Skocz do zawartości

Przyciski Glosniej/ciszej Nie Dzialaja


daf

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam Fedore 7 na laptopie HP nx7300. problem polega na tym, ze nie dzialaja mi przyciski glosnie/ciszej na obudowie. dziala natomiast wylaczenie dzwieku. probowalem skonfigurowac skroty klawiszowe, ale nie dziala. w ogole nie widzi tych przyciskow.

 

czy jest jakis sposob zeby je uruchomic?

 

pzdr,

 

Daf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sprawdzić programikiem xbindkey czy te klawisze są mapowane xbindkey - k jesli tak no to pozostaje Ci poszukać na forum (był taki post, mi pomógł) wystarczyło zmienić w ustawieniach typ klawiatury.

Jeśli xbindkey -k nie zareaguje na Vol+/Vol- no to sprawa jest przegrana :/

 

pz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sprawdzić programikiem xbindkey czy te klawisze są mapowane xbindkey - k jesli tak no to pozostaje Ci poszukać na forum (był taki post, mi pomógł) wystarczyło zmienić w ustawieniach typ klawiatury.

Jeśli xbindkey -k nie zareaguje na Vol+/Vol- no to sprawa jest przegrana :/

 

pz

 

wykryl te klawisze:

 

[daf@localhost ~]$ xbindkeys --key
Press combination of keys or/and click under the window.
You can use one of the two lines after "NoCommand"
in $HOME/.xbindkeysrc to bind a key.
"(Scheme function)"
    m:0x0 + c:174
    NoSymbol
[daf@localhost ~]$ xbindkeys --key
Press combination of keys or/and click under the window.
You can use one of the two lines after "NoCommand"
in $HOME/.xbindkeysrc to bind a key.
"(Scheme function)"
    m:0x0 + c:176
    NoSymbol

 

moglbys mi pokrotce wytlumaczyc jak to ewentualnie zrobic? szukalem i znalazlem kilka rzeczy ale zadna nie pasuje. jak dodaje te wpisy do .xbindkeyssrc to nic sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj zmienic typ klawiatury, mnie to pomoglo i przyciski zaczely mi dzialac. Ja mam Compaqa wiec z tej samej stajni.

Pokoj

 

no niestety nie dziala. wyprobowalem wszystkie modele klawiatury powiazane z HP lub Compaqiem i nic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie na Compaq M2010US trzeba było ustawić skróty klawiszowe (zmiana klawiatury nic nie dała). "System"-Preferencje"-"Osobiste"-"Skróty klawiszowe" - opcja "dźwięk". Klawisze ściszania/podgłaszania i mute działają jak należy, jedynie nie podświetla mi się klawisz mute (ale działa :) )

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie na Compaq M2010US trzeba było ustawić skróty klawiszowe (zmiana klawiatury nic nie dała). "System"-Preferencje"-"Osobiste"-"Skróty klawiszowe" - opcja "dźwięk". Klawisze ściszania/podgłaszania i mute działają jak należy, jedynie nie podświetla mi się klawisz mute (ale działa :) )

 

Pozdrawiam :)

 

rzeczywiscie, dziala bez problemu. ale jak to skonfigurowac pod KDE...?

 

dzieki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione w Compaq evo 610c w KDE -> Centrum sterowania -> Regionalne i dostępność -> Układ klawiatury -> Model : Trust Wireless Keybord Classic i działa.

A klawiatury zwiazane z Compaq rzeczywiście nie działały.

Na FC5 jeszcze udało mi się skonfigurować xbindkey ale na F7 już nie.

 

pz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj sie xmodmap. Utworz plik .Xmodmap w katalogu domowym.

Przyklad mojego:

keycode 160 = XF86AudioMute
keycode 174 = XF86AudioLowerVolume
keycode 176 = XF86AudioRaiseVolume
keycode 162 = XF86AudioPause
keycode 144 = XF86AudioPrev
keycode 153 = XF86AudioNext
keycode 164 = XF86AudioStop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze sie nie odzywalem, ale wzialem wolne, a w domu mialem awarie neta.

 

dziekuje Wam za pomoc. jak tylko bede mial net w domu, to zaczne kombinowac i dam znac czy sie udalo.

 

jeszcze raz dzieki!

 

Daf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powalczyłem z tą niedziałającą LED przycisku "mute" i się udało:

 

w /etc/modprobe.conf dodałem:

 

options snd-intel8x0 ac97_quirk=mute_led

 

Próbowałem tego wcześniej ale na sterownikach dostarczanych z Fedorą to nie działało (nie wiem dlaczego), ale po skompilowaniu sterów ze strony alsy działa elegancko. (edit: od dzisiejszej /27.07/ aktualizacji kernela na 2.6.22.1-33.fc7 już opcje ac97_quirk działają i nie trzeba już podmieniać driverów alsy - w końcu postęp! :D)

Fajnie gdy wszytkie przyciski i diody od lapka działają jak należy :)

 

 

 

Pozdrawiam :)

 

dodane: sprawdziłem, jak to zrobić w KDE:

 

Ja to zrobiłem dla kmix: kliknąć prawym na kanał mixera kmix który chcemy kontrolować (u mnie "Master) i wybrać z rozwiniętego menu opcję : "konfiguracja globalnych skrótów". Potem wybrać opcję (mute, podgłaszanie, ściszanie) i dać własny skrót dla każdej, naciskając klawisze funkcyjne lapka. U mnie działa.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...