Skocz do zawartości

Problemy Z Instalacja Fedora


pioter_r

Rekomendowane odpowiedzi

Off Topic

Czemu instalak sie zawiesza i musze res kapa w ruznych miejscach sie zawiesza
Co to jest "res kapa w ruznych miejscach"? Albo "instalak"? <_< Czy ja mógłbym prosić o nieco poszanowania dla języka polskiego? Bo zacznę kasować takie posty :angry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można a nie morzna

 

komputer a nie kąputer

 

różnych a nie rużnych

 

Niech nikt sie nie obrazi za poprawianie ale to juz czasem przechodzi ludzkie pojecie.

 

Jedyne gorsze bledy to jest nierozroznianie liter dzwiecznych od bezdziewcznych. Np:

 

"Mama poszla to sklepu".

 

W rozmowie bym zrozumial. ALE W PISMIE, MOTYLA NOGA? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat bo mam problem z instalacją fedory 8

a więc pobrałem sobie flashgetem obraz dvd z servera wcss (Wroclaw Centre for Networking)

i wypaliłem na płytce z którą jak się teraz podczas instalacji okazało jest problem :ph34r:

po odpaleniu się anacondy i wybraniu źródła instalacji (cd/dvd) wyskakuje że w napędzie nie ma płyty z plikami instalacyjnymi :(

 

rozmiar iso 3 424 749 568 b czyli 3.18 GB

 

jakimś cudem udało mi się uruchomić dalej instalacje

niestety proces wysypał się na open office co przerwało instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak... suma kontrolna (sha1sum)

przypomniałem sobie o niej dopiero jak wypaliłem płyte baa dopiero jak mnie błąd z paczką open office zastopował :unsure:

zajrzałem wtedy na strone wcss i znalazłem właśnie to sha1sum tylko że w html

nie wiedziałem co z tym zrobić co to jest więc wbiłem sobie w google znalazłem na wiki

i skopiowałem sobie do pliku (całą poniższą treść) który utworzyłem na dysku (sha1sum.sfv)

-----BEGIN PGP SIGNED MESSAGE-----

Hash: SHA1

 

782a0e80de1b8e9f24e10e40055cc1b545390cbd Fedora-8-i386-DVD.iso

aa27d819079b8c92efa2ea58a5c0c84825f7a959 Fedora-8-i386-rescuecd.iso

-----BEGIN PGP SIGNATURE-----

Version: GnuPG v1.4.7 (GNU/Linux)

 

iD8DBQFHK69jtEJp0E8qb9IRAkaYAJwOJfecqD4twkrZzI3SXD+4aWJV1ACfRsNX

wTGqPOW2wS2aYjc2UTBSyLw=

=b015

-----END PGP SIGNATURE-----

następnie w totalcomanderze z opcji plik wybrałem sprawdzenie sumy kontrolnej (mam nadzieje że tak się to sprawdza) wyniki oczywiście pozytywne

 

więc z tego co wyczytałem w wątku który znalazłem szukając sha1sum

z wypowiedzi forumowiczów jak i Twoich wynika że

albo nagrałem obraz na syfnej płytce (TX Think Xtra 8x Speed DVD+R kupiona w supermarkecie)

albo mam nie dokońca sprawną nagrywarke

albo nero 7 źle wypala płytki (prędkością 12x)

albo na płycie jest zmodyfikowany uszkodzony pakiet .rpm

dodam jeszcze jedną opcje zadanie mnie przerosło :unsure:

 

No i wyjaśniło się.

Obrazy idealnie wypaliły się u znajomego, znaczy problem z nagrywarką.

nie uśmiecha mi się teraz wychodzić z domu do kumpla żeby sprawdzić jak wypala jego nagrywarka

tymbardziej ściągać drugi raz obrazu chociaż w moim przypadku było to tylko 2,5h

płyta działa normalnie botuje

tylko ten mediacheck :angry:

 

może da się przeprowadzić instalacje w inny sposób?

np. z servera znajdującego się w sieci lokalnej? jeśli ten sposób nie jest jakoś strasznie skomplikowany

jeśli tak to jeszcze pogrzebie na forum

będe wdzięczny za wskazówke czego w tym wypadku szukać

 

tym czasem zdjęcia problemu

281646c0f67f0a89m.jpg

dodatkowo jeszcze mam problem z podziałem dysku ale to dopiero teraz mi zaczęło wyskakiwać jak podpięłem drugi dysk z fc6

stworzyłem partycje główną pod fedore "/"

swap (256MB)

i reszte dysku sobie zostawiłem "/home/"

f29bb9fe9faef3e6m.jpg

czy oczymś zapomniałem?

 

dzięki za odpowiedź mam nadzieje że nie jestem o wiele więcej upierdliwy od innych nowych użytkowników fedory :rolleyes:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować instalacji po sieci tylko trzeba znać nazwę serwera i ścieżkę do plików. Jak zobaczysz ekran z wyborem menu to <escape> i za promptem "boot: " wpisz "linux askmethod" - zapyta Cie o źródło instalacji i wtedy sobie wybierz co potrzeba - http, ftp, DVD, udostępnione katalogi u kumpla. Jak nie pójdzie z twojego obrazu DVD (najwyraźniej niepoprawnego), to ściagnij sobie LiveCD i z niego odpal (zawsze to coś ok. 750MB a 3GB).

W sumie można chyba zainstalować (zgaduję, bo nigdy tak nie robilem) za pomocą rescuecd z podaniem tego co napisałem powyżej - "linux askmethod". Ściągasz wtedy tylko to co naprawdę chcesz zainstalować. Jest oczywście minus takiej metody - w razie koniecznosci reinstalacji znowu ciągniesz się po sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować instalacji po sieci tylko trzeba znać nazwę serwera i ścieżkę do plików.

 

z tym raczej nie powinno być problemów

czyli wystarczy skopiować na server obraz dvd w iso

czy trzeba tam przegrać wszystkie pliki z obrazu jak leci?

 

dzięki za odpowiedź WalDo

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wystarczy skopiować na server obraz dvd w iso czy trzeba tam przegrać wszystkie pliki z obrazu jak leci?
Wygląda na to, że jakiś pakiet w nagranym obrazie jest uszkodzony, więc przegranie pakietów z tego obrazu nie wystarczy. Sądzę natomiast, że można go wykorzystać do rozruchu tzn. żeby uzyskać możliwość wpisania przy starcie "linux askmethod".

Poczytaj tutaj → http://docs.fedoraproject.org/install-guid...ll-methods.html

A jeśli angielski Ci nie straszny, to warto zapamiętać link z podręcznikami do RHEL 5 → http://www.redhat.com/docs/manuals/enterprise/ tam też jest m.in. "Installation Guide" z opisanymi alternatywnymi sposobami instalacji i pobierania pakietów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...