Skocz do zawartości

Fedora 8 Vs Mandriva Extreme 2


murcin

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie w zasadzie w całości w temacie. Dotychczas jestem posiadaczem właśnie Fedorki jednak ostatnio u znajomego zauważyłem że używa Extreme 2 i byłem w ciężkim szoku....

Wszystkie pakiety począwszy od kadu xmms audacions i praktycznie wszystko co potrzebne było na fedorke instalować przez yuma tam już jest w standardzie. Podobnie sprawa 3d... wszystko już od razu po instalacji jest gotowe, cube efekty 3d pływające okna przeciąganie okien na osobne pulpity, spalające się okna, wchodzące okna przez różne efekty....

i dlatego pytanie dla ludzi znających się na tym..... CZY WARTO SIĘ PRZESIADAĆ?? choćby z ciekawości;)

 

jedyne co zauważyłem to tam nie działa z konsoli komenda YUM a tak praktycznie wszystko jak w fedorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko się jednego uczepię: wszystko co jest w repo "fedora" (nie updates) jest w standardzie, czyli znajduje się na instalacyjnym dysku DVD i nie musisz nic kombinować. Repo updates nie jest na płycie z prostej przyczyny: obraz iso został raz przygotowany i nie jest zmieniany. Jedynie do programów z livny musisz użyć yuma (lub ściągać ręcznie i instalować rpmem). Mandrivy nie używałem, więc nie mogę dokonać porównania, która dystrybucja jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem kiedys przez 2 miesiace Mandrivy 2005 i wtedy nie zachwycila mnie. Szybko z niej zrezygnowalem z powodu slabej stabilnosci i ogolnie zarzadzanie pakietami tez dziwne bylo, a te smieszne graficzne konfiguratorki zamiast pomoc tylko utrudnialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...