Skocz do zawartości

Instalacja Fedory


Migo

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za poprzedni post, ale z takich informacji jakie podales w pierwszym poscie nikt by ci nie pomógl, jak masz jakis problem to podawaj jak najwiecej informacji(w tym przypadku dotyczacych sprzetu, tzn: firma, model, procek, chipset plyty, karta graficzna itd), wiekszosc ludzi nie ma czasu dopytywac sie o takie dane i po prostu ignoruje posty w których nie ma podstawowych informacji. Mozliwe ze wina lezy po stronie karty graficznej odpal instalacje w trybie tekstowym moze cos z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie dostać do instalacji manualnej (tak mi sie wydaje ;))

I mam kolejny problem jak mam wybrać partycje na której chce zainstalować Linuksa ? Jak klikam tab albo Alt to jedynie przechodzę między Wyborem czy na nowej partycji czy skasować wszystko inne a OK Wstecz po środku jest miejsce na wpisanie partycji ale jak tam sie dostać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probing for wideo cart: ATI Technologies Inc RC1400
Faktycznie, że rozżarzone szczypce i za jęzor ciągnąć trzeba <_<

 

Spróbuj w takim razie zamiast "linux text" podać "linux noprobe" a jak nie podziała to jeszcze "linux noprobe text". I w ogóle spróbuj różne parametry do jądra przekazywać. Skorzystaj z ekranów pomocy zanim naciśniesz pierwszy raz <ENTER> - klawisze F2, F3, F4. Popróbuj z parametrem "resolution" z jakąś niewielką rozdzielczością np. 800x600 czy nawet 640x480.

Masz może jakiś aparat cyfrowy, komórkę czy coś takiego? Jak będzie błąd, to zrób fotkę ekranu, wrzuć obrazek na http://imageshack.us i wklej tutaj link (link do obrazka a nie obrazek), żebyśmy w końcu zobaczyli o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Można Linuksa zainstalować na partycji log ??
Na jakiej partycji? :) Domyślam się, że "log" to niby skrót od "logiczna"? To niezbyt precyzyjne określenie, ale zgadując o co Ci chodzi, to tak, można instalować linuksa na "partycji log" ;) To nie Windows na szczęście :)

 

A co do tych obrazków (BTW prosiłem: linki nie obrazki) to z tego co widzę masz wybraną opcję "usuń partycje linuksa na wybranym dysku". Pytanie: masz jakieś partycje linuksowe na tym dysku? Masz w ogóle miejsce na dysku na założenie partycji pod linuksa? Jeśli masz miejsce, to wybierz raczej "use free space on selected drive...." (czyli założenie domyślnej konfiguracji na nieużywanych częściach dysku). Chociaż jeśli wiesz o co chodzi w partycjonowaniu dysków, to poleciłbym skorzystanie z ostatniej opcji "create custom layout" (samodzielne partycjonowanie dysku) i założenie partycji linuksowych typu ext3 zamiast domyślnie przez system instalowanych woluminów logicznych (LVM).

 

Obawiam się jednak, że na wskazanym dysku albo nie masz wolnej przestrzeni albo założone są 4 partycje podstawowe i nie da się założyć więcej. Albo jedno i drugie naraz.

Rozwiązanie: musisz zwolnić nieco miejsca na dysku, jedną z partycji podstawowych przerobić na rozszerzoną, na której bedziesz mógł założyć wiekszą ilość partycji (logicznych). Oczywiście zanim cokolwiek zaczniesz mieszać z partycjami zrób dobrą kopię wszystkich ważnych rzeczy na dysku (a najlepiej dwie - serio).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...