Skocz do zawartości

Grub I Fedora 7


robakpiotr

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co wiem to wymaga ona tego zeby zainstalowac ja na pierwszej partycji na dysku

Uaktualnij sobie informacje, bo zdziebko nie pokrywają się z rzeczywistościa ;)

Ja na pierwszej partycji mam winde i pytam was.

A ja mam partycje recovery ^^ A Fedorka działa :) Wielu posiada na początku winde i tez chodzi. Czemu miałoby nie działać? ;p

Da sie jakos to obejsc? zeby nie przeinstalowywac windy? a zeby miec Fedorke:)?

Najprościej wygospodaruj sobie troche miejsca na już istniających partycjach i na wolnym miejscu stwórz partycje linuksowe instalatorem Fedory (NIE czymkolwiek pokroju particion magic). Wcześniej tez dla pewności polecam zapuścić defragmentatora z xp.

 

PS. O co chodzi z tym grub'em z topica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] z tego co wiem to wymaga ona tego zeby zainstalowac ja na pierwszej partycji na dysku.
Z tego co ja wiem, to tylko Windows miał takie wymagania. Piszę "miał" bo o ile się nie mylę, to XP już tego wymagania nie ma (choć tu mogę się mylić, bo nie mam windy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak na przyklad jest w ubuntu...
Zależy z którego obrazu instalujesz. Chyba jest tak, że wersja "desktop" czyści wszystko jak leci na wskazanym dysku, ale to nie znaczy, że z wersji "alternate" nie można go zainstalować w dowolnej partycji. Linux to Linux.

[EDIT]Oczywiście przy instalacji zachowaj ostrożność i w odpowiednim miejscu z rozwijanej listy wybierz "własny podział dysku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...