Skocz do zawartości

Problem Z Instalacją Fc9 (alfa)


Bat'on

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Próbowałem zainstalować FC9 x64 - nagrałem na płytkę DVD obraz, startuje instalator, który prosi o wybranie skąd będę instalował

Kiedy wybieram lokalne DVD, twierdzi że nie znalazł płyty zawierającej instalację .

Kiedy wybieram lokalne hdd, wskazując katalog w którym jest iso z płytą, twierdzi że nie znalazł tam obrazu płyty...

 

FC8 zainstalowała się wcześniej bez problemu... Jakiś pomysł?

 

bat'on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek standarowy: czy sprawdziłeś sumę kontrolną obrazu?

 

Tak, zgadza się.

 

Jeśli tak, to podaj dokladnie jaki masz sprzęt.

http://rtfm.killfile.pl/#precyzja

Jak dokładnie? :-) 45 kilo dump'a z cpu-z?

Czy wystarczy jednak info, że FC8 nie miało z nim problemu?

Ok. Mogłem się powstrzymać, ale nie chciałem ;-)

 

To płyta Asus'a M2A-VM (ATI690G), Athlon 64 X2 4000+, 2GB pamięci.

Dysk WD 80 GB i Pioneer 107D jako master i slave na taśmie IDE.

 

Zresztą na drugim komputerze (Asus P5B Deluxe, Core 2 Duo, DVD Asusa też na IDE)

jest tak samo - instalacja startuje, potem pyta skąd instalować i twierdzi, że żaden z

napędów CDROM nie zawiera płyty.

 

Przy okazji: kiedy wybieram że chcę instalować z hdd, dostaję informację, że mam

wskazać miejsce w którym znajdują się obrazy płyt CD - a ja mam tylko obraz płyty DVD...

Dysk jest widziany jako /dev/sda

 

Pozdrawiam,

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie? :-) 45 kilo dump'a z cpu-z?
Bez przesady ;)

Czy wystarczy jednak info, że FC8 nie miało z nim problemu?
Z wersjami alfa nigdy nic nie wiadomo.

Ok. Mogłem się powstrzymać, ale nie chciałem ;-)
A jak ktoś konkretnie mówi to offtopy tolerujemy :) Z bólem i ostrożnością ;)

 

To płyta Asus'a M2A-VM (ATI690G), Athlon 64 X2 4000+, 2GB pamięci.

Dysk WD 80 GB i Pioneer 107D jako master i slave na taśmie IDE.

Sprawdzę w najbliszym czasie. Mam podobną płytę i chipset choć słabszy procek. Dam znać jeśli nikt nic wcześniej mądrego nie powie.

wskazać miejsce w którym znajdują się obrazy płyt CD - a ja mam tylko obraz płyty DVD...
A jakby tak podać miejsce DVD?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mnie dziwi - płyta z FC8 daje się odczytac pod windows'em - widac pliki na niej zawarte.

A Fedora-9-Alpha-x86_64-DVD.iso, czy to wypalona, czy zamontowana daemon-tools'ami traktowana

jest przez windows jako pusta :-|

 

Bat'on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę w najbliszym czasie. Mam podobną płytę i chipset choć słabszy procek. Dam znać jeśli nikt nic wcześniej mądrego nie powie.

OK. Choc jak już napisałem, na 2 komputerze z innym sprzętem też nie poszło.

Jak na razie podejrzanie mi wygląda nośnik - tylko że SHA1SUM się zgadza...

 

Pytanie czy ktoś ma ten obraz DVD i jak to u niego wygląda...

 

A jakby tak podać miejsce DVD?

 

Nie da się. Można wybrać tylko partycję z listy i wpisać katalog w którym się znajdują obrazy...

 

Bat'on

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie podejrzanie mi wygląda nośnik - tylko że SHA1SUM się zgadza...
Sumę sprawdzasz na obrazie - nośnik to inna bajka. Można poprawny obraz źle wypalić, płyta może sie jakoś nieszczęśliwie zarysować itp. Z jakością nośników też bywa różnie. I to niezależnie czy to "noname" czy uznana marka.

Nie da się. Można wybrać tylko partycję z listy i wpisać katalog w którym się znajdują obrazy...
Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi właśnie dokładnie o takie rozwiązanie - instalacja z obrazu znajdującego się na partycji dysku twardego. Jeśli z obrazu na dysku ruszy, to w zasadzie jest dowód na to, że skopany jest nośnik, jeśli nie, to są jakieś niezgodności sprzętowe u Ciebie albo w instalce o czymś zapomnieli. W końcu to tylko "alfa".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumę sprawdzasz na obrazie - nośnik to inna bajka.

Można poprawny obraz źle wypalić, płyta może sie jakoś nieszczęśliwie zarysować itp.

Z jakością nośników też bywa różnie. I to niezależnie czy to "noname" czy uznana marka.

 

Może się źle wyraziłem - zamontowany obraz też wygląda dziwnie - nie widzę w nim żadnych plików.

Jakość nośników odbijała się zwykle później, już przy instalacji pakietów...

 

Chodziło mi właśnie dokładnie o takie rozwiązanie - instalacja z obrazu znajdującego się na partycji dysku twardego.

Jeśli z obrazu na dysku ruszy, to w zasadzie jest dowód na to, że skopany jest nośnik, jeśli nie, to są jakieś

niezgodności sprzętowe u Ciebie albo w instalce o czymś zapomnieli. W końcu to tylko "alfa".

 

trochę więcej nad tym posiedziałem i już wiem, że na hdd nie mógł nic znaleźć, bo próbuje wskazaną partycję

montować jako ext3, ext2 lub vfat - a obraz jest na partycji NTFS. Zresztą opis sugeruje, że będzie tam szukał

obrazów płyt CD (ale, kto wie, może opis nie jest precyzyjny :-))

 

Powtórzę się - nie wierzę w problem z konkretnym sprzętem - próbowałem na 2 rożnych komputerach...

 

Z mojego punktu widzenia najistotniejsze staje się pytanie czy ktoś zainstalował alfę 9'ki w wersji x64 - i jak

u niego wygląda płyta instalacyjna - czy tak jak w płycie z 8'ki widać na niej pliki, czy nie...

 

Bat'on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] a obraz jest na partycji NTFS. Zresztą opis sugeruje, że będzie tam szukał obrazów płyt CD (ale, kto wie, może opis nie jest precyzyjny :-))
Z NTFS to faktycznie zapomnij. Co do CD to może to być DVD, podobnie jak partycja nie tylko ext2 czy vfat ale również ext3. Nie wiem jak z reiserfs.

czy ktoś zainstalował alfę 9'ki w wersji x64 - i jak

u niego wygląda płyta instalacyjna - czy tak jak w płycie z 8'ki widać na niej pliki, czy nie...

Właśnie ściągam, to za jakiś czas odpowiem, pewnie wieczorem z domu dopiero.

 

A na razie może spróbuj ściągnąć LiveCD i z niego instalować. Albo rescueCD i całość instalacji po sieci pociągnąc jeśli masz wystarczajaco szybkie łącze. Tzn. nie wiem czy bardziej zależy ci na instalacji czy bardziej na wyjaśnieniu problemu z płytą. Jeśli na tym drugim, to jeśli jesteś pewien że SHA1 zgadza się w pełni, to ja bym nagrał jeszcze raz na inną płytę, najlepiej innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jeśli na tym drugim, to jeśli jesteś pewien że SHA1 zgadza się w pełni, to ja bym nagrał jeszcze raz na inną płytę, najlepiej innego producenta.

Ja od siebie dodal bym jeszcze - "ja bym nagral ..., nie przy pelnej (maksymalnej) predkosci zapisu i na nosniku DVD-R (minus R, w odroznieniu od -RW, +R, +RW)"

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Developerem jesteś? :D
Dobre pytanie ;)

 

Co do wcześniejszych postów/pytań Bat'ona - ściągnąłem obraz, nagrałem i widać na płycie pliki. Ale instalacja wersji 64-bit nie idzie niestety. Dziwne, bo wersja 32-bit instaluje się <_<

Fakt, że nagrywałem płytkę w pośpiechu przed wyjściem z pracy i ... hehe ... sumy kontrolnej obrazu nie sprawdziłem ;) A sprawdzanie pakietów podczas instalacji nie posunęło się ani o jeden % przez jakieś 15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...