Skocz do zawartości

Kde A Rpm ?


andriusza1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam male pytanko moze ktos jest zorientowany mam fedorke 2 i nie wiem jak mam to zrobic w innych dystrybucjach mi dzialalo ze klikalem na ikonce od rpm i rozpakowywala sie automatycznie pod KDE pytanko bylo tylko o haslo, w sumie w fedorze tez tak jest ale w GNOME a ja wole KDE (jak to Linux daje nam ten wybor w przeciwienstwie do sami wiecie czego) ale co trzeba zrobic zeby bylo tak i w Kde w Gnome domyslne za to jest install packages a w Kde??? Co mam zrobic prosze o pomoc i z gory dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to wiem ze tak sie rozpakowuje w konsoli ale mi chodzilo zeby nie rozpakowywac pod konsola tylko tak jak w Gnome klikam na rpmie i sam sie rozpakowuje. Rozumiecie? I co trzeba zrobic w Kde zeby bylo tak samo jakiego programu trzeba uzyc albo co? Dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to wiem ze tak sie rozpakowuje w konsoli ale mi chodzilo zeby nie rozpakowywac pod konsola tylko tak jak w Gnome klikam na rpmie i sam sie rozpakowuje. Rozumiecie? I co trzeba zrobic w Kde zeby bylo tak samo jakiego programu trzeba uzyc albo co? Dzieki za odp

mam ten sam problem, w Mandrake nie było problemu, klikało sie i sprawa była załatwiona tutaj widze papierologie stosowaną, co niestety u mnie w domu skutecznie eliminuje Fedore na korzyść MDK - moja pani siedzi przy komputerze i wybaczcie ale wpisywanie lini poleceń przez laskę w niby nowoczesnym systemie jest czymś poniekąd dziwnym, szkoda bo zaczyna mi sie Fedora podobać, dam jeszcze sobie szanse i poszukam czegoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde nie dziala system-install-packages pod kde?

a nie mozna napisac prostego skryptu i skojarzyc z rpm?

#/bin/bash
kdesu "rpm -Uvh '$*'"

pozdrawiam

Moja edukacja programowania zakończyła sie na BASICu w stylu:

 

10 print "sex"

20 goto 10

 

ale spróbowałem i działa!!!!!!!!!

 

widzę iz Ty tutaj kolego jesteś fajny gość, jak bedziesz kiedyś jechał przez Wielkopolske to stawiam pifo. DZIEKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jou <piwko>

a w czym to sie pisze bo jeszcze nie jestem na tym etapie smile.gif I dzieki za wszystko no i w ktrorym katalogo go pozniej umiescic dzieki za wszystkie odpowiedzi

specjalnie dla Ciebie and1 ;) odpal jako zwykly user:

echo -e "#/bin/bash\nkdesu \"rpm -Uvh '\$*'\"" > ~/install-package && chmod +x ~/install-package

w katalogu domowym znajdziesz teraz skrypt "install-package", ktory powinienes skojarzyc z paczkami rpm.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...