Skocz do zawartości

Pendrive Z Konsoli


george_vader

Rekomendowane odpowiedzi

Chce odzyskać dane za pomocą Linux System Rescue CD. Wszystko byłoby fajnie gdyby mi X'y działały ale niestety tak nie jest, działam w konsoli. Montuje sobie partycje i jest fajnie ale do szczęścia potrzebuje jeszcze zamontować pendrive'a na którego przegram dokumenty. Nie wiem gdzie jest poldek! fdisk -l pokazuje tylko moje podstawowe partycje. sda1 (win), sda2 (ntfs z dok) no i dwie partycje z linuksem. Co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jądro na RescueCD jest skonfigurowane z modułami usb? wątpię, bo niby po co?

A bez tychże modułów nie ma szans się udać. Jeżeli podmontujesz sobie partycję główną jako /, to może ci się uda je wczytać przez insmod, ale pod warunkiem, że jądro było na twardzielu takie samo jak na rescue. W co również wątpię, bo przecież aktualizowałeś system.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jądro na RescueCD jest skonfigurowane z modułami usb? wątpię, bo niby po co?

A bez tychże modułów nie ma szans się udać. Jeżeli podmontujesz sobie partycję główną jako /, to może ci się uda je wczytać przez insmod, ale pod warunkiem, że jądro było na twardzielu takie samo jak na rescue. W co również wątpię, bo przecież aktualizowałeś system.

 

nie chodzi mi o mojego linuksa. Chce nauczyć sie odzyskiwać dane, również z partycji Windowsa.

 

Mam to ->

http://www.sysresccd.org/

 

zassałem, wypaliłem i gdy próbuje odpalić X'y to widzę paski i inne bajery podobne jak kiedyś widziałem gdy instalowałem fedore. Z resztą to ty mi wtedy z tym pomagałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to ->

http://www.sysresccd.org/

 

zassałem, wypaliłem i gdy próbuje odpalić X'y to widzę paski i inne bajery podobne jak kiedyś widziałem gdy instalowałem fedore. Z resztą to ty mi wtedy z tym pomagałeś :)

Ba! to teraz już X-y są potrzebne do rescue? patrzcie, patrzcie.

A poważnie: czy masz na tym placku moduły usb-storage i scsi_mod? jak są to je wczytaj.

Więcej nie pomogę, bo nie nam tego softu. A do odzyskiwania danych najlepszy jest zwykły dd. Tylko musisz mieć na co zrzucić; jak widać nie zawsze się da na usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...