Skocz do zawartości

[solved] F7 Java I Flash


adampn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem żółtodziobem jeśli chodzi o linuxy. Przygodę zacząłem od FC6, jako drugi system zainstalowany na komputerze i czasami w wolnych chwilach próbuję się do niego przekonać, aż się zniechęcę i znowu wracam do niego po dłuższej lub krótszej przerwie.... Teraz oczywiście przekonuję się do F7.

 

Problem dotyczy instalacji javy i flash'a, w opisie tematu dodałem w Firefox'ie no bo w sumie to o to chodzi, żeby w Firefoxie (w tej chwili wersja 2.0.0.4) to działało.

 

Flash - zainstalowałem i działa, ale tylko dla użytkownika, pod którym go instalowałem. Wyczytałem gdzieś, że bezpieczniej jest pracować i działać w Fedorze nie na koncie (_root'a_ → roota) ORT, ale na innym i ewentualnie przy instalacjach podawać hasło roota.

 

PYTANIE 1: jak zainstalować flash'a, żeby działał pod wszystkimi kontami użytkowników?

 

Java (1.6 ... coś tam) na stronie www jest niby dość jasny opis jak to zainstalować i niby mi sie udało. Przed instalacją jak otwierałem jakąś stronę www, gdzie potrzebna jest java, pojawiał się komunikat o brakującej wtyczce. Teraz komunikat się nie pojawia, wtyczka rzekomo jest zainstalowana, ale nie startuje. Np. jakieś strony z interaktywnymi wykresami, pole tego wykresu niby sie aktywuje, po czym wszystko zrobione (done) tyle, że wykresu nie ma :-(. Wykres to jeden przykład, innym może być np. czateria - podobna sytuacja.

 

PYTANIE 2: jak zainstalować jave 1.6?

 

Jeszcze jedna sprawa - narzędzie "dodaj usuń programy". Czy może tu jest jakaś opcja zrobienia tego o co pytam powyżej?

 

Jeśli ktoś zechce mi odpowiedzieć na pytania i poda instrukcję postępowania, to przypominam, że ja żółtodziób ;-) i proszę mi to wyłożyć jak kawę na ławę :-) Tym samym mam nadzieję, że jeszcze komuś się to przyda.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba słabo (albo wcale <_< - patrz Regulamin pkt.II.2.a-d) przeszukałeś forum. Było już klika razy i podane były linki do stron z opisami jak to zrobić.

http://poradnik.fedorapl.org

http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-f7.html

To, że jesteś jak piszesz "żółtodziobem" nie zwalnia z obowiązku poszukiwania na własną rękę zanim zada się pytanie na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobraz sobie, ze szukalem. Wiekszosc, albo moze nawet wszystkie, problemy dotyczyly flash'a lub javy albo to dla systemu 64 bit, albo w FC6. Opisu problemu dla F7 i systemu 32bit nie znalazlem. Wiec mój watek wydaje sie dosc konkretnie i wasko sprecyzowany.

Wydawalo mi sie tez, ze odpowiadanie na forum jest kwestia dobrowolna i jak ktos nie chce to nie musi tego robic. No a ja liczylem tylko na zyczliwa osobe.

Oczywiscie za podane linki serdecznie dziekuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygodę zacząłem od FC6, jako drugi system zainstalowany na komputerze i czasami w wolnych chwilach próbuję się do niego przekonać, aż się zniechęcę i znowu wracam do niego po dłuższej lub krótszej przerwie.... Teraz oczywiście przekonuję się do F7.

 

 

Jeśli mogę Ci coś poradzić to lepiej będzie jeśli odinstalujesz windowsa i zostaniesz przy samym linuksie. Na początku też pracowałem na obu systemach i moja wiedza dotycząca Linuksa stała w miejscu. Wszystko czego nie mogłem zrobić na linuksie robiłem na Windowsie (po godzinie traciłem cierpliwość i przełączałem się na winde). Jeśli postawisz się w sytuacji bez wyjścia to na 100% znajdziesz rozwiązanie. Nie ma co się zniechęcać jeśli z czymś sobie nie możesz poradzić. Pomyśl jak długo uczyłeś sie Winowsa. Praktycznie od zawsze. Osiągnąłeś w nim pewien poziom i teraz oczekujesz takich samych umiejętności w linuksie. Nie ma się czym denerwować i zniechęcać. Wszystko jest do zrobienia, kwestia czasu i samozaparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobraz sobie, ze szukalem. Wiekszosc, albo moze nawet wszystkie, problemy dotyczyly flash'a lub javy albo to dla systemu 64 bit, albo w FC6. Opisu problemu dla F7 i systemu 32bit nie znalazlem.
A wyobraz sobie, ze mam 32-bit i tutorial ze strony mjmwired.net o ile wykonany jest dokladnie dziala bez problemu. I jest dla F7 <_< Wiec moze napisz co zrobiles, co pokazuje polecenie "
/usr/sbin/alternatives --config java

, napisz jaka paczke instalowales (rpm czy bin). Pozwól sobie pomóc. Przyznasz, ze opis

Java (1.6 ... cos tam) na stronie www jest niby dosc jasny opis jak to zainstalowac i niby mi sie udalo.
daje wylacznie informacje, ze "cos tam" zainstalowales. Cos tam = ile? I z jakiej strony www? http://rtfm.killfile.pl/#precyzja

 

Wydawalo mi sie tez, ze odpowiadanie na forum jest kwestia dobrowolna i jak ktos nie chce to nie musi tego robic.
Nie musi, ale wypada tez powiedziec co zrobiles do tej pory - unikniemy nieporozumien. Ilosc postów gdzie 101. z kolei czlowiek pyta o to samo rosnie, przez co robi sie jeszcze wiekszy smietnik niz normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc już wszystko działa :-)

 

W czym był problem? Jak się okazało z biblioteką czy też kompilatorem c++ (tu mogę być nieprecyzyjny, ale znawcy będą wiedzieć więcej niż ja). Moje pierwsze próby instalacji jre1.6 były prawidłowe. W tym miejscu podziękowanie dla WalDo za podsunięcie stronek www:

 

http://poradnik.fedorapl.org/ [1]

http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-f7.html [2]

 

[1] upewniła mnie, że postępowałem dobrze, a dopiero [2] dała odpowiedź na problem. Zeby nie przedłużać cytat z [2]:

 

Note: The compat-libstdc++-33 compatibility libraries are required for the browser plugin to work.

 

Tak więc doinstalowałem:

compat-libstdc++-33

compat-libstdc++-296

 

i teraz wszystko działa :-)

 

Osobom z podobnym problemem radzę postąpić według instrukcji, którą znajdziecie na http://poradnik.fedorapl.org/ i do tego jeszcze doinstalować wcześniej wspomniane biblioteki

 

su -

yum -y install compat-libstdc++-33 compat-libstdc++-296

 

Zatem miłej przygody z Fedorą, moja się chyba właśnie rozpoczęła ;-)

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A ja zastosowałem się do tego wszystkiego i jak javy nie miałem to nie mam, tzn. niby jak wpisze w konsoli java -version to wyskakuje wszystko ok ta od sun'a ale ani azureus nie dziala, anie w przeglądarce nie ma nic. Mam fedorę 7 64b, może ma ktoś jeszcze jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...