Skocz do zawartości

Nie Można Uruchomić Instalacji F9


F7beginner

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udaje mi się wystartowanie instalacji F9. Proces wiesza się moment po bootowaniu medium instalacyjnego, pozostawiając czarny ekran monitora i całkowity brak reakcji. Próbowałem wiele kombinacji startowych: pierwsza płyta iso-cd, live-cd, netinst, wersje i386, x86_64, i686 - zawsze ten sam efekt. Próbowałem odpalić iso-dvd z HDD poprzez rescued-disc F8 (instalator F8 uruchamia się bez kłopotów), ale dostaję "install exited abnormally".

 

Sprzęt:

- płyta: MSI Platinum K8N Neo2

- Athlon XP64 3000+

- 512MB RAM

- dysk: ST3160827AS (160GB SATA)

- grafika: S3 Savage4 (staroć, gdyż wcześniejsza karta mi padła, ale chyba nie w tym byłaby przyczyna)

 

Może ktoś spotkał się z takim zjawiskiem lub wie jak rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal instalator w trybie eksperckim. Może pomoże. Z tego, co pamiętam, jak odpalałem instalator CentOSa na MS Virtual PC(emuluje kartę S3), to była katastrofa...

Ale instalator nie odpala się wcale, nie dochodzi do wyboru trybu. W ogóle jądro się nie ładuje. Widzę tylko mignięcie pierwszej linijki bootowania: "ISOLINUX ... " i komputer sie wiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

u mnie taki problem rozwiązała aktualizacja BIOSu :] to prawdopodobnie problem z rozpoznaniem jakiegoś sprzętu na płycie skoro już w takim miejscu instalka się wiesza, ale pewny nie jestem może ktoś się bardziej zagłębiał w taki problem?

w każdym razie myślę że upgrade BIOSu załatwi sprawę :]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

u mnie taki problem rozwiązała aktualizacja BIOSu :] to prawdopodobnie problem z rozpoznaniem jakiegoś sprzętu na płycie skoro już w takim miejscu instalka się wiesza, ale pewny nie jestem może ktoś się bardziej zagłębiał w taki problem?

w każdym razie myślę że upgrade BIOSu załatwi sprawę :]

pozdrawiam

Wykonałem uaktualnienie BIOS'u, ale nie było one jakieś krytyczne. Nic nie pomogło, problem nadal pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z płytą MSI ale trochę nowszą bo z chipsetem Nvidia nForce4 Ultra. W F9 jest skopana obsługa tego chipseta i jak widzę też nForce3 Ultra, zresztą do obsługi obu jest ten sam sterownik.

U mnie instalka ruszyła ale w pewnym momencie się wywalała w trybie graficznym, natomiast w trybie tekstowym ruszyła ale musiałem zainstalować minimalną ilość pakietów bo przy którymś pakiecie instalka stawała tzn. komputer się zawieszał.

Jak wkurzy cię Fedora to możesz spróbować z openSUSE lub Ubuntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udaje mi się wystartowanie instalacji F9. Proces wiesza się moment po bootowaniu medium instalacyjnego, pozostawiając czarny ekran monitora i całkowity brak reakcji. Próbowałem wiele kombinacji startowych: pierwsza płyta iso-cd, live-cd, netinst, wersje i386, x86_64, i686 - zawsze ten sam efekt. Próbowałem odpalić iso-dvd z HDD poprzez rescued-disc F8 (instalator F8 uruchamia się bez kłopotów), ale dostaję "install exited abnormally".

Może ktoś spotkał się z takim zjawiskiem lub wie jak rozwiązać problem?

Na początek może zacznę od sprzętu:

Athlon 64 x2 5000+

Płyta główna: Abit AN-52

Karta graficzna: GF 8600 GT

HDD: Baracuda ES (SATA2 250GB)

Podczas startu standardowej płyty instalacyjnej z architekturą x86_64 mam dokladnie to samo co u Ciebie. Gdy chcę wystartować płytę Live (też pod x86_64) ze środowickiem graficznym Gnome to niestety dzieje się to samo. Jednak jak mam płytę Live (x86_64) ze środowiskiem graficznym KDE to start płyty odbywa się normalnie i wszystko z tego Live'a działa jak należy.

Na koniec dodam, że obecnie działam na Kubuntu bo jakoś wolę KDE. Z instalacją Ubuntu (Gnome) i Kubuntu (KDE) nie mam najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas startu standardowej płyty instalacyjnej z architektórą x86_64 mam dokladnie to samo co u Ciebie.

(...)

ze środowiskiem graficznym KDE to start płyty odbywa się normalnie i wszystko z tego Live'a działa jak należy.

Dokładnie to samo, czyli niedokładnie :lol:

A sprawdziłeś sumy kontrolne ściągniętych obrazów?

 

BTW architektura a nie architektóra, chcę a nie chcem

Korzystaj ze słowników ortograficznych online → slowniki.pwn.pl oraz z wtyczki pod Firefoksa sprawdzającej pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo, czyli niedokładnie :lol:

A sprawdziłeś sumy kontrolne ściągniętych obrazów?

U mnie niestety nic nie pomaga. Niezależnie od tego czy próbuję wersję z KDE czy bez, niezależnie od wersji dla architektury i386 lub x86_64. Zawsze rozruch zawiesza się na "ISOLINUX ...". Obrazy pobierałem torrentem, więc problem sum kontrolnych tu odpada, z tego co się orientuję. Zresztą, gdy pobrałem LiveCD dla F8, poszło natychmiast.

Bedę musiał poczekać chyba na nowe wydanie Fedory lub nowszy sprzęt u siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazy pobierałem torrentem, więc problem sum kontrolnych tu odpada, z tego co się orientuję.
Może tak, może nie. Mnie się już parę razy zdarzyło (korzystam z ktorrent), że po zakończeniu pobierania klikałem na ściągniętym obrazie opcję "Sprawdź poprawność danych" i okazywało się, że 1, 2 czasem więcej fragmentów było niepoprawnych i po takiej kontroli plik wracał do "Ściąganych".

Chociaż nie da się ukryć, że F9 jest - jak na mój gust - nieco zbyt "eksperymentalna", więc na dwoje babka wróżyła...

 

Może warto jeszcze popróbować jakichś opcji kernela przy starcie: noapic, noacpi, acpi=off itp, kilka jest tutaj → http://www.redhat.com/docs/manuals/enterpr...p-bootopts.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba TAB, ale tam pisze akurat... więc najpierw przecztaj, a potem zadaj pytanie

Ale gdzie pisze, co pisze? - chyba nie rozumiemy się w pełni. Na ekranie wyboru trybu? Tam oczywiście, że pisze, ale ja nie dochodzę do tego miejsca. Komputer wiesza się zaraz po "dotknięciu" CD, nie mam możliwości nigdzie zaingerować.

Może zdołałbym Gruba tak skonfigurować, aby uruchamiał obraz z CD z parametrami. Przeczuwam jednak, że z tą wersją Fedory i z tym sprzętem to nie pójdzie :huh: Nigdy nie było żadnych problemów do F8, a teraz całkowita blokada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer wiesza się zaraz po "dotknięciu" CD, nie mam możliwości nigdzie zaingerować.
Wg mnie błąd w nagranym obrazie, ale skoro się upierasz przy nieomylności torrenta... ;) Tym bardziej, że inne dystrybucje chodzą...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie błąd w nagranym obrazie, ale skoro się upierasz przy nieomylności torrenta... ;) Tym bardziej, że inne dystrybucje chodzą...

To nie błąd obrazów. Testowałem jakieś 6...8 wersji: install/LiveCD, i386, i686, x86_64 - w każdym przypadku identycznie. Natomiast dla innych wydań (F8, Ubuntu) instalka rusza z miejsca po nagraniu na płytę. Dla potwierdzenia sprawdziłem zresztą SHA1SUM dla jednej z niedziałających wersji i jest OK. Problem jest na pewno powiązany z wydaniem F9 i moim sprzętem.

Poczekam kilka miesięcy i będzie F10 :rolleyes:. Próbowałem Ubuntu, ale trudno mi się przestawić, zbyt wiele przyzwyczajeń do Fedory :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...