Skocz do zawartości

Fc8 - Instalacja Zawisa


w_o_j_t_a_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie jestem doświadczonym użyszkodnikiem Fedory a mam problem z instalacją, proszę o pomoc.

 

Instalacja zwisa już na początku, na etapie 'Loading pata_via driver'. Próbowałem odpalić instalację z opcjami nodma, noapic, nousb ale nic nie dawało rezultatu.

 

Jeśli ktoś miał podobny problem lub ma jakiś pomysł - proszę o radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt z przeznaczeniem na serwer testowy. Rozważam ewentualną instalację starszej wersji 6 lub 7.
Nie warto instalować starszej wersji. Wymagania sprzętowe podawane przez Red Hat nie różnią się dla FC6, F7 i F8.

Sprawdź ten parametr, który podał morsik a jak uda się zainstalować, to powyłączaj wszystkie serwisy, z których nie korzystasz. Co wyłączyć? Sprawdź → http://www.mjmwired.net/resources/mjm-services-f8.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja lekko uległa zmianie.

Po przeczekaniu ponad pół godziny na screenie 'loading pata-via driver' okienko się zamknęło i poszło dalej. Otworzył się interfejs graficzny instalatora ale na etapie wyboru języka klawiatury instalator znowu sie zatrzymał. Tutaj czekanie ponad godzinne nie dało rezultatów.

Opcja -pata_via nic nie daje.

 

Mam podpięty jeden napęd DVD/CD RW oraz dysk, oba ata. Primary master: DVD, Secondary master: auto

 

Płyta główna: GIGABYTE GA-7ZX Series VIA KT133 Chipset

Proc Athlon Socket A 750 Mhz

Ram 256 MB

Dysk seagate 7200 500GB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem resolved.

 

Fedora nie lubi innej konfiguracji jak dysk pod Primary Master i napęd np Secondary Master.

 

Dzięki za pomoc. :rolleyes:

 

Plusem jest to że zostałem nowym użytkownikiem forum, mam nadzieje że w dość rozsądnym czasie będę również mógł pomagać, a nie tylko pytać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...