Skocz do zawartości

Problem Z Dźwiękiem W Dosbox


ra-v

Rekomendowane odpowiedzi

OS: Fedora Core 9 (2.6.26)

Płyta głowna: Intel i815 + zintegrowana karta 82801BA-ICH2

 

 

Problem jak w temacie.

Dźwięk jest odtwarzany normalnie, a po kilkunastu sekundach do minuty zaczyna trzaskać/szumieć lub zanika (w zależności od gry), potem po kilkunastu sekundach znów wraca. I tak w kółko. W DOSEMU oraz w innych programach ten problem nie występuje.

 

Przetestowałem to na DOSBox 0.63 i 0.72, na kilku grach, na różnych ustawieniach kart, configów, także na domyślnych ustawieniach - i nic, ciągle to samo.

Chciałem zaznaczyć że ok. miesiąc temu ten problem nie występował.

 

Jeśli nikt nie jest w stanie pomóc to jestem gotowy stwierdzić, że moją Fedorę dopadła mania Windowsa - działa i po chwili nie działa;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a spróbuj może wywalić Dosbox jego katalogi tymczasowe jeśli tworzył (coś w stylu /home/user/.dosbox na przykład) zresetuj PC i zainstaluj od nowa, mi taka operacja pomogła w 2-3 przypadkach ^_^

Co do manii Windowsa jedyne co to KDE dopadła mania Visty =/ ten nowy KDE 4 jest taki...eh nie bede wszczynał wojny lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że tylko ja mam taki problem...

Aby problem rozwiązać (a raczej ominąć) trzeba wyłączyć pulseaudio:

pulseaudio -k

Teraz trzeba wyedytować plik /etc/alsa/alsa.conf (bo inaczej alsa będzie ciągle próbowała przekierowywać wyjście na pulse) i usunąć bądź zakomentować linię:

                       "/etc/alsa/pulse-default.conf"

a następnie poinstruować dosboksa, by i on wiedział, ze nie ma używać pulse. W tym celu trzeba ustawić zmienną SDL_AUDIODRIVER, więc dosboksa możesz wywołać w taki sposób:

SDL_AUDIODRIVER=alsa dosbox

I już powinno działać.

Przy okazji, podobny problem z szumami na pulse mam też w jednej aplikacji odpalanej w wine (konkretnie slamtilt). Próbowałem problem rozwiązać, ale poza zmianą na alsę - nic nie działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reinstalowania programu i restartu komputera - to nie podziałało.

 

Próba z wyłączaniem Pulseaudio nie działa (Dosbox uruchamiał się w trybie 'nosound'), ale pomoc na forum znalazłem:)

Mianowicie uruchomiłem 'bez kombinowania' z Pulse (czyli na poprzednich ustawieniach) emulator z polecenia

 

$ SDL_AUDIODRIVER=pulse r-dosbox

// 'r-dosbox' = skrypt wczytujący plik konfiguracyjny

 

I działa z lekko opóźnionym i czasami na krótki czas (0.1s, co kilkanaście/-dziesiąt sekund) przerywanym dźwiekiem, ale to raczej CPU się nie wyrabia (P-III).

W menu Gnome 2.22 - System/Preferencje/Sprzęt/Dźwięk ustawione jest wszystko na ALSA, a nie OSS lub PulseAudio.

 

Dzięki za pomoc. Wnisoek z tego taki, że czasami wystarczy 'zapalić żarówkę', żeby użytkownik (ja:) wpadł na jakiś dziwny pomysł i rozwiązał problem.

 

PS. Mania Windowsa mnie mija, gdy rozwiąże jakiś problem.

PS2. A propos KDE 4.0.3 - to chyba wersja beta. Czuje że v4.1 coś zmieni, a v4.5 (analogicznie do 3.5) zarządzi.

PS3. to tak dla zmyłki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje rozwiązania problemu :D

Szkoda, że tym razem zawiodłem ;)

Aczkolwiek jest to ciekawe rozwiązanie, sprawdzę z ciekawości jak wrócę z podróży czy u mnie DosBox chodzi jak należy ;)

Żarówkę firmy na literkę O zalecam :P

AD P.S. - I o to chodzi ^_^

AD P.S. 2 - Obyś miał rację :) z radością powitam normalny KDE :P

 

W skrócie wychodzi na to, że ten pulseaudio przyprawi nas o niejeden problem =/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...