Skocz do zawartości

Windows Xp I Red Hat 9 Shirke


tomxx

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek przeszukać forum :rolleyes:

Potem poczytać o iptables, forwardowaniu, maskaradzie itp. Były juz podobne tematy, więc poszukaj, spróbuj a potem powiedz co Ci nie wychodzi.

Chyba sam coś namieszałem bo wpięcie komputera z linuxem prosto w switcha nic nie dało switch widzi kompa ale linux nie widzi neta;/ Był format (albo jak to się tam nazywa;p) i zainstalowałem od nowa ;] (_niewiem_ ? nie wiem) ORT co i jak bo jestem w robocie(poprostu ciut z ranka czasu zabrałem

 

schemat neta:

modem-> switch <-mój komp,brata komp <-do mojego podpięty kabelek scrosowany <-komp z linuxem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączonego kompa z xp do sieci i mam kabel scrosowany. Chce udostępnić neta z windowsa poprzez kabel dla (_linuxa_ → Linuksa) ORT co zrobić ?(oczywiście oprócz podpięcia kabli do sieciówek)

 

Tylko o co ci dokładnie chodzi, o udostępnienie internetu za pośrednictwem Win XP czy tylko o dostęp do sieci lokalnej. Pierwszy problem dotyczy konfiguracji Windowsa a drugi podpięcie kompa z Linuksem do switcha. W pierwszym przypadku ustawiasz w Win XP udostępnianie połączenia internetowego a w Linuksie wystarczy że ustawisz pobieranie adresu IP z serwera DHCP, w drugim przypadku jeżeli masz ochotę to możesz ustawić w Win XP połączenie mostkowe , efekt będzie taki sam jak podpięcie kompa z Linuksem do switcha ( no i musisz ustawić adresy IP twojej sieci lokalnej lub ustawić pobieranie adresu IP z DHCP jeżeli twój modem tak naprawdę jest routerem i jest w nim włączony serwer DHCP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko o co ci dokładnie chodzi, o udostępnienie internetu za pośrednictwem Win XP czy tylko o dostęp do sieci lokalnej. Pierwszy problem dotyczy konfiguracji Windowsa a drugi podpięcie kompa z Linuksem do switcha. W pierwszym przypadku ustawiasz w Win XP udostępnianie połączenia internetowego a w Linuksie wystarczy że ustawisz pobieranie adresu IP z serwera DHCP, w drugim przypadku jeżeli masz ochotę to możesz ustawić w Win XP połączenie mostkowe , efekt będzie taki sam jak podpięcie kompa z Linuksem do switcha ( no i musisz ustawić adresy IP twojej sieci lokalnej lub ustawić pobieranie adresu IP z DHCP jeżeli twój modem tak naprawdę jest routerem i jest w nim włączony serwer DHCP).

udostępnienie sieci z win xp dla (_linuks_ → Linux) ORT, mam modem i switch(gdzie są dwa kompy podpięte<-dwie oddzielne linie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...