Skocz do zawartości

Sterowniki do ZTE ZXDSL 852


Tinku

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge znalezc plytki od modemu ZTE ZXDSL 852 i potrzebuje do niego sterowniki. Szukalem w google (zeby nie bylo ze sam nic nie robie) i znalazlem pod linuksa do innego modemu a do tego tylko pod Maca i Winde... jakby ktos mial a jak juz skomplikowany z usunieta linijka z GPL (czytalem ze takowa trzeba pod Fedora usunac) to byl bym bardzo wdzieczny... A pliki rpm., tar., tar.bz., tar.bz2., czy inne (chyba dobrze napisalem) juz potrafie rozkomplkikowac a pliki rpm. wgrac (rpm -i to jest wgrywanie lub rpm -uvh a desinstalacja to jest rpm -e ... a te pliki tar. robi sie nastepujaco :D tar -xvf (lub xvjf lub xvzf zalezy co jest na koncu jak jest :D Dobrze wszystko zapamietalem? Oczywiscie zawsze na koncu polozenie pliku) A i jest jeszcze jedno pytanie jak rozpakowalem te pliki tar.bz bodajze i podaje polozenie czyli

 

'home/Tinku/Glassy_Glass' ./configure

 

To wyskakuje ze

 

bash: ...polozenie pliku...: is a directory

 

Co zle zrobilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'home/Tinku/Glassy_Glass' ./configure

[...]

Co źle zrobiłem?

IMHO
cd /home/Tinku/Glassy_Glass
./configure

Jeśli masz źródła rozpakowane do /home/Tinku/Glassy_Glass. Sprawdź czy na pewno w tym katalogu masz skrypt configure.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 200% bo jak rozpakowywałem z mp3 to dziwne ale nie pytało mnie nic gdzie rozpakować tylko tam... a pozatym nie wpisywałem własnoręcznie tylko przeciągnąłem plik i sam napisał gdzie się znajduje :P Ale sprawdze jeszcze ten skrypt :D A i oto kod (coś poszło nie tak :/)

 

[root@localhost ~]# cd '/home/Tinku/totem-2.18.1' 
[root@localhost totem-2.18.1]# ./configure
checking for a BSD-compatible install... /usr/bin/install -c
checking whether build environment is sane... yes
checking for a thread-safe mkdir -p... /bin/mkdir -p
checking for gawk... gawk
checking whether make sets $(MAKE)... yes
checking for style of include used by make... GNU
checking for gcc... gcc
checking for C compiler default output file name... a.out
checking whether the C compiler works... yes
checking whether we are cross compiling... no
checking for suffix of executables... 
checking for suffix of object files... o
checking whether we are using the GNU C compiler... yes
checking whether gcc accepts -g... yes
checking for gcc option to accept ISO C89... none needed
checking dependency style of gcc... gcc3
checking how to run the C preprocessor... gcc -E
checking for grep that handles long lines and -e... /bin/grep
checking for egrep... /bin/grep -E
checking for ANSI C header files... yes
checking for sys/types.h... yes
checking for sys/stat.h... yes
checking for stdlib.h... yes
checking for string.h... yes
checking for memory.h... yes
checking for strings.h... yes
checking for inttypes.h... yes
checking for stdint.h... yes
checking for unistd.h... yes
checking build system type... i686-pc-linux-gnu
checking host system type... i686-pc-linux-gnu
checking locale.h usability... yes
checking locale.h presence... yes
checking for locale.h... yes
checking for LC_MESSAGES... yes
checking libintl.h usability... yes
checking libintl.h presence... yes
checking for libintl.h... yes
checking for ngettext in libc... yes
checking for dgettext in libc... yes
checking for bind_textdomain_codeset... yes
checking for msgfmt... /usr/bin/msgfmt
checking for dcgettext... yes
checking for gmsgfmt... /usr/bin/msgfmt
checking for xgettext... /usr/bin/xgettext
checking for intltool >= 0.35.0... 0.35.0 found
checking for perl... /usr/bin/perl
checking for XML::Parser... configure: error: XML::Parser perl module is required for intltool

 

Co do modemu:

 

[root@localhost ~]# cd '/home/Tinku/unicorn' 
[root@localhost unicorn]# sh instaluj
Instalator modułow do modemu ZTE ZXDSL 852. Podlacz modem poczym nacisnij ENTER, aby kontynuowac.

mkdir: nie można utworzyć katalogu `/lib/modules/2.6.17-5mdv/kernel/extra': Nie ma takiego pliku ani katalogu
cp: cel `/lib/modules/2.6.17-5mdv/kernel/extra/' nie jest katalogiem
FATAL: Module unicorn_usb_eth not found.
UWAGA! Jeśli chcesz skonfigurować internet za pomocą narzędzi konfiguracyjnych GUI -- z interfejsem graficznym w Centrum Sterowania --, zrób to teraz, po czym nacisnij ENTER.

ERROR: Module unicorn_usb_eth does not exist in /proc/modules
rm: nie można usunąć `/lib/modules/2.6.17-5mdv/kernel/extra/unicorn_usb_eth.ko': Nie ma takiego pliku ani katalogu
FATAL: Module unicorn_usb_atm not found.
Instalacja zakończona.

 

Co kiedy trzeba było wpisać i co to ten GUI (dodam że (_linuxa_ → Linuksa) ORT mam od 2 dni więc nie wiem co gdzie i po co jest :()

 

ZTE_ZXDSL_852.jpg

 

A co do mpalyera (tamten wątek zamknęli to tutaj piszę :D) Jak mogę go odpalić bo jak wpisuje mplyer to nic, może to pomoże..:

 

[root@localhost unicorn]# rpm -i '/media/disk/mplayer-docs-1.0-0.34.rc1try2.el5.rf.i386.rpm' 
ostrzeżenie: /media/disk/mplayer-docs-1.0-0.34.rc1try2.el5.rf.i386.rpm: Nagłówek V3 DSA signature: NOKEY, key ID 6b8d79e6
        pakiet mplayer-docs-1.0-0.34.rc1try2.el5.rf jest już zainstalowany

 

------------------------------

(Listingi do 12-15 linijek umieszczaj między znacznikami [code] i [/code], dłuższe niż 15 linii pomiędzy [codebox] i [/codebox] - tak jest czytelniej. Przeczytaj "BB Code Help" - WalDo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male sprostowanie, chwilowo (dopóki przynajmniej nie zainstaluje modemu) internetu nie mam.

Na forum piszesz tak?To masz dostep per np. pendrive czy plyta.

Co za problem wejsc http://rpm.pbone.net/ i poszukac pakiecików ;)

Tu masz http://rpm.livna.org/fedora/6/i386/repodat...ew/M.group.html jedno ostrzezenie jak korzystasz z repo livny nie instaluj pakietów z freshrpms atrpms czy innych.Dodatkowo ze strony mplayera sciagnij kodeki (all) i zgraj do /usr/lib/win32 i /usr/lib/codecs/ lub zrób dowiazanie symboliczne z /usr/lib/win32 do /usr/lib/codecs.

Co do modemu zobacz to http://www.linux.rk.edu.pl/w/p/polish-friendly-linux/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zacznę tak... dziękuje wszystkim za pomoc w próbie rozwiązania moich problemów.

Na pocieszenie dodam że udało mi się odpalić mplayera :D Po długich bojach. Niestety *** strzelił płytę główną pewnie ze starości (ma już 10 lat) z tego co widziałem albo raczej poczułem to się usmażyła w 2,5h a wcześniej (jakieś 30 minut) chodził 2h.Tak więc tutaj jest XP, komputer z linuxem zepsuty i bez zamiaru naprawienia (nie opłaca się ladować bo jak wymienię płytę główna to trzeba będzie wszystko). Ale jak tylko dostane nowy komputer (Planowałem go 2 tygodnie temu i miałem go dostać we wrześniu) to zainstaluje już fedore 7 (a może już 8:D) i mam nadzieje że w tym czasie będziecie tak pomocni dla mnie jak teraz.

 

pozdrawiam

 

Ps. Jak planowałem komputer to było to coś takiego:

-Core 2 Duo E4300 podkręcone lekko

-zint. karta muz./graf.

-2 GB RAM-u (2x1GB)

-dysk 250 (może większy)

-Nagry. DVD itd.

 

Nie będę tutaj się bardzo rozpisywać :D Mam nadzieje że pociągnie to najnowszą fedorę z KDE :D Choć Gnome nie jest takie złe ;)

 

Ps2. Przepraszam moderatorów za post nie do tematu, mam nadzieje że mi wybaczycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Jak planowałem komputer to było to coś takiego:

-Core 2 Duo E4300 podkręcone lekko

-zint. karta muz./graf.

-2 GB RAM-u (2x1GB)

-dysk 250 (może większy)

-Nagry. DVD itd.

Do takiego sprzęciora zintegrowana grafika? Weź przestań o_O To już lepiej jakiś gf 7300 czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest parę powodów a pierwszym jest że nie gram, drugim że do beryla taka wystarczy trzeci powód że mi nie potrzebna :D ram i procesor są do programowania :P do najbardziej zaawansowanych środowisk (oczywiście na moim stopniu) wystarczy na kilka lat :D No myślałem kiedyś go GF 7300GT ale czy ja wiem czy mi potrzebna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

checking for XML::Parser... configure: error: XML::Parser perl module is required for intltool

Brak pakietu perl-XML-Parser, ale pewnie będzie trzeba coś jeszcze dociągnąć. Bez sieci to nie będzie lekko .... :( Ale się da ;) Normalnie to yum install perl-XML-Parser i po kłopocie. Bez sieci szukaj albo na rpm.pbone.net albo po prostu w Download Fedora albo na mirrorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...