Skocz do zawartości

Fedora 6 Ppc Na Ps3


kwas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Właśnie zainstalowałem sobie Fedore 5 na Playstation 3. Wszystko poszło git do momentu gdy musiałem ustalić hasło dla roota. Wpisałem najpierw za krótkie, potem za łatwe, aż w końcu linux się na mnie zdenerwował i wyskoczył jakiś błąd i teraz nie wiem jak na nowo ustalić to hasło. Może mi ktoś powiedzieć jak powrócić do ustalania hasła root? Przy instalacji korzystałem z tej instrukcji: http://playstation3.blog.tcz.pl/linux-na-ps3/

 

Pozdrawiam

kwas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Nie zauważyłem tego... eh. A mógłbyś mi powiedzieć co teraz mogę w tej sytuacji zrobić? Mam do wyboru, albo poczekać 5 sekund i coś tam się ładuje i wyskakuje mi "lokalhost login: ". Albo w ciągu tych 5 sekund mogę coś wpisać jak mam "kboot: ". Tylko, że nie wiem co, bo z linuksem nigdy nie miałem do czynienia :/ Najbardziej by mnie interesowało jak się zalogować na tego roota - bo może to hasło zgadne ;) - i jak włączyć graficzny interfejs, bo startx nie dziala :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak zamiast zgadywać hasło jeszcze raz odpalić instalkę, po "kboot:" wpisać "linux rescue" i jeśli zadziała, to potem zgodnie z komunikatami na ekranie i po "chroot /mnt/sysimage" zwyczajnie zmienić hasło dla roota?

Nie wiem jak to wygląda na PS3 (chociaż brzmi dość egzotycznie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Mam kilka nowych problemow :)

 

1. Podczas uruchamiania interfejsu graficznego wyskakuje mi error: "No '/dev/pmu' device found". Jak moge sobie z tym poradzic?

2. Zgodnie z http://playstation3.blog.tcz.pl/linux-na-ps3/ zaktualizowalem sobie system i tak samo jak pisze autor wyskoczyly 2 bledy:

- Error: Missing Dependency: libicui18n.so34()(64bit) is needed by package boost

- Error: Missing Dependency: libicuuc.so34()(64bit) is needed by package boost

3. Nastepnie gdy chce zainstalowac VLC albo Mplayer wystepuja podobne bledy jak w pkt. 2 (Error: Missing Dependency: jakis plik i is needed by package ...)

 

Zapewne w pkt 2 i 3 fedorze brakuje jakichs plikow dlatego chcialbym sie dowiedziec czy mozna je sciagnac w jakiejs takiej ladnej jednej paczuszce? :) Bo nie usmiecha mi sie szukac kazdego z tych plikow osobno w internecie. Zreszta probowalem - te pliki z pkt. 2 - i nie moge znalezc ;] Prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam

kwas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...