Skocz do zawartości

Problem Z Instalacją Fedroy 8


rych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym, że instalując z płyty dvd po wybraniu z pierwszego menu instalacji, wszystko dziala na poczatku az dochodzi do momentu widocznego na screnie i dalej stoi, dysk nie daje znaków działania i płyta też zwalnia. Czy jest jakieś rozwiązanie na to? Mój komputer to core2duo 2.33, płyta gł abit z ip35-e, 2gb ddr2, dysk na sata2.

 

my.php?image=14jn5.jpg

 

 

http://img231.imageshack.us/my.php?image=14jn5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale nie znam zbyt dobrze angielskiego i to troche ciezko mi idzie, z tego co tam sobie tlumaczyłem probowalem wpisac: libata.dma=0 i to nie pomogło, jest tam też coś o portach SATA i nie wiem o co chodzi, jesli o jakies przelaczanie kabla to nie bardzo mi to pojdzie bo mam plomby. Jestem raczej poczatkujacy dlatego troche ciezko kapuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] nie bardzo mi to pojdzie bo mam plomby.
No to niestety. Bo tam faktycznie ostatni post traktuje o zmianie portów. Może warto pójść do serwisu, żeby przełożyli?

Gdzieś jeszcze słyszałem, że można w nowych BIOSach przestawić dysk SATA jako wirtualny IDE, ale głowy za to nie dam. No i nie wiadomo jaki by to miało wpływ np. na Windows (bo pewnie masz zainstalowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dostane się tam przez przód tylko powyjmuje zaślepki od cdromów. Tylko że mam jeszcze jeden pomysł tylko (_niewiem_ → nie wiem) ORT czy to jest warte próbowania, bo może ściagne live cd i sprobuje stamtąd zainstalować? czy to może coś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam blad przy pierwszej probie instalacji F8 (sciagniety obraz oczywiscie sprawdzony - poprawne sumy, wypalone DVD oczywiscie przeszlo mediacheck bez najmniejszych problemow)... juz mialem zaczac szukac rozwiazania tego problemu na sieci, gdy ku mojemu zdumieniu za 3 czy 4 razem instalka po prostu poszla dalej.

 

Do dzis myslalem, ze to byl problem z moim sprzetem - stary ASUS TUSL2-C + dodatkowy kontroler EIDE na PCI a na tym 3 napedy optyczne i 3 dyski HDD (kazdy ze sladami drobnych usterek raportowanymi przez smarta), ale po przeczytaniu watku wskazanego przez WalDo widze, ze to raczej bylo nie tylko to, skoro tyle osob ma z tym sterownikiem problem...

 

Wiec - jedyne co moge doradzic na podstawie moich doswiadczen - to kilkukrotna proba uruchomienia instalacji z tego samego nosnika i troche cierpliwosci - moze za ktoryms razem Twoj sprzet tez zadziala?...

 

BTW - do czasu F8 nie widzialem tego bledu na oczy (ludzie raportuja go od czasow FC6/F7).

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tak na Ubuntu 7.04 i 7.05. Musialem w biosie ustawic Compatible Mode i dyski SATA byly widziane jak IDE (czy cos w tym stylu). Poszlo. Na ubuntu 7.10 nie bylo tego problemu. Podobnie jak na Fedorze 8. Wczesniejszych Fedor nie mialem. :)

 

P.S. Moja plyta glowna to ASUS P4P800S-X wiec jak masz asusa moze byc tam taka opcja. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...