Skocz do zawartości

Instalacja Fc7 Wyjatek Krytyczny


webon

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

 

Jestem uzytkownikiem fedory od wersji fc3, do fc6 wszystkie problemy z instalacja jesli byly to byly banalne.

 

Problem zaczyna sie od rozpoznania karty ATI READEON i tu juz na poczatku instalacja pada

W tym przypadku wlaczylem instalacje w trybie tekstowym.

Instalacja sie zaczyna a pozniej dokladnie po instalacji 2 pakietów wystepuje krytyczny wyjatek python ...yum...

Dodatkowo fc7 nadpisuje mi gruba na poczatku instalacji.

Instalowalem z pakietami minimalnymi, domyslnymi kilka razy zawsze na 3 pakiecie pojawia sie wyjatek

Oczywiscie plyta byla sprawdzona kilka razy sumy kontrolne itp. Nagrywana z torrenta

 

na dzis sciagnalem fc6 od nowa i zainstalowalem stara wersje - dziala bez problemów ale przez fc7 stracilem sporo czasu i nerwow

Nie znalazlem podobnego przypadku w sieci.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będę umiał cos pomóc. Przypadek wygląda na dziwny i odosobniony raczej, ale warto wiedzieć coś więcej...

[...]wystepuje krytyczny wyjatek python ...yum...
Jaki masz procesor? 32-bit czy 64? Zwykły pecet czy może jakiś laptop?

Dodatkowo fc7 nadpisuje mi gruba na poczatku instalacji.
A instalacja od nowa czy upgrade FC6->F7. Jeśli od nowa, to czy instalujesz F7 obok FC6 czy jako jedyny Linux na kompie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będę umiał cos pomóc. Przypadek wygląda na dziwny i odosobniony raczej, ale warto wiedzieć coś więcej...

Jaki masz procesor? 32-bit czy 64? Zwykły pecet czy może jakiś laptop?

A instalacja od nowa czy upgrade FC6->F7. Jeśli od nowa, to czy instalujesz F7 obok FC6 czy jako jedyny Linux na kompie?

 

Witam

 

procesor 32bit zwykly pecet ,Duron 2200 512RAM , ext3 20GB, SWAP 800MB , ATI RADEON,

neostrada (modem odlaczony podczas instalacji bo padala)

wszystkie porty usb wolne.

(mam karte TV pixelview typ z 6 lat ),

sb Live!

ogolnie plyta i procek maja ze 2 lata do tylu

zrobilem instalacje od nowa bo mialem duzo starych smieci

mam jeszcze wina xp obok na awaryjne sytuacje

 

Partycje utworzone od nowa podczas instalacji

 

padalo zawsze na instalacji 3 pakietu

nadpisuje gruba i nie mam wejscia pozniej do xp . Pojawia sie krytyczny wyjatek widac ze yum padl.

instalacja mozliwa tylko w trybie tekstowym w graficznym zwis po wykryciu karty ATI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na jakiś pythonowy problem pomagało ustawienie domyślnego języka (czyli nic nie zmieniać przy wyborze języka) tylko nie wiem czy to akurat ten.

 

Dzieki ale testowalem tez totalnie domyslne ustawienia klikalem tylko next:) ale bylo to samo.

 

Nigdy wczensiej nie mialem problemow z yumem ogolnie mam typowy komputer dlatego dziwie sie ze to nie dziala.

Pytanie czy bede mia lczasne na instalacje 7 czy tez nie ja pracuje na tym systemie wiec nie moge sobie pozwolic znowu na instalacje systemu od nowa

po updacie okol o 350 pakietów mam kilka problemów z fc6 oczywiscie pierwszy update to yum i kernel a pozniej reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update yumem jest nie zalecany ze względu na nowy sterownik libata. Po takim czymś trzeba ręcznie initrd robic żeby dołączyć opowiedni sterownik pata-*

 

ale ja robilem nowa instalacje z plyty nie yumem

a update yumem chyba mi tylko zostal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...