Skocz do zawartości

Nvidia Gf2 Mx/mx400 Sterowniki Nvidii Fc9


alucard87

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra. Przyznaję, próbowałem sam zainstalować nvidiowskie stery do mojej wysłużonej już karty. Jednak te dostępne na stronie głównej nVidia coś mi skopały w systemie i nie uruchamiają mi się iksy (na kernelu 2.6.25.11-97.fc9.i686). Tylko tryb tekstowy migocze przez chwile jak szalony, polecenie startx wypluwa błąd, wejść do Xów można tylko przez starego kernela.

 

Powiedzcie mi proszę, jak idiocie, jakie pakiety, skąd i gdzie muszę zainstalować, co gdzie pozmieniać, żeby móc cieszyć się pełną akceleracją na moim złomputerze? I jak posprzątać syf, który stery nvidii mi zostawiły w systemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na razie sterowników do Twojej karty dla F9 - spowodowane jest to nowościami w X w wersji 1.5 RC(1.499) i chyba nie nie ma się co spodziewać sterowników przed wydaniem pełnej wersji - 1.5. Co do ich usunięcia, to na jądrze na którym je instalowałeś wydajesz polecenie

sh NVIDIA-Linux-x86-96.43.07-pkg1.run --uninstall

Można jeszcze zrobić downgrade xorg servera i wtedy spróbować ponownej instalacji sterowników. Jak zrobić downgroad jest opisane Tutaj. Co prawda opis jest dla sterowników ati, ale kroki są takie same za wyjątkiem instalacji samych sterowników - instalujesz te nvidii. Czy to coś pomoże tego niestety nie wiem - używam dalej F8, dodam tylko że robiłem taki downgroad na kompie z karą ati i wszystko dobrze działała. Same sterowniki nvidii zostały wydane niedawno i poprawiono w nich obsługę najnowszych jąder, jednak z tego co czytałem to niestety różnie z tym bywa. Tak więc zastanów się czy warto kombinować - gwarancji sukcesu niestety nie ma.

PS. Sterowniki do Gforca 2 znajdują się aktualnie w repozytorium livna-testing ale one też nie powinny działać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...