Skocz do zawartości

Kernel-source


Reveller

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam nastepujacy problem, podczas instalacji ndiswrappera ze zrodel wyskakuje blad i nie mozna przeprowadzic instalacji. Wyczytalem ze nalezy wykonac dowiazanie symboliczne do katalogu /usr/src/linux-<kernel-version> i umnie to dowiazanie istnieje ale katalog /usr/src jest pusty, instalowalem pliki naglowkowe kernel-headers ale to nie pomaga, gdzies wyczytalem ze trzeba zainstalowac kernel source ale nigdzie nie moge znalezc plikow zrodlowych dla jadra 2.6.25-14.fc9.i686. Gdzie indziej znowu wyczytalem, ze od ktorejs wersji Fedory zamiast kernel source instaluje sie kernel-devel. Czy moglby mi ktos wytlumaczyc jak mam to zainstalowac (jestem poczatkujacy i na razie sie ucze :))?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiet ndiswrapper jest w repozytorum Livna dla Fedory; jest jakiś szczególny powód dla którego nie możesz używać Livny? jeśli moesz to wejdź na ich stronę rpm.livna.org , zainstaluj pakiet z plikami repo odpowiedni dla twojej wersji Fedory i (jeśli masz Fedorę 9) po prostu skorzystaj z Dodaj / Usuń, a jeśli starszą (lub chcesz w terminalu), to poszukaj pakietów:

yum list *ndiswrapper*

 

jeśli nie będziesz wiedział co z tym zrobić to napisz; ale uprzedzam, że to zawstydzająco proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...