Skocz do zawartości

Nawrócenie Na (_linuxa_ → Linuksa) ORT :p


E-D.win

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym windows doprowadził mnie do całkowitej wściekłości i bezsilności... a że skoro kożystam i tak głównie tylko z internetu słucham muzy i gram w diablo2 i herosów 3...

 

Wiec zdecydowałem sie na przesiadkę na fedore :P i tu mam parę pytań :

 

- czy trzeba jakoś specjalnie przygotowywać partycje pod fedore ? czy po prostu odpalić instalator i będzie sie dało wszystko zrobić,

- jakiej wielkości ma być partycja systemowa ?

- czy fedora wymaga jeszcze jakis antywirusów czy firewali czy ma już wbudowane ?

- czy obydwie partycje muszą być linuksowe czy może być jedna nfts lub fat32 ?

- czy na moim sprzęcie nie będzie problemów ze sterownikami itd. ? szczególnie chodzi o k. graf. gf4 mx 440 i k. muzyczna sb live 5.1 24bit, i do aparatu fuji s5700 ??

- czy są jakieś programy do edycji zdjęć itd, itp. Bo siostra beż tego nie wytrzyma

- czy diablo 2 i herosi 3 będą grywalnie, mniejsza o to jak, ale czy jest możliwość ?

- czy nie będzie problemów z internetem ? chello na modemie webstara ? nic sie nie poknoci ? czy to tylko Neostrada ma problemy ?

- czy jest cos takiego jakby odpowiednik pakietu offica m$ ??

- jak to jest z uaktualnieniami ?

- i czy mój koma aby na pewno będzie wystarczający ? athlon 1700+, 256mb ramu, dysk samsunga 60gb, gf4 mx 440 64mb ? i czy sie wszystko nie będzie mulic w nieskończoność ??

- ile trwa włącznie i wyłączanie kompa z fedorą ?? bo często w parę chwil muszę sprawdzić np. rozkład jazdy lub plan zajęć lub błyskawicznie wyłączyć bo wychodzę :P

 

I chyba więcej pytań na razie nie będzie :P Mam nadzieje że wielkiego kłopotu nie sprawie tymi pytaniami :P

 

 

Pozdrawiam e-d.win

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo 2 chodzi dobrze pod wine, Herosów 3 można znaleźć w wersji pod linuksa.

Sprzęt masz wystarczający, choć przydało by się więcej RAM-u.

System niestety odpala się nieco dłużej niż M$ Windows.

Ze sprzętem, który wymieniłeś, nie ma, z tego co wiem, problemów.

A na resztę pytań znajdziesz odpowiedzi tu lub tu ;).

Jeśli lubisz systemy, które zwalniają usera z obowiązku myślenia, to lepiej pozostań przy windozie - w przeciwnym przypadku - możesz instalować.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twych zastosowań Linux będzie idealny, o ile używasz go do tego co mówisz, fakt trochę mało RAMu, tak 512 dla przyzwoitej pracy potrzeba. Nie będę odpowiadał jednak na twoje pytania, gdyż na większość z nich jest odpowiedź na forum, nikt nie będzie przepisywał specjalnie dla tego wątku czegoś co jest podklejone jako ważne w działach tego forum, lub było wielokrotnie wałkowane.Się nie obrażaj ale już kolejny raz widzę temat, w którym to są wypunktowane pytania na które bardzo łatwo jest znaleźć odpowiedź. Naprawdę dobrze radzę poczytać choć trochę o Linuksie oraz nauczyć się przeszukiwać internet oraz fora, bo inaczej będzie trochę szkoda twych nerwów i ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zdecydowałem sie na przesiadkę na fedore

Bardzo dobry wybór pamiętaj , że nowo zainstalowna Fedora jest jak dom w stanie surowym.

Sam musisz ją skonfigurować według swoich potrzeb i dociągnąć potrzebne programy.

Tu masz na początek:

Faq.Fedora

Przewodnik

O Fedorce

no i masz tu odpaliłem FTP przewodnik wprawdze dotyczy Auroxa, ale można z powodzeniem stosować

Wejdź tu

w dziale instalki - Fedora - Podstawy konfiguracja - Poręcznik Tuptus

powodzenia z Fedorą

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh to nie tak, że ja kogoś zniechęcam, poprostu zauważyłem u paru znajomych jak tu, że jak nie dają sobie rady z windowsem, to się deklarują "@#$$$%% windowsa i zainstaluje Linuksa, bo mnie już @#$%% pi pi pi". Oczekują gwiadki z nieba. Nierozumieją, że aby tak było trzeba włożyć w system dużo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...