Skocz do zawartości

Lan / Serwer Www Za Nat'em / Jak Wejść?


Arabski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Taki oto problemik napotkałem:

 

Jest sobie sieć lokalna (klilka komputerów). Podłączona do Internetu przez modem ADSL. Za router robi RedHat9, maskarada. Na jednym z komputerów (O2) uruchamiam serwer www (NS Fasttrack). Przekierowałem port 80 na routerze do 80 na O2:

 

iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport 80 -i! eth0 -j DNAT --to 169.254.0.4:80

 

eth0 musi być wykluczony w tej regule, bo inaczej całe www pada w LAN'ie :D

 

Z zewnątrz jest widoczny i działa, jednakże ja w żaden sposób nie mogę wejść z drugiego komputera w LAN'ie (oprócz po IP O2). Jeżeli np. umieszczę link na Forum w formie:

 

http://1.2.3.4

 

dostaję "Could not connect to host. Próbowałem po IP zewnętrznym, po IP routera zawsze to samo. Jedyny sposób, żeby obejrzeć tą stronę (oprócz po lokalnym IP) to WebAnonymizer. Jakieś sugestie? :lammer: Czy jest jakiś sposób, żeby to obejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam tak jak wyżej, ale nie wiem czy to ma znaczenie bo działa. Spróbuję wieczorkiem zmienić i zobaczyć jak będzie.

 

p.s. Wcześniej było -i ppp0 ale było to samo :unsure: Jak widać niewiele się zmieniło od moich kombinacji. Kurde nawet nie wiem jak się zabrać za szukanie tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tam binda. Mówisz, że powinienem mieć żeby działało? Chyba sobie odpuszczę...

 

BTW komputer (router) nie ma żadnej domeny przypisanej - wejście tylko po IP (dynamicznym do tego). Jest reverse-DNS ale po tym się chyba nie da wejść..

 

[edit] Zrobiłem to.... w bardzo bezczelny sposób :P Dodałem domenę (dyndns) z adresem lokalnym do pliku /etc/hosts. Działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...