Skocz do zawartości

Zwiecha Fedory Przy Instalacji


waluszek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Poległem

 

Kombinowałem na różne sposoby szukałem po forum ale nei bardzo wiem pod jakim hasłem

 

 

help me

 

więc tak próbowałem kilku wersji i 32 i 64 bitowych fedora 8 jak i Suse 10.3

i za każdym razem to samo

 

Problem polega na tym że instalacja się zaczyna test płytki ok i potem powinno pojawić się graficzne okno instalatora a pojawia się kursor myszki i tło tak jak by grafika nie dawała sobie rady z wyświetleniem albo była uszkodzona i staje komputer

Podkreślam że karta działa ok bo windows działa ok to przy fedorze przy suse instalator dział ok ale po zainstalowaniu nie odpala się system tylko pojawia się ten sam efekt mam nvidia gforce 8500 gt pci-e i 22" acera nie wiem co jest grane a przy probie instalacji textowo anakonda wywala jakiś błąd nie wiem dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pokażesz nam te błędy?

Jak to niektórzy tutaj mówią "wróżki odpoczywają po świętach"

 

A te "błędy" grafiki to nie błedy tylko zapewne tryb graficzny, poczekaj chwilę bo z płyty to chwilę się uruchamia.

To nie jest tryb graficzny a wygląda to tak

 

http://masterit.pl/fotka/linux.jpg

 

wydaje mi się ze moja karta jest temu winna ale nie jestem pewien, kursorem moge ruszać więc komp raczej się nie zawiesił

kurde co za jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze moja karta jest temu winna
karta jest wspierana, więc nie to jest chyba przyczyną. Wg mnie to raczej wina monitora. Jeśli masz możliwość, to na czas instalacji przypnij jakiś inny, najlepiej standardowy, niepanoramiczny. Potem się doda ręcznie wpisy w xorg.conf.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta jest wspierana, więc nie to jest chyba przyczyną. Wg mnie to raczej wina monitora. Jeśli masz możliwość, to na czas instalacji przypnij jakiś inny, najlepiej standardowy, niepanoramiczny. Potem się doda ręcznie wpisy w xorg.conf.

hmmm a na przykład knopix wstał bez problemu już nie wiem co jest grane ale ten patent z tym podłączeniem innego monitora to może być ok

zaraz sprawdzę co i jak zobaczymy może pomoże

 

 

 

Eeeee nic z tego na 17 " crt taki sam efekt nawet próbowałem przez wejście analogowe też nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a na przykład knopix wstał bez problemu już nie wiem co jest grane ale ten patent z tym podłączeniem innego monitora to może być ok

zaraz sprawdzę co i jak zobaczymy może pomoże

 

 

 

Eeeee nic z tego na 17 " crt taki sam efekt nawet próbowałem przez wejście analogowe też nie pomaga

 

Przy instalacji F8 z płyty możesz zmienić opcje startowe jak naciśniesz TAB, tu masz opisane parametry startowe http://docs.fedoraproject.org/install-guid...in-options.html , w twoim przypadku musisz zmienić rozdzielczość ekranu. Po instalacji musisz zainstalować sterowniki nvidii z repozytorium livny.

Jeżeli zmiana rozdzielczości nie pomoże możesz wyłączyć automatyczne wykrywanie sprzętu opcja headless lub noprobe a opis masz tutaj: http://docs.fedoraproject.org/install-guid...s-hardware.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...