Skocz do zawartości

Fedora Core 9 Beta


Zagiewa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zainstalowalem najnowsza fedora core 9 beta i postanowilem napisac co nie co o niej bo gdy sam szukalem jakiejs wypowiedzi kogos na jej temat to nie znalazlem:(

 

instalacja przebiegla bez zadnych problemow ale dwa razy instalowalem ja ze srodowiskiem KDE a wtedy po zakonczeniu instalacji gdy przyszlo do zalogowania sie do systemu nie chcialo mnie zalogowac:/ ani na roota ani jako zwyklego uzytkownika (dodam ze na samym koncu instalacji tak jak sie to robi w starszch wersjach dodalem nowe konto uzytkownika). Czemu nie chcialo mnie zalogowac nie wiem. Za trzecim razem zainstalowalem srodowisko gnom i o dziwo zalogowalo mnie do systemu bez problemu. Pierwsze wrazenie wygladu, swiezo po instalacji - beznadzieja:P ale mozna to zmienic. Najbardziej zabolalo mnie to ze gdy wszedlem na internet i chcialem sprawdzic czy moge ogladnac jakis film przez przegladarke firefox3 nie dalo sie:( czemu? nie wiadomo - buforowalo ale pozniej szare tlo i tyle. Gdy chcialem przesluchac mp3 (domyslnym odtwarzaczem zainstalowanym z systemem byl rhytm - przepraszam ale nie pamietam nazwy na pamiec a nie chce mi sie sprawdzac:P ) to nie chcial jej dodac do listy odtwarzania nie mowiac juz o odtworzeniu:( to samo z filmami - brak kodekow:( wiem ze sa to rzeczy ktore da sie latwo naprawic ale zdziwilo mnie to ze choc jest to juz 9 odslona fedory nadal nie ma standardowo zainstalowanych pakietow ktore by pozwolily na ogladniecie filmu zaraz po instalacji czy posluchanie muzyki. Dodam ze standardowo z systemem jest jeszcze instalony xine i totem do filmow:) Niestety nie moge powiedziec narazie wiecej bo nie mialem czasu lepiej sie nim zajac ale jak macie jakies pytania to piszcie a postaram sie odpowiedziec:) ew jesli ktos z was zainstalowal ten system to chetnie wymienie sie opinia. Sorka za tak amatorski pseudo test systemu:P

 

Podsumowujac narazie sie zawiodlem:(( zobaczymy jak to bedzie gdy pojawi sie stabilna wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknietych kodekow (tak samo jak zamknietych sterownikow) nie ma w F8, F9... i nie bedzie tez w F999 - nie uwazasz, ze zanim zacznie sie wydawac o czyms opinie to warto sie z tym czyms przynajmniej odrobine zapoznac?

Gdybys przeczytal chociaz manifest calego przedsiewziecia to nie wypisywal bys takich banialuk...

BTW - watkow dotyczacych testowej F9 jest na forum przynajmniej kilka, zle szukales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwazam sie za testera bo nigdy nim nie bylem no i raczej nie bede:) szczerze mowiac to nie mialem pojecia ze kodeki ktore sami dorzucamy sa zamkniete i to jest powodem dla ktorego nie sa instalowane razem z systemem - moj blad:)

 

Gdybys przeczytal chociaz manifest calego przedsiewziecia to nie wypisywal bys takich banialuk...

 

masz racje gdy bym przeczytal na pewno bym wiedzial ale linuksa uzywam poniewaz uwazam ze jest o niebo lepszy niz windows no i lubie go ale nigdy nie wnikalem az tak gleboko zeby czytac manifesty, najnowsze ciekawostki, licencje itp itd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...