Skocz do zawartości

Prosze O Pomoc Z Instalacja


sailent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcemę byc nowym uzytkownikiem Fedora 8 lecz przy probie instalacji pojawily sie problemy.

Posiadam dystrybucje Fedora 8 dla procesorow 64 bitowych.

Chcemę zainstalowac caly system na laptopie Fujitsu Simens Amino Pi 1536 z procesorem Core 2 duo @ 1.66 GHz i 1024 MB ram. Mam juz zainstalowany Windows XP Home poniewaz chcemę przynajmniej na poczatku miec dostep do windowsa gdybym sobie z czyms nie radzil. Windows Xp jest na 1 partycji okolo 10 GB (mam dysk 120 GB). A teraz do rzeczy: Wkładam plyte do napędu (plyta na 100% sprawna) plyta sie bootuje i uruchamia sie. Pojawia sie napis:

"ISOLINUX 3.36 2007-02-10 Copyright © 1994-2007 H. Peter Anvin.

I koniec nic sie dalej nie dzieje czekam ponad godzine i nic sie nie zmienia.

Ktos moze wie o co moze chodzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żesz chłopie trafił :D

 

Właśnie dziś wyszła Fedora 9

Pobierz

 

Apropos sprawy, sprawdź czy się dobrze nagrało i sprawdź sumy kontrolne pobranego obrazu płyty. Z miejsca z którego pobierałeś jest plik SHA1SUM gdzie jest suma jaka powinna być. Pamiętaj że MD5 to nie to samo do SHA1SUM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bootowanie to raczej nie, bo napisał że ma napisane na ekranie coś odnośnie bootowania.

Miałem kiedyś podobny problem na desktopie, instalka za nic nie chciała pójść, aż w końcu musiałem zaktualizować bios płyty głównej, po aktualizacji spróbowałem ponownie instalnąć moją fedorke (wtedy to chyba byla 6...) i poszło bez żadnych zgrzytów :]

a i faktycznie dopiero co wyszła Fedora 9, więc sugeruje przed ingerencją w bios spróbować z 9 bo i tak w końcu będzie trzeba aktualizowac system

pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do mojego problemu.

Mam juz Fedora 9 x86_64 z feoraproject.org

Lecz moja sytuacja za wiele sie nie zmienila pozatym ze zamiast:

 

"ISOLINUX 3.36 2007-02-10 Copyright ? 1994-2007 H. Peter Anvin."

 

Teraz pojawia sie:

 

"ISOLINUX 3.36 2007-02-10 Copyright ? 1994-2007 H. Peter Anvin.

Unkown keyword in syslinux.cfg.

Unkown keyword in syslinux.cfg.

Unkown keyword in syslinux.cfg.

Unkown keyword in syslinux.cfg.

Unkown keyword in syslinux.cfg.

Could not finde kernel image linux

boot:"

 

Plyte sciagalem przez Torrenta.

 

Co do SHA1SUM jak to sprawdzic pod windowsem bo nieiwem od ktorej strony to ugrysc na w/w stronie jest opis tylko dlaLinuksa ORT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do SHA1SUM jak to sprawdzic pod windowsem bo nieiwem od ktorej strony to ugrysc
BitTorrent powinien o to zadbać. Jeśli mimo wszystko chcesz sprawdzić sumę pod windows, to poszukaj małego, darmowego programu "fsum.exe" - sprawdza najróżniejsze sumy m.in. sha1sum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...