradnik.fedorapl.org/#instalacja

 

aha, no i przed instalacją FC w takim wypadku musisz mieć już Windowsa zainstalowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choidzi o to że linux i windows mają różne systemy formatowania więc z płyty linuksa da się sformatować winde ale z płyty windy nie da się tego zrobić z linuksem , więc nie mam okazji próbować .... jak botuje z płyty linuksa to nie moge podzielić dysku a to jest duży problem moje próby opierały się na formacie i instalacji , nie wiem też czy istnieje takie cos jak dysk startowy dla linuksa,

A i mam pytanie :czy jak formatuje z płyty linuksa to musze (_odrazu_ → od razu) ORT formatować obydwie partycje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz winde to zalatw sobie partition magic albo inny programik i dopasuj sobie ilość wolnego miejca dla nowych partycji linuksowych. W ten sposób zainsta;lujesz sobie 2 (_linuxa_ → Linuksa) ORT + będziesz miał winde i fedore core... przynajmniej tak mi się wydaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj stary, ja przepraszam, ale cos mi sie zdaje, ze brakuje Ci podstawowej wiedzy, niestety...

 

z plyty linuksa da sie sformatowac winde ale z plyty windy nie da sie tego zrobic z linuksem , wiec nie mam okazji próbowac ...

 

Tylko co to ma do rzeczy? Eh... moze po prostu powiem co masz robic, bo nie jestem juz zbyt zmeczony, zeby czytac Ci dalej w myslach... i dodam tylko, ze musisz uzupelnic swoja wiedze (m.in. na temat szukania...).

 

Wiec tak: Robisz backup (bo wywalisz sobie wszystkie dane z dysku za chwilke). Wkladasz do napedu plytke z Windowsem i odpalasz instalator. Wywalasz wszystkie partycje i tworzysz nowa, jakis kawalek dysku (byle nie caly :P). Instalujesz Windows na tej partycji. Odpalasz instalator Fedory. Przy partycjonowaniu wybierasz "Utwórz indywidualny uklad". Widzisz, ze partycja z Windowsem sie wyswietla. Nie dotykasz jej. Tworzysz nowe partycje dla FC wedle uznania. najlepiej po prostu /, /home i swap. Przechodzisz do konfiguracji GRUBa. Instalator powinien wykryc zainstalowany Windows. Kontynuujesz instalacje. Po instalacji i ponownym uruchomieniu komputera powinienes miec w menu GRUB 2 systemu do wyboru - Windows i FC.

 

Czy taka instrukcja wystarczy?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze to może zadziłać

Jak bede miał jakiś problem (a na to niestety możecie liczyć <_< ) to powiem już dokładnie o co chodzi

 

Nic ... KOMPELTNIE NIC !! ciągle jakiś błąd wyświetla ... jak botuje to ciemny ekran i nic ... chce odpalić na linuksie też nie działa ... czy fedora ma jakies zabespieczenia anty-windosowskie ??!! :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku, konkrety! Jak nie opiszesz dobrze swojego problemu to NIKT nie bedzie w stanie Ci pomóc!

 

ciagle jakis blad wyswietla
Co znaczy "jakis"? Jaki? konkret poprosze.

 

jak botuje to ciemny ekran i nic

Jak CO bootujesz? Fedore? Windowsa? Instalator FC? Instalator Windowsa? Co??

 

Czy fedora ma jakies zabespieczenia anty-windosowskie

 

Nie, nie ma. A czy po necie kraza plotki, ze forumowicze forum.fedora.pl potrafia czytac w myslach??

 

Opisz dokladnie co do tej pory robiles. Jak instalowales, co instalowales, wszystko opisz dokladnie! Inaczej nie licz na nasza pomoc bo nie jestesmy w stanie jej udzielic. Naucz sie pytac. http://rtfm.killfile.pl/ - obowiazkowa lektura (w szczególnosci rozdzial http://rtfm.killfile.pl/#precyzja )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa te wyklrzykniki to nie oznaka tego że jestem na ciebie zły ... nbie bierz tego do siebie .. porzepraszam

Problem jest taki;

Przy włączeniu komputera próbuje zbootować go z płyty Windowsa , niestety po którtkiej chwili ekran staje się cały czarny ... raz dla przekonania się co jest nie tak zostawiłem go tak na pół godziny .. i nic

Następnie próbuje odpalić Windowsa (mówie teraz oczywiście o xp) z linuksa z programu wine .Pokazuje się tylko autorun ,a po kloknięciu na instalacje pojawia się jakiś bład (nie zdążyłem zapisać jaki ;/) .A co do innych Windowsóe (ME,98) problem jest taki : przy boocie wyświetla mi po prostu że wystąp[ił błąd i nie da się sformatować ... to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie próbuje odpalić Windowsa (mówie teraz oczywiście o xp) z linuksa z programu wine .Pokazuje się tylko autorun ,a po kloknięciu na instalacje pojawia się jakiś bład (nie zdążyłem zapisać jaki ;/)

 

No to akurat kompletnie niedorzeczny pomysł, jeśli mam być szczery... Wine nie służy do tego. Poczytaj.

 

Co do problemów z instalatorem Windows to nie pomogę, bo nie widziałem go na oczy od ponad roku. Ale możesz jeszcze podać ile masz partycji, bo pamiętam, że instalator Windows się rzucał jak było więcej, niż 3 podstawowe. Podaj jeszcze konfigurację swojego komputera - proc, ram, grafę też na wszelkiego, dysk (typ).

 

Aha, no i nadal nalegam, żebyś przeczytał ten artykuł do którego link podałem ;) Przeczytanie i stosowanie się do tego jest wymagane w regulaminie forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO tak .. prtycje mam jedną bo reszta się skasowała przy instalacji fedory. ram mam 768 (blisko tego ;)) procesor i dysk twardy to powiniwnem nie wspominac ale powiem procesor athlon 1000mHz dysk twardy(nie znam nazwy ani typu) ale jest 40 gb karta graficzna Ge force fx 5200 a kata dzwiękowa nie pamiętam (ale to chyba nie ważne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prtycje mam jedną bo reszta się skasowała przy instalacji fedory

 

Czy Ty w ogóle czytałeś COKOLWIEK (w szczególności mam na myśli oficjalną instrukcję instalacji) na temat instalacji Fedory?? Bo ja mam wrażenie, że wszedłeś w system z biegu nie czytając na jego temat absolutnie nic, a co za tym idzie nie mając zielonego pojęcia jak go prawidłowo zainstalować i skonfigurować. Czas najwyższy uzupełnić wiedzę bo marny Twój linuksowy los... Jak napisałem w innym wątku przed chwilą: czytaj, czytaj, czytaj. Żeby obsługiwać jakikolwiek system czy sprzęt musisz coś na jego temat wiedzieć. Przeczytać instrukcje. Inaczej nikt nawet nie weźmie na poważnie Twoich pytań.

 

Eh, powinienem Ci powiedzieć, żebyś sobie teraz znalazł informacje na temat instalacji fedory i jakiś artykuł o podstawach Linuksa (i uwierz mi, że to by było dla Ciebie najlepsze), ale podam Ci po prostu kilka linków zamiast tego:

 

http://fedora.redhat.com/docs/install-guide/fc6/en/ - instrukcja instalacji Fedory Core 6. Wersja po angielsku. Mam nadzieję, że to nie problem, bo nie chce mi się teraz szukać wersji polskiej.

 

http://linux.pl/?id=article&show=96 - ogólne wprowadzenie do Linuksa. Lektura obowiązkowa.

 

http://poradnik.fedorapl.org/ - poradnik, bardzo dobry. Jest tu też trochę o Instalacji - najważniejsze informacje.

 

Cholera, podaję te linki już drugi raz dzisiaj... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do tematu to moze postaw wszystko od zera (chyba o to Ci chodzi). Jak juz wczesniej bylo napisane sciagnij np. hiren's bootcd tam masz kilka programów do partycjonowania do wyboru. Jak juz uporasz sie z parycjonowaniem to zainstaluj windowsa (chyba wiesz jak to zrobic) potem juz tylko zostaje fedora :)

 

[usunalem poprzedni idiotyczny post, wiec i Twoja sluszna uwage dotyczaca tegoz postu - Waldo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...