Skocz do zawartości

Problem, Czarny Ekran, Pilna Pomoc


Burn112

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupilem FC6 z gazety za 35zl na 2 plytach DVD.

Mój sprzet to:

G 7600GS AGP8x

786DDR

AthlonXP 2400+ 2.0Ghz

Plyta glówna Asusa, ale nie pamietam jaki to dokladnie model, ale nie posiada nawet wejscia PCI-E na karte graf.

 

Wlaczylem instalacje (_linuxa_ → Linuksa) ORT, sformatowalem dysk porobilem nowe partycje. Jedna glówna oznaczona jako / i reszte w systemie Swap.

Niby wszystko sie super zainstalowalo, wyciagam pltke i naciskam ucuchom ponownie. Otwiera sie okno Fedory nagle znika, wlacza sie ladowanie tam róznych rzeczy, na koncu wyskakuje 2 razy OK na zielono i potem czarny ekran, a monitor reaguje tak jakby komputer byl wylaczony... jednostka centralna przez hcwile pracuje a potem cisza...

 

Co sie dzieje?? Przed cala operacja wszystko dzialalo bez zarzutów na Windowsie XP.

 

EDIT: Dobra metoda prób i bledów cos sie ruszylo. To mój pierwszy Linux, wiec mam lekkie problemy z opanowaniem...

 

EDIT2: Jak sie wlacza ladowanie Fedory klikam ESC i mam do wyboru jakby 2 systemy, jeden z Xen na koncu i drugi bez. jak wlaczam ten z Xen to wlasnie jest ten problem z monitorem, a jak ten bez to wszystko dziala, ale wyskakuje mi komunikat o zlej rozdzielczosci w menu monitora, jak gdzies tam znalazem w pliku X11 dopisalem Modes: "1280x1024_60" Okienko znika, ale Fedora wyswietla sie jakby nie na calym monitorze i nawet Auto Adjustment nie dziala...

 

Problem jest takki, ze standardowo przy boocie uruchamia sie ta wersja z Xen na koncu i wlasnie nie wiem co zrobic, zeby normalnie monitor sie odpalal..

 

EDIT3: Z rozdzielczoscia sobie poradzilem, pozostal problem z tym Xen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1

Jedną główną oznaczoną jako / i reszte w systemie Swap.

/ partycja root-fedora potrzebuje coś ok 5 Gb(sory za niedokładność ale nie pamiętam) ja mam u siebie 10 Gb

/swap-partycja wymiany -ustawiasz na 2 x większą od twojego RAMu czyli jeśli masz 512Mb to ustawiasz na 1024 Mb

/home -partycja z użytkownikiem (kami) czyli z tobą tyle ile zużywasz

/tmp -warto jako oddzielną

/boot -ja mam u siebie ,ale nie musisz jakieś 100Mb

Z tego co widzę to wszystko masz w root

Totalna kaszana :lammer:

Praca na root bez znajomości podstaw administrowania = ogromne kłopoty

NIe mówię już o korzystaniu z sieci z konta root a, z tego co napisałeś to masz tylko root.To prawie harakiri (językoznawców przepraszam )

po2

Xen ma związek z wirtuializacją ,klikaj na zwykły a tamten kernel możesz usunąć,chyba że jest ci potrzebny.

po3

hasło musi się składać z liter dużych i małych cyfr oraz !@#$%^&*()_+={}][

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1

 

/ -partycja root -fedora potrzebuje coś ok 5 Gb(sory za niedokładność ale nie pamiętam) ja mam u siebie 10 Gb

/swap-partycja wymiany -ustawiasz na 2 x większą od twojego RAMu czyli jeśli masz 512Mb to ustawiasz na 1024 Mb

/home -partycja z użytkownikiem (kami) czyli z tobą tyle ile zużywasz

/tmp -warto jako oddzielną

/boot -ja mam u siebie ,ale nie musisz jakieś 100Mb

Z tego co widzę to wszystko masz w root

Totalna kaszana :lammer:

Praca na root bez znajomości podstaw administrowania = ogromne kłopoty

NIe mówię już o korzystaniu z sieci z konta root a, z tego co napisałeś to masz tylko root.To prawie harakiri (językoznawców przepraszam )

po2

Xen ma związek z wirtuializacją ,klikaj na zwykły a tamten kernel możesz usunąć,chyba że jest ci potrzebny.

po3

hasło musi się składać z liter dużych i małych cyfr oraz !@#$%^&*()_+={}][

Tak w sumie to trochę namieszałeś, bo / to nie /root :P Konto root-a ma swój $HOME w /root :) To, że ma tylko /, nie oznacza, że ma tylko konto administratora (przy instalacji o ile pamiętam tworzy się nowego użytkownika bez praw).

/ jako takie przechowuje głównie zainstalowane programy.

Kiedyś też miałem wszystko na jednej partycji (potem oddzieliłem /home) i jedyne problemy może mieć z reinstalacjami ewentualnymi lub padem partycji.

swap - to zależy od komputera, jeżeli masz <512 MB RAM to daj 2xRAM, jak masz >=512MB to starczy 1xRAM (tak jest w Twoim przypadku), ewentualnie możesz zrezygnować, ale nie polecałbym tego.

Co do XEN-a to się nie wypowiem, bo nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to trochę namieszałeś, bo / to nie /root tongue.gif Konto root-a ma swój $HOME w /root smile.gif

Ups . Małe przejęzyczenie. :lammer: moja wina przyznaję się

To wszystko co napisałem to był tryb przypuszczający <_<

Po prostu wbiłem się w szok i tyle.

Chyba aurox też tak miał jak dobrze pamiętam

Bez /home, i do tego superuser ,potem można było ustawić sobie /home/jakiśuser

tak to by się zgadzało

Temat zamknięty na prośbę Burn112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...