Skocz do zawartości

Asus Wl-138g V2


metalmaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z kartą WiFi Asus WL-138G V2 Chipset BCM 4311 i jest to moja jedyna droga na połączenie z internetem, ale nie działa na fedorze. Walcze z tym czas jakiś i nie moge nic wywalczyć. Fedora zwyczajnie nie widzi tej karty. Ze strony producenta pobrałem sterownik i kiedy chce uruchomić plik Makefile wyrzuca mi błędy.

Błagam o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o to, że ten sterownik, jest jakis dziwny, trzeba nadac wartość wexportowanej zmiennej CROSS_COMPILE, tylko nie wiem jaka to ma być wartość i już wścieku dostaje.

Jeśli chodzi o rodzaj błędu to wyskakuje błąd pliku config.h (w sensie: podany plik nie istnieje) oraz <wartość CROSS_COMPILE>gcc nieznana komenda...

Konsola jest skonfigurowana domyślnie, bo zaraz po instalacji fedory zacząłem walczyć z tą piekielną kartą.

Załadowane moduły są tymi jakie znajdują się na płycie instalacyjnej, bo nie mając internetu nie mogłem (przynajmniej w trywialny sposób ) zainstalować modułów ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rodzaj błędu to wyskakuje błąd pliku config.h (w sensie: podany plik nie istnieje) oraz <wartość CROSS_COMPILE>gcc nieznana komenda...

yum install kernel-devel kernel-headers

Konsola jest skonfigurowana domyślnie, bo zaraz po instalacji fedory zacząłem walczyć z tą piekielną kartą.

Nie chodziło mi o to jak skonfigurowałeś konsolę, tylko jak konfigurujesz swoją kartę sieciową. Możesz to zrobić np. przez system-config-network

 

Załadowane moduły są tymi jakie znajdują się na płycie instalacyjnej, bo nie mając internetu nie mogłem (przynajmniej w trywialny sposób ) zainstalować modułów ;P

chodziło mi o wynik polecenia

lsmod

... :) To że zainstalowałeś defaultową konfigurację nie oznacza ze masz wszystkie te same moduły załadowane - system je dobiera zależnie od sprzętu w większości.

 

A generalnie w ogóle mi chodziło o to żebyś podał w ogóle jakieś szczegóły żebyśmy mogli pomóc, a nie dosłownie to co napisałem. Jak już wspomniałem nie jesteśmy wróżkami, a każdy szczegół może być przydatny w rozwiązaniu problemu.

 

I dalej nie wiem o co chodziło z tym uruchomieniem pliku Makefile :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...