Skocz do zawartości

Przerabianie Obrazu Iso Dvd Na Cd


Muller

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem, otóż mam pobrany obraz fedory 7 DVD jednak muszę go nagrać i podzielić na kilka płyt CD, ponieważ będzie on instalowany na kilku komputerach, na których nie ma możliwości podłączenia DVDromu. Sprawa jest dość pilna i proszę o szybką odpowiedź.

 

Z góry dzięki za odp

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że fedora ma być zainstalowana na komputerach w szkole. Zajęcia z instalacji linuksa ;) Pobrana jest już najnowsza wersja Fedory na DVD i teraz muszę to przerobić na CD, jednak nie wiem czy możliwe jest to przez zwyczajne podzielenie obrazu np. Alcoholem. Może ktoś już tego próbował. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki lub linki/arty.

pzdr.

 

edit: komputery te naturalnie mają CD-rom;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]jednak nie wiem czy możliwe jest to przez zwyczajne podzielenie obrazu np. Alcoholem.
No chyba żartujesz? ;) Oczywiście, że coś takiego nie jest możliwe. Mam nadzieję, że nie jesteś nauczycielem informatyki ;)

W ogóle zastanawiam się czy jest możliwe we w miarę łatwy sposób podzielenie DVD na CD instalacyjne. Jak dotąd zdarzyło mi się robić to raczej w drugą stronę, czyli z kilku CD budować DVD.

 

Jeśli kompy połączone są w sieć (przynajmniej lokalną), to może warto ustawić serwer FTP, na którym zbudowane będzie repozytorium (w najprostszym przypadku można chyba przegrać zawartość DVD) albo tak jak proponuje DAREK WL. z LiveCD.

No i jeszcze wykonanie osobnej partycji na każdym z komputerów, wgranie na nią obrazu DVD i potem instalacja z dysku twardego.

 

Zarówno dla instalacji z FTP jak i z dysku twardego wystarczy ściągnąć Fedorę rescuecd i uruchomić z opcją "linux install askmethod". Żeby to zrobić należy po ukazaniu się graficznego menu startowego wcisnąć <Escape> i wpisać opcję po znaku zachęty "boot: ".

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kompy połączone są w sieć (przynajmniej lokalną), to może warto ustawić serwer FTP, na którym zbudowane będzie repozytorium (w najprostszym przypadku można chyba przegrać zawartość DVD)

 

Zdecydowanie tak. Wszystkie moje ostatnie instalacje to właśnie sieciowe po LAN'ie. Wystarczy skopiować całość DVD do katalogu np. f7 i ten katalog trzeba podać podczas instalacji.

 

Tylko jedna uwaga - kiedyś próbowałem instalować z rescuecd i dziwnie nie chciał zobaczyć tego co miałem na ftp'ie. Za to boot-cd (ten 8 megowy) działa wyśmienicie. Ale możliwe, że to ja coś pokopałem.

 

p.s. No i po sieci jest dużo szybciej niż z CD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...