Skocz do zawartości

Serwery Cvs


feler404

Rekomendowane odpowiedzi

Już zbieram się od dłuższego czasu żeby przesiąść się na CVS przy projektach jednak jakość nie mogę się zebrać. Chciał bym zapytać o wasze doświadczenia, czego używacie dla tylko dla siebie, czego w większych zespołach, może jakieś linki, porady, uwagi, książki, itp.

 

Potrzeba jest dla języków Cpp+SDL, Ptyhon, dobrze by było żeby nie było większych problemów przy Octave, PHP, Dokumentacji (HTML, ODT), a już by było genialnie jak by obsługiwał projekty graficzne(Blender, GIMP). Ale ostatnie c wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zbieram się od dłuższego czasu żeby przesiąść się na CVS przy projektach jednak jakość nie mogę się zebrać.
Pomyśl może o SVN (Subversion). Nowocześniejszy, prostszy w konfiguracji, użyciu i późniejszym zarządzaniu. Na pewno zajmuje znacznie mniej miejsca (zachowywana jest delta zmian a nie całość nowego kodu jak to ma miejsce w CVS) dzięki czemu jest znacznie szybszy. W stosunku do CVS ma na pewno kilka innych zalet, których sobie tak na szybko nie przypomnę. Zapewne również wad, ale warto się zapoznać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

feler404 jesli myslisz nauczyc sie jakiegos systemu np. do pracy, to jednak polece ci cvs.

Nie spotkalem sie zeby gdzies uzywano svn w firmach developer'skich, co nie znaczy ze nie uzywaja.

Cvs jest uzywany i to nie podlega dyskucji.

 

W domu wystarczy ci svn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Subversion

http://pl.wikipedia.org/wiki/CVS

 

Osobiscie polecam SVN, CVS jest juz wg mnie 'przestarzale', jak ktos chce zaczac uzywac systemu kontroli wersji to wybor CVS jest raczej chybiony...

CVS jest trudniejszy do obslugi (w szczególnosci dla poczatkujacych)

 

ps, Bylem w 2. firmach i w 2. uzywali SVN =)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie polecam SVN, CVS jest juz wg mnie 'przestarzale', jak ktos chce zaczac uzywac systemu kontroli wersji to wybor CVS jest raczej chybiony...

CVS jest trudniejszy do obslugi (w szczególnosci dla poczatkujacych)

 

ps, Bylem w 2. firmach i w 2. uzywali SVN =)

Zgadzam się w pełni. CVS to zaszłości w firmach, gdzie używają tego od lat i szkdoa im czasu na zmianę systemu, przyzwyczajenie ludzi do odmiennej (choć zbliżonej) filozofii działania, itp.

Jeśli ktoś robi repozytorium do wersjonowania źródeł na domowy użytek i nie korzystał przedtem z CVS (a tak jest w przypadku feler404) to SVN jest moim skromnym zdaniem jedynym słusznym wyborem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...