Skocz do zawartości

Macaddr / Hwaddr - Różnice


Harari

Rekomendowane odpowiedzi

OK rozumiem zatem za pomocą MACADDR mogę w sieci rejestrować się z innym niż żeczywisy rzeczywisty MAC - inaczej mówiąc mogę do interfejsu nadać nowy MAC. Rozumiem, że MAC jest na karcie zapisany w ROM czyli nie mogę go zmienić fizycznie, system podnosząc kartę odczytuje fizyczny MAC i umieszcza go "gdzieś" w pamięci, MACADDR "zamienia" wartość pamięci z pod adresu "gdzieś" czy tak to działa ? Sorry za dociekanie - po prostu mnie to ciekawi.

 

Do czego zatem wykorzystywana jest dyrektywa HWADDR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do powiązania MAC adresu z IP. Proszę nauczyć się korzystania z Googli <_<http://kbase.redhat.com/faq/FAQ_45_897.shtm

 

WalDo - proszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem ;) (oczywiście żartuję)

 

Spójrz na na mój post raz jeszcze - "Przeczytałem opis na RH ale nie do końca łapię różnicę" - czyli byłem widziałem ale nadal nie do końca rozumiem, proszę o dodatkowe wyjaśnienia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WalDo - proszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem ;) (oczywiście żartuję)
To jest w kilku miejscach, ale to co podałem tłumaczy chyba tak, że jaśniej nie można ;)
(...) is useful for machines with multiple NICs to ensure that the interfaces are assigned the correct device names (...)
Czyli w sumie moja odpowiedź też nie jest poprawna. Napisałem tak jak ja to rozumiałem, ale widać, że nie o IP tu chodzi. Hmmm... przy okazji skorygowałem swoją wiedzę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...