Skocz do zawartości

Fedora7livecd


monter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu po raz pierwszy. Mam takie pytanie czy da się przy botowaniu liveCD ustawić język polski, jesli tak to jak to zrobić.Chciałem sprawdzić działanie Fedory zanim zdecyduję sie na instalację,ale nie znam jezyków obcych

 

pozdrawiam wszystkich :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LiveCd nie zawiera domyslnie naszego ojczystego jezyka ale zainstalowaniu na dysku owszem wystarczy w konsoli wpisac:

 

yum install kde-i18n-Polish

 

Tak myslalem dzieki za odpowiedz w niektórych distrach live jest polski np.w kteos trzeba wklepac na starcie pl

 

pozdrawiam

 

A szkoda bo podczas instalacji nic nie rozumiem bo nie po naszemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Ja zaraz na początku mam GRUBa z 3 opcjami

zrzut1rl3.th.jpg

Wybieram "Run from image" i dostaję normalny ekran logowania gdm

zrzut2yb9.th.jpg

Obraz nazywa się Fedora-7-Live-i686.iso i ma rozmiar dokładnie 733.427.712 bajtów pobrany z TEGO ADRESU.

Zwróć uwagę, że na dole jest napis, że za ileś tam sekund nastąpi automatyczne zalogowanie jako użytkownik "fedora". Jeśli w trakcie bootowania odchodzisz od kompa, to może po prostu nie zauważasz tego ekranu? A może masz jednak obraz z KDE? Może tam jest inaczej?

 

No i jeszcze to, że odpalam nie z płytki tylko pod VMware bezpośrednio z obrazu ISO, ale nie sądzę, żeby akurat to miało wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Ja zaraz na początku mam GRUBa z 3 opcjami

zrzut1rl3.th.jpg

Wybieram "Run from image" i dostaję normalny ekran logowania gdm

zrzut2yb9.th.jpg

Obraz nazywa się Fedora-7-Live-i686.iso i ma rozmiar dokładnie 733.427.712 bajtów pobrany z TEGO ADRESU.

Zwróć uwagę, że na dole jest napis, że za ileś tam sekund nastąpi automatyczne zalogowanie jako użytkownik "fedora". Jeśli w trakcie bootowania odchodzisz od kompa, to może po prostu nie zauważasz tego ekranu? A może masz jednak obraz z KDE? Może tam jest inaczej?

 

No i jeszcze to, że odpalam nie z płytki tylko pod VMware bezpośrednio z obrazu ISO, ale nie sądzę, żeby akurat to miało wpływ.

 

sprawdzałem (_niema tego w live pod kde. Ale to już jest mało istotne ściągłem sobie dvd ale zdziwiło mnie że podczas instalacji (_niema opcji wyboru pomiędzy kde a gnome.Instaluje się gnome i jak chcesz kde trzeba dograć. Mam jeszcze takie pytanie ,co trzeba wklepać w konsoli aby instalowało sie z płytki a zależności dociągło z netu

 

tu podaje link do > http://rpm.livna.org/ < wystarczy kliknąć na > liva-relase-7.rpm < i zainstalować. Następnie > yum update < i mamy dodatkowe paczki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągłem sobie dvd ale zdziwiło mnie że podczas instalacji (_niema_ → nie ma) ORT opcji wyboru pomiędzy kde a gnome.Instaluje się gnome i jak chcesz kde trzeba dograć.

Jak nie ma, jak jest...

Trzeba było zaznaczyć ręczny wybór pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o tym nie pomyślałem jestem zielony, ale przy następnej reinstalce (_napewno_ → na pewno) ORT to sprawdze
Nie musisz reinstalować systemu, aby dodać kde. Tak właściwie wystarczy zainstalować kadu albo k3b i już Ci się w magiczny sposób kde znajdzie w systemie xD

 

dlaczego mi zmienia to co napiszę i dodaje jakieśORT

Jak będziesz pisał bez błędów ortograficznych, to sie nic nie pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błędy
Zanim wyślesz post wciśnij przycisk "Podgląd Posta" wtedy zobaczysz co źle napisałeś i będziesz mógł poprawić :)

Przy okazji: Jeśli korzystasz z Firefox to ze strony http://so.pwn.pl/ możesz ściągnąć wtyczkę, która będzie podkreślała na czerwono błędy ortograficzne :) Po prawej stronie link "zainstaluj wtyczkę". Naprawdę warto. Unika się obciachu, można wszystko poprawić albo zaakceptować błędy jeśli jesteś pewien, że słowo które wpisałeś jest poprawne a tylko jest poza słownikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...