Skocz do zawartości

Problem Z Instalacją Fc2


Robert1

Rekomendowane odpowiedzi

może moje pytanie nie będzie za bardzo związane z tematem, ale czy ty też po włożeniu płytki do napędu, odpalenia z niej instalki i załadowaniu obrazów miałeś restart kompa?

ja to mam ciagle a po restarcie ciągle to samo - od nowa ładuje obrazy i tak w kółko

nie mogę zainstalować tego (_linuxa_ → Linuksa) ORT

inne dystrybucje instalują mi sie bez problemu - wkładam płytę, botuję ją, odpala sie instalka, wciskam enter, ładują się obrazy i odpala sie instalka bez restartu kompa :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może moje pytanie nie będzie za bardzo związane z tematem, ale czy ty też po włożeniu płytki do napędu, odpalenia z niej instalki i załadowaniu obrazów miałeś restart kompa?

ja to mam ciagle a po restarcie ciągle to samo - od nowa ładuje obrazy i tak w kółko

nie mogę zainstalować tego (_linuxa_ → Linuksa) ORT

inne dystrybucje instalują mi sie bez problemu - wkładam płytę, botuję ją, odpala sie instalka, wciskam enter, ładują się obrazy i odpala sie instalka bez restartu kompa :blink:

A nie masz przypadkiem płyty głównej Asus P4P800? Jeśli tak to rozwiązanie jest tu:

http://fedorafaq.org/#installreboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest tak, ze pod koniec instalacji 3ej płyty dochodzi do restartu ,komp zatrzymuje sie chyba na zachecie konfig. GRUBA . GRUB >

Mam płyte ECS K7S5A.

Pozdrawiam ROBERT.

PS. Wszystkie linuksy instalowały sie na tym kompie OK. :

 

 

:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie nie znam (wtedy te pytania beda retoryczne ;) ) :

1 Czy sciagniete plyty (tak zakladam) maja prawidlowe sumy kontrolne i zostaly poprawnie wypalone ?

2 Czy na etapie konfiguracji gruba nie wstawiacie jakichs skrajnych opcji (jak zrozumialem to w tej okolicy wszystko pada) ?

3 Co na to konsola (ktoras powinna dawac komunikaty jadra) ?

4 (tak z czystej ciekawosci) co sie instalowalo przed konfiguracja bootloadera (i czy jak zrezygnujecie z bootloadera sytuacja sie powtarza) ?

 

--------

Sorry jak cos nie teges napisalem , ale dla mnie jeszcze nie nadszedl czas snu i jest ciagle wczoraj

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mam tą płytę :D

Berkof, napisz, czy dobrze to zrozumiałem: mam zrobić wszystko od punktu 1 do 3 gdy ściągnę naprawiony obraz płyty, albo od 4 do 15 gdybym chciał zainstalować z tej płyty co mam?

1) Wypal obraz na płytke. Zbootuj kompa z niej i po pojawieniu się ekranu fedorki wybierz rodzaj instalacji

 

2) Po podaniu języka, układy klawiaturki pojawi się monit o podanie lokalizacji skąd ma być instalowany system. Wtedy zamieniasz płytki w napędzie - tzn. wyciągasz obraz któy nagrałeś a wkładasz CD1 FEDORY i wybierasz LOCAL CDROM

 

3)Potem instalujesz system (niestety ja dotąd doszedłem bo móżdze co zrobić tymi partycjami)

 

4) Po instalacji muszisz znowu odpalić kompa z CD z obrazem któy nagrałeś i wybrać linux rescue

 

5) Wkładasz CD1 FEDORY

 

6) Instalujesz nowy kernel poleceniami:

 

rpm -Uvh kernel-2.6*

rm -f kernel-2.6*

rpm -e kernel-2.6.5-1.358

 

7) I dajesz reboot'a :

 

 

Pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może tak łaskawie wciśniesz klawisz Pause i zpiszesz ten komunikat?

 

Ja też mam tą płyte ale spisałem, szukałem i znalazlem. Może też warto zainteresować się tym co napisał omen79 :?:

 

I napisz dokładnie w którym momencie sie restartuje bo nie wiem o co ci dokładnie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, a czy nie będzie problemu z odpalieniem winxp z gruba?

czytałem, że trzeba podać jakieś właściwości dysku podczas instalacji (ilość sektorów, cilinddrów itp.) :unsure:

To tez zależy jak masz dysk odczytany w BIOS-ie. Ja np. instalowałem FC2 na kilku komputerach i nie napotkałem na żadne kłopoty z odczytem CHS i we wszystkich startuje wg wyboru i XP i FC2.

Niemniej na wszelki wypadek przeczytaj dokładnie przypięty na górze temat i sprawdź czy Ty akurat nie musisz czegos tam zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% bedziesz mial wybor systemu w grubie. Zaś jak wybierzesz winde i pojawi sie cos takiego:

Booting 'Other'

  rootnoverify (hd0,0)
  chainloader +1

 

i nie bedzie chcial odpalić się....

 

To zajrzyj do tego wątku.

I do tego również...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak Robert, po instalacji wybieram w Grubie - "Fedora (...)"

, po czym wyswietla mi sie czarny pulpit, podpowiedziano mi zebym poczekal chwile, poniewaz moze trwac generowanie klucza ssh. Poczekalem 15 min z zegarkiem na reku i nic. Zaobserwowalem ze dysk trwadry nie pracuje za kazdy razem kiedy pojawia sie czarny pulpit. Mam plyte ASROCK K7S41GX SIS741GX Socket-A, szukalem co nieco w necie ale nie bylo zadnych watkow azeby przyczyna wady byla owa plyta :/ Juz 4 raz instaluje Fedore i nadal to samo ;( Moglby ktos cos doradzic ? Bede bardzo wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...