Skocz do zawartości

Jaka Dystrybucja Na Serwer Www + Tomcat ?


samba

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką dystrybucję w miarę stabilną polecalibyście na serwer WWW z tomcat i postgresql .Fedora często się zmienia więc częste uaktualnienia systemu mogą ale nie muszą działać więc ryzyko zawsze jest spore.

Proszę o wasze przemyślenia i doświadzczenia oraz ciekawe linki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wikipedia stoi na Fedorze :) Moze Centos (taka bardziej serwerowa Fedora, identyczne zarzadzanie ale mniej na nowosci nastawiona a bardziej na stabilnosc) albo cos nie z Linuksa - FreeBSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli chcesz coś na serwer to jakiś *BSD (jeśli ma być darmowy to nienajgorszy jest freeBSD oraz netBSD).

jeśli jednak chcesz jakąś dystrybucje (_linuxa_ → Linuksa) ORT to: centos, arch, pld, slack ale jednak namawiał bym cię na jakiś system BSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wikipedia stoi na Fedorze :) Moze Centos (taka bardziej serwerowa Fedora, identyczne zarzadzanie ale mniej na nowosci nastawiona a bardziej na stabilnosc) albo cos nie z Linuksa - FreeBSD.

A czym się różni Centos od Fedory ? t tego co patrzyłem na screenach wygląd Xów jest taki sam jak w Fedorze też jest yum a zastanawia mnie co jest innego? Czy są jakieś inne programy którch nie ma na fedorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo podobny do Fedory, bo Centos to prawie Red Hat Enterprise, kilka dni korzystałem z niego, ale coś napsułem i mi padł:D

to co najbardziej rzuca się w oczy, to to, że logujesz się w konsoli, potem startujesz poleceniem startx, i oprogramowanie jest starsze niż w Fedorze, ale to oczywiste, bo Centos korzysta ze sprawdzonych i najbardziej stabilnych pakietow

chyba mogę to napisać -> Centos to Red Hat Enterprise Linux o zmienionym logo i bez wsparcia technicznego, całkowicie za darmo

tak aby stał jako serwer jest znakomity, ale do pracy, jako biurko zaczął mnie irytować, mało wygodny (może dlatego że to co widziałem na Fedorze pare miesięcy temu, znajduje się na najnowszym Centosie)

 

FreeBSD też jest świetnym systemem przeznaczonym na serwer, więc również go polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką dystrybucję w miarę stabilną polecalibyście na serwer WWW z tomcat i postgresql .Fedora często się zmienia więc częste uaktualnienia systemu mogą ale nie muszą działać więc ryzyko zawsze jest spore.

Jak to jaką dystrybucję?

Fedorę!

Każda wersja ma wsarcie 18 miesięcy od daty wydania, a to dość długi okres.

Po tym czasie wcale nie musisz aktualizować systemu skoro CI działa.

Zmiana softu co 3 lata, to wcale nie tak często.

Nawet CentOS, który jest "serwerowym" systemem, kiedyś straci wsparcie.

Zresztą serwer www nie stawia się raz na zawsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...