Skocz do zawartości

Instalacja F7 A (prawdopodobnie) Sata


SenD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pierwszy post na forum, jako że jestem nowym użytkownikiem Fedory :rolleyes: . Szukając odpowiedzi na moje pytanie przeszukałem wiele postów, kilkanaście for i nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi.

 

Uruchamiając instalację Fedory 7.0.0 i386, zarówno w trybie graficznym jak i tekstowym, mój PC zacina się w jednym i tym samym momencie. Loading initrd.img oraz Ready i migający kursor to wszystko, co mogę otrzymać. Co więcej, sprawdziłem płytę na innym PC, na którym to instalacja bez problemów przebiega dalej. Konfiguracja sprzętowa:

 

ASUS A7V600-X, AMD Athlon XP 2500+, 256 Mb RAM, Seagate ST380013 80 Gb SATA, ATI RADEON 9600 Sapphire

 

Sprawdzając wypowiedzi na innych forach nie znalazłem żadnej odpowiedzi na to pytanie, choć widziałem, że pojawiało się dość często. Może znajdzie się ktoś, kto będzie potrafił znaleźć rozwiązanie na ten problem. Z góry wszystkim dziękuję za udzieloną pomoc.

 

Dodam jeszcze, że próbowałem różnych sposobów. maxcpus=1, nousb, nofirewire, lowres, noprobe, text, resuce, test, linux vesa, linux nofb, linux ide=nodma, linux acpi=off, linux acpi=off apm=off, linux i8042.nomux - nic nie pomaga. Szczerze powiedziawszy, powoli się poddaje, choć pytam gdzie się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktora masz wersje BIOSu?

 

Ostatnia dostepna to 1009. Co prawda wyglada to na jakis problem z chipsetem / ustawieniami BIOSu / kontrolerami dyskow, ale nie zaszkodzi sprawdzic - w wersjach ponizej 1008 byl bug uniemozliwiajacy poprawna prace tej plyty z kartami grafiki opartymi na ATI9600. Sprawdz ktora masz wersje BIOSu i w razie potrzeby zaktualizuj - jesli to nie to to bedziemy szukac dalej.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem moją wersję, posiadałem 1005, jednak niezwłocznie po przeczytaniu Twojego postu zaktualizowałem go do wersji 1009 tak jak sugerowałeś. Uruchomiłem instalatora i niestety nic to nie pomogło, po załadowaniu initrd.img mój PC po prostu zacina się i na nic nie reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś inne dystrybucje? Najlepiej LiveCD, żeby sprawdzić, czy się uruchamia. I nie instaluj(chyba, że chcesz).

Przepraszam, że zniechęcam od Fedory, ale może twój Asus być Linux-incopatible.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tutaj leży problem. Sprawdzałem wcześniej LiveCD cdlinux 1.0, wszystko działało ok, bez żadnego zarzutu. Wcześniej miałem zainstalowanego jakiegoś starego Auroxa, działało również poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, płyta jest sprawna, więc nie w tym leży problem. Po drugie, bez instalacji to tego nie uruchomię, a co ważniejsze, po załadowaniu samego vmlinuz komputer przestaje reagować. Choć z drugiej strony, wykonanie initrd=initrd.img bezpośrednio po załadowaniu vmlinuz jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano ściągnąłem LiveCD Fedory tej samej wersji i niestety problem jest z dystrybucją. Po załadowaniu jądra pojawia się ten sam problem. Postanowiłem więc ściągnąć FC6 w wersji LiveCD aby sprawdzić, czy mój PC jest w ogóle Fedora - niekompatybilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC6 pewnie pojdzie bez pytan.

Cos mi sie widzi, ze chlopaki mocno dali ciala z dystrybucyjnym kernelem F7... to juz kolejne klopoty z nim zwiazane.

Jesli kernel na F7 LiveCD i F7 DVD jest ten sam to sie nie myle ;)

... i niestety - jak sami developerzy sugeruja - chyba trzeba poczekac na nowego spina F7 z kernelem 2.6.22 lub do jesieni na F8 (zalezy co bedzie pierwsze ;))

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, FC6 działa bez zarzutu. Rozwiązanie do mojego problemu jest jedno, a właściwie dwa. Jedno to czekać na nowego spina tak jak pisałeś, a drugie to - http://forum.fedoraforum.org/showthread.php?t=156491 czyli odłączenie dysku na czas ładowania Kernela. Najprawdopodobniej już wieczorem wykonam próbę, by przekonać się, czy jest to możliwe.

 

Edit - sprawdziłem, nic to nie dało. Szukam więc propozycji dalej, ponieważ skończyły mi się już pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...