Skocz do zawartości

Start Systemu - Fedora 8


max313

Rekomendowane odpowiedzi

są dwie możliwości

 

pierwsza to taka, że wybrałeś przy instalacji żeby nie instalować GRUBa w mbr, lub wcale nie instalować - to średni problem

 

druga to taka, że GRUB z jakiś powodów nie zainstalował się w MBR mimo, że powinien - to też średni kłopot

 

zaczniemy od drugiej; uruchom system z płyty i wybierz "ratowanie systemu" (lub podobnie); komputer pobuczy pohuczy i spyta o kilka rzeczy; nie zgadzaj się na uruchomienie sieci, ale zgódź się na zamontowanie systemu plików do zapisu; potem zachrootuj się do Fedory tak jak radzi kreatorek na samym końcu (podpowiem - "chroot /mnt/sysimage/", ale nie jestem na 100% pewien)

 

no i teraz pozostało tylko zainstalować owego menedżera za pomocą programu grub-install - czyli napisz grub-install '(hd0)'

 

przynajmniej jakiś rok-dwa temu tak się to robiło, bo dawno nie musiałem przeinstalowywać Gruba

 

 

teraz jeśil wybrałeś przy instalacji żeby nie instalować Gruba, to nie dość że się nie uruchomi, to jeszcze nie masz plikós konfiguracyjnych; jeśli nie uda się powyższa sztuczka, to będziemy się martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poradziłem sobie już, ale mam tylko 3s na wybór innego OS niż fedora. Trochę za mało ale jak to zmienić to nie wiem?

Pozdrawiam i dziękuje

 

ps. i jeszcze jedną prośbę bym miał mianowicie chodzi o plik .bashrc bo coś się mi z nim pochrzaniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...