Skocz do zawartości

Fc6 Ilosc Plyt


plesniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym zainstalowac FC6. Chodzi mi o instalacje MINIMALNA - tj. tylko jadro + interfejs graficzny (GNOME). Na razie sciagnalem 1. plytke w nadziei, ze wszystkie najpotrzebniejsze pakiety sa na CD1 (to niby byloby logiczne) - co mnie spotkalo podczas instalacji: prosba o 4 (CZTERY!) plyty CD (zaznaczylem tylko GNOME, nawet bez dodatkowych narzedzi systemowych). Czemu tak jest? W prawdzie jest mozliwosc instalacji z internetu, ale jak mam to zrobic z modemem USB (Net24)? Dodam, ze w tematyce linuxowej jestem "zielony". Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora podobnie jak Red Hat Enterprice to minimum 4 płytki CD i to tyle kombinacji z płytkami :lammer: .

na 5 są extrasy (przeważnie)

instalacja z netu

włóż płytkę nr 1

gdy pojawi ci się boot: wpisz linux ks=http://(strona skąd ściągasz)

dłuuga instalacja!,taniej jest kupić za 15 zł gazetkę z fedorą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, mam 0.5 MBita, wiec sciagniecie 5 plyt to dla mnie 18 godzin, ale nie o to chodzi - nie potrafie zrozumiec, czemu najpotrzebniejsze pliki sa tak porozrzucane??? Przeciez mozna to zrobic - patrz: http://www.fedora.pl/fedora-6-live-cd-wydany.html#more-29 . Szkoda, ze livecd nie ma mozliwosci instalacji na dysku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zobaczył pełen pakiet UBUNTU to byś z krzesła spadł i musiałbyś skoczyć do sklepu dokupić płytek ;)

Ja bym się cieszył na Twoim miejscu, że są tylko 4 CD.

 

Pomyśl jak było do tej pory:

- Win 1CD

- Office 1CD

- antywirus, firewall, spyware itp 1CD pt. "Bezpieczeństwo" - jeśli miałeś pożądek w płytach i robiłeś sobie takie płytki

- multimedia (winamp itp, kodeki i inne) - kolejna płytka pt. Multimedia

- Photoshop - 1CD

 

To już mamy 5CD, a komputer jeszcze goły ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem Twojego porownania - przeciez chodzi mi o tylko o jadro i interfejs graficzny;

co do bezpieczenstwa to:

Avira Antivir Personal Edition Classic ~15 MB

Jetico Personal Firewall ~3MB

multimedia:

Winamp ~6MB

Real Alternative ~7MB

QuickTime Alternative ~12 MB

DivX ~15 MB

Xvid ~600 KB

zamiast photoshopa:

GIMP ~8 MB

ew. stary Paint Shop Pro

 

wychodzi 70 MB - gdzie sa te Twoje 3 plyty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafie zrozumiec, czemu najpotrzebniejsze pliki sa tak porozrzucane???
A ktore to pliki sa najpotrzebniejsze? Dla Ciebie zapewne polska lokalizacja to jedna z najpotrzebniejszych rzeczy?... niestety jest na CD4, widac, sa w systemie rzeczy wazniejsze ;)

 

Szkoda, ze livecd nie ma mozliwosci instalacji na dysku :/
Nie wiem jak bylo z LiveCD FC6, ale w LiveCD F7 (test2) w menu Applications -> System widze opcje Install to Hard Drive :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi 70 MB - gdzie sa te Twoje 3 plyty??

 

 

No nie doczytałeś. pisałem że jeśli robiłeś sobie porządek w płytkach - pracując wcześniej na Windzie (miałem tu na myśli robienie płytek tematycznych), to wyjdzie ci więcej płytek. Oczywiście mogłeś mieć jedna ze wszystkim co potrzebowałeś dla siebie. Ja zawsze robiłem sobie więcej płytek grupując je na osobne tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...