Skocz do zawartości

Szybkie Pytanie :)


DEMON

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie :) mam male pytanie chce posawic serwer www na redhacie 5 eneterprise ;) i teraz w necie natrafiam na wersje RHEL -Client wiec ze to jakas wersja desktopowa czy ona mocno sie rozni od wersji serwer ? czy moga sciagac clienta i bedzie rownie dobry na serwer www , ftp .dhcp i wszelakie inne dziekuje za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient to klient, serwer to serwer. I kropka.

RHEL to produkt płatny. Jak chcesz piracić w ten sposób, to pobierz CentOSa - to to samo tylko legalne.

Różnice sa opisane na stronie RedHata, a jak wiadomo, serwer postawić na 90% (_linuks_ → Linux) ORTów po pociągnięciu odpowiedniego softu. Ale IMHO lepiej Server.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orginal mi jest potrzebny bo jak ktos napisal "lubie miec kapelusz ;)" potrzebny mi jest do nauki certyfikatu redhata i moze teraz bede kozystal ciut nielegalnie ale jak to mowia cel uswieca srodki i pozniej im sie odwdziecze tym ze bede dobrym specjalista ( mam nadzieje ) od ich softu i bede rozslawial ich firme na swiecie :) wiec mysle ze w ostatecznym rozrachunku beda wszyscy zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]moze teraz bede kozystal ciut nielegalnie ale jak to mowia cel uswieca srodki i pozniej im sie odwdziecze tym ze bede dobrym specjalista ( mam nadzieje ) od ich softu i bede rozslawial ich firme na swiecie :)
A ja pójdę do jakiegoś markowego sklepu, ukradnę jakiś fajny garnitur, bo mi na imprezę rodzinną potrzebny. Ale będę wszystkim mówił, w którym sklepie ukradziony, to w sumie reklamę będę robił, więc
mysle ze w ostatecznym rozrachunku beda wszyscy zadowoleni
<_<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows XP jest też uzywany często nielegalnie, a mimo, że robi się tym Microsoftowi "reklamę", to jakoś Microsoft tejże reklamy nie lubi.

Darujmy więc sobie tego typu porównania, bo są nieuczciwe i nie na miejscu. Chodzi o szacunek dla cudzej pracy. Jeżeli ktoś chce żebyś mu zapłacił za usługę, to jego święte prawo, a jego nieprzestrzeganie to przestępstwo. Nieważne, czy chodzi o meble, garnitur(dobry przykład WalDo), samochód czy oprogramowanie.

 

 

Życzę zdrowego rozsądku i uczciwości w życiu. Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pójdę do jakiegoś markowego sklepu, ukradnę jakiś fajny garnitur, bo mi na imprezę rodzinną potrzebny. Ale będę wszystkim mówił, w którym sklepie ukradziony, to w sumie reklamę będę robił, więc <_<
no ja ciut inaczej to pojmuje " kradne garnitur staje sie biznesmenem dzieki niemu i jak dorobie sie fortuny dla calej swojej firmie kupuje 1000 garniturow z tej firmy :) ja bede chwalil ten produkt na lewo i prawo a wiekszosc kradnie windowsy nie dla jego chwaly tylko dla wlasnych kozysci - ja dzieki temu ze zdobede ten certyfikat bede dazyl do tego aby na tych produktach pracowac a co za tym idzie dac zarobic kapeluszowi ;) ale tak na powaaznie to zainstaluje na 30 dni potem instalne moja cudowana fedore - pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]wiekszosc kradnie windowsy nie dla jego chwaly tylko dla wlasnych kozysci[...]
A Ciebie odróżnia od nich jedno niewiele znaczące w tym przypadku słowo "tylko". Linux to wolny system tylko niektóre wydania są komercyjne.

Koniec tego OT :) Kwestia moralności lub jej braku nie należy do tematu, sorki za "zbaczanie z kursu", ale drażnią mnie działania w stylu "ukraść na chwilkę", "znalezione - nie kradzione" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie :) mam male pytanie chce posawic serwer www na redhacie 5 eneterprise ;) i teraz w necie natrafiam na wersje RHEL -Client wiec ze to jakas wersja desktopowa czy ona mocno sie rozni od wersji serwer ? czy moga sciagac clienta i bedzie rownie dobry na serwer www , ftp .dhcp i wszelakie inne dziekuje za odpowiedz:)

 

Nie, ten produkt zupełnie nie nadaje się się na serwer bo jest właśnie pozbawiony wielu pakietów serwerowych. Listy dokładnych różnic nie ma, a wynika to przede wszystkim z tego, ze RHEL5 to obecnie ponad 2000 pakietów które cały czas "żyją" i zmieniają się wersje oraz jedne pakiety są zastępowane innymi. Dlatego aktualną listę mają w zasadzie tylko użytkownicy którzy mają dostęp do Red Hat Network.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...