Skocz do zawartości

Fedora 2-4


SACZI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ochotę zainstalować jedną ze starszych wersji Fedory, 2, 3 lub 4.

Jedyną obawą jaką mam, to obsługa SATA.

F4 na pewno obsługuje SATA, a wcześniejsze to potrafią?

Jeżeli domyślnie nie obsługują tych dysków, to jakie podać parametry, aby anaconda zobaczyła SATA?

To samo tyczy się RedHata9 - również mnie korci, żeby go zainstalować.

 

 

Po za tym, kto pamięta starsze wersje tej dystrybucji Linuksa?

Ja od F5 już kojarzę to distro - straszny muł ta "piątka".

F1 nawet instalowałem na swoim kompie, ale dysk miałem wtedy ATA.

RH8 i 9 w ogóle nie pamiętam, a 7,2 (który był moim pierwszym, Linuksem) nie uruchomiłem z powodu uszkodzonych płyt inst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ochotę zainstalować jedną ze starszych wersji Fedory, 2, 3 lub 4.

Jedyną obawą jaką mam, to obsługa SATA.

 

O ile mogę zapytać: A po cóż Ci ta nieszczęsna SATA I/II ? Do użytku domowego wystarczy w zupełności IDE. SATA to "chłyt markietingowy" bo Twój dysk i tak nie będzie przy swojej predkości max 60 MB/s użyć chodćby ATA 133 w pełni. No chyba że miałbyś jakieś macierze 3-4 dyskowe.

 

Jak w BIOS'ie ustawisz sobie standardowy IDE to będzie działało jak IDE ja mam w AMI określone to jako "Standart IDE". Dla pocieszenia powiem tylko że nawet Win Xp nie ma pełnego wsparcia dla saty domyślnie dopiero potem aby po instalacji to zmienić trzeba sie bawić np tak: http://www.motherboardpoint.com/t110547-en...stallation.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mogę zapytać: A po cóż Ci ta nieszczęsna SATA I/II ? Do użytku domowego wystarczy w zupełności IDE. SATA to "chłyt markietingowy" bo Twój dysk i tak nie będzie przy swojej predkości max 60 MB/s użyć chodćby ATA 133 w pełni. No chyba że miałbyś jakieś macierze 3-4 dyskowe.

 

Jak w BIOS'ie ustawisz sobie standardowy IDE to będzie działało jak IDE ja mam w AMI określone to jako "Standart IDE". Dla pocieszenia powiem tylko że nawet Win Xp nie ma pełnego wsparcia dla saty domyślnie dopiero potem aby po instalacji to zmienić trzeba sie bawić np tak: http://www.motherboardpoint.com/t110547-en...stallation.html

Moment, nie zrozumiałeś Waść co napisałem, albo napisałem "po polskiemu" .

Wiem, jak instaluje się Windowsa na dysku SATA, wiem, że dyski nie osiągają przepustowości nawet ATA100, wiem, co ustawiać, żeby komp wystartował z dysku SATA (mnie akurat muszę wybrać opcję SATA) itd.

Jednak pamiętam, że w czasach, gdy dyski zaczynały mieć interfejs SATA, były problemy z instalatorami (_linuks_ → Linux) ORTów.

Ja dysk SATA mam dopiero od roku, więc tematu nie śledziłem i nie wiem, jak zmusić np RH9, aby zainstalował się na takim dysku.

 

EDIT

"Poprawiacz" pisowni przydałoby się do podstawówki wysłać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zainstalowałem CentOS'a 4,4.

Byłoby dobrze uzyskać dostęp do partycji NTFS ...

Czy i jak zainstalować ntfs-3g w najnowszej wersji?

Próbowałem pobierać (_rpm'a_ → RPM-a) ORT, ale zgłosił zależności, które trzeba doinstalować.

Czy można to zautomatyzować (dodać jakieś repo)?

Jakoś nie chce mi się instalować kilkunastu pakietów ...

 

Przy okazji, system działa o wiele szybciej niż najnowsze wydania.

Brak mu 3DBajerów i takich tam.

Brakuje mu również automatyzacji, co może być wadą i zaletą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...