Skocz do zawartości

Fedora 7 Upgrade Z Fedora Core 6


Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie skończyłem i powiem szczerze, że wszystko bardzo ładnie tylko długo (prawie 2h). Przy zaczęciu instalacji od razu wykrywa FC 6 i pyta, czy chcesz instalować na nowo czy aktualizować. Wszystkie programy, zakładki z FF itd. zostają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem i powiem szczerze, że wszystko bardzo ładnie tylko długo (prawie 2h). Przy zaczęciu instalacji od razu wykrywa FC 6 i pyta, czy chcesz instalować na nowo czy aktualizować. Wszystkie programy, zakładki z FF itd. zostają

Bo problem jest tylko z aktualizacją przy pomocy yuma.

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=14974

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzilo mi o upgrade z ISO.

 

Ja wlasnie skonczylem i powiem szczerze, ze wszystko bardzo ladnie tylko dlugo (prawie 2h). Przy zaczeciu instalacji od razu wykrywa FC 6 i pyta, czy chcesz instalowac na nowo czy aktualizowac. Wszystkie programy, zakladki z FF itd. zostaja

 

No i jak, dziala?

 

Ile jest obrazów do sciagniecia? Instalowales z dysku, czy z plyty?

 

ecik: Nie piszemy kilku postów jeden pod drugim! Po to jest edycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie poradziliście ze zmianą dysków? (szczególnie chodzi mi o wpisy w fstab)

 

W FC6 dyski IDE były /dev/hdX a w F7 /dev/sdX ....

 

czy trzeba ręcznie wszystkie wpisy poprawiać?

 

Ja mam LVM i dodatkowe partycję. Przy instalacji wystąpił błąd, bo /dev/hdX niewidoczna. Chciałem też instalować z dysku bootując z FC6 ale tak się nie da. Musiałem wypalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko ladnie. Zrobilem update za pomoca plytki z FC6 do F7. Plytka uaktualnila 928 pakietow, dodala wpis do gruba, system wstal i dziala zdecydowanie szybciej niz fc6. A po tym polecam uaktualnic sobie repo liviny. Dajemy: rpm -Uh http://rpm.livna.org/livna-release-7.rpm. No i teraz robie dalszy update Fedory za pomoca yuma. Wykrylo 125 pakietow do updatu (256mb). Zobaczymy czy po tym wszystko bedzie oki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko ladnie. Zrobilem update za pomoca plytki z FC6 do F7. Plytka uaktualnila 928 pakietow, dodala wpis do gruba, system wstal i dziala zdecydowanie szybciej niz fc6. A po tym polecam uaktualnic sobie repo liviny. Dajemy: rpm -Uh http://rpm.livna.org/livna-release-7.rpm. No i teraz robie dalszy update Fedory za pomoca yuma. Wykrylo 125 pakietow do updatu (256mb). Zobaczymy czy po tym wszystko bedzie oki :)

 

Próbowałem to zrobić po pierwszym update. Było już na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie upgrade z wykorzystaniem obrazu ISO DVD porażka totalna 7 godzin mielenia (2 godziny na ekranie prosze czekać konczenie upgradu) mieliło ciągle ten sam proces (ldconfig) wywoływało i w końcu wyłaczyłem. Niestety czeka mnie nowa instalacja :( znów roboty od cholery i troche :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko ladnie. Zrobilem update za pomoca plytki z FC6 do F7. Plytka uaktualnila 928 pakietow, dodala wpis do gruba, system wstal i dziala zdecydowanie szybciej niz fc6. A po tym polecam uaktualnic sobie repo liviny. Dajemy: rpm -Uh http://rpm.livna.org/livna-release-7.rpm. No i teraz robie dalszy update Fedory za pomoca yuma. Wykrylo 125 pakietow do updatu (256mb). Zobaczymy czy po tym wszystko bedzie oki :)

 

 

udało się system śmiga (chyba tylko 1 program mi coś nie działa linuxdc++ i narazie nie wiem jak go odpalic :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie upgrade z wykorzystaniem obrazu ISO DVD porażka totalna 7 godzin mielenia (2 godziny na ekranie prosze czekać konczenie upgradu) mieliło ciągle ten sam proces (ldconfig) wywoływało i w końcu wyłaczyłem. Niestety czeka mnie nowa instalacja :( znów roboty od cholery i troche :(

 

Ja zrobiłem upgrade na dwóch nienajnowszych komputerach i poszło bez problemów. Musiałem tylko doinstalować javę. W porównaniu z 6 było o wile łatwiej, bo ISO wypaliłem za pierwszym razem bez żadnego błędu, przy 6 wypalałem kilka razy i zawsze coś było nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem upgrade na dwóch nienajnowszych komputerach i poszło bez problemów. Musiałem tylko doinstalować javę. W porównaniu z 6 było o wile łatwiej, bo ISO wypaliłem za pierwszym razem bez żadnego błędu, przy 6 wypalałem kilka razy i zawsze coś było nie tak.

Nie wiem coś sie pokaszaniło zresztą nie ważne osobna partycja Home ratuje życie ;-)

BTW ładny dopał w FC 7 chodzi zdecydowanie szybciej no i yum sie już tak nie wlecze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...