Skocz do zawartości

Update Kernela


Arbuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

Ponieważ na razie poległem na update F8->F9. Zainstalowałem od nowa F8 i pojawił się problem gdyż nawet podczas zwykłej pierwszej aktualizacji wywala że nie może zaktualizować kernela, więc atakuję poprzez dodaj/usuń oprogramowanie (co mi najbardziej odpowiada bo jest to interfejs graficzny) ale i tu wywala ten problem. No to jadę dalej i z konsoli wpisuję yum update i wywala takie coś :

 

--> Processing Conflict: kernel conflicts iwl4965-firmware < 228.57.2

--> Finished Dependency Resolution

Error: kernel conflicts with iwl4965-firmware < 228.57.2

 

Po wpisaniu:

rpm -q kernel

kernel-2.6.23.1-42.fc8

wywala tylko jedno jąderko a gdzieś czytałem że powinny być dwa. Starsze i nowsze.

Jak to naprawić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odinstaluj konfliktowy pakiet iwl4965-firmware (sprawdź czy na pewno masz go na płycie instalacyjnej jakby coś nie poszło), potem

yum update kernel
#tutaj restart na nowym jądrze
yum install iwl4965-firmware

Zakładam, że pakiet iwl4965-firmware jest Ci potrzebny (sieć bezprzewodowa?), bo jak nie, to ostatnie polecenie mozesz po prostu opuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie pomogło. A tak przy okazji zapytam o połączenia sieciowe. Po wszystkich updatach i po zmianie wg przepisu na forum.fedora.pl usług przestał mi działać system-config-network i wywala nieobsługiawany wyjątek

Component: system-config-network
Version: 1.5.10
Summary: TB24531662 NCBackendHal.py:103:getDevices:TypeError: not enough arguments for format string

Traceback (most recent call last):
 File "/usr/sbin/system-config-network-gui", line 166, in runit
   window = mainDialog()
 File "/usr/share/system-config-network/netconfpkg/gui/maindialog.py", line 275, in __init__
   self.load()
 File "/usr/share/system-config-network/netconfpkg/gui/maindialog.py", line 300, in load
   self.loadHardware()
 File "/usr/share/system-config-network/netconfpkg/gui/maindialog.py", line 312, in loadHardware
   hardwarelist = getHardwareList()
 File "/usr/share/system-config-network/netconfpkg/NCHardwareList.py", line 759, in getHardwareList
   __HWList.load()
 File "/usr/share/system-config-network/netconfpkg/NCHardwareList.py", line 603, in load
   self.updateFromSystem()
 File "/usr/share/system-config-network/netconfpkg/NCHardwareList.py", line 483, in updateFromSystem
   self.updateFromHal(hdellist)
 File "/usr/share/system-config-network/netconfpkg/NCHardwareList.py", line 448, in updateFromHal
   cards = hal.probeCards()
 File "/usr/share/system-config-network/netconfpkg/NCBackendHal.py", line 124, in probeCards
   card = self.getDevices(udi)
 File "/usr/share/system-config-network/netconfpkg/NCBackendHal.py", line 103, in getDevices
   hw.Description = "%s %s" % self.getVendor(udi)
TypeError: not enough arguments for format string

Local variables in innermost frame:
category: net
obj: <ProxyObject wrapping <dbus._dbus.SystemBus (system) at 0x1059e900> :1.2 /org/freedesktop/Hal/devices/net_00_2b_2f_de_ad_01 at 0x105a4eb0>
name: eth2
arp_proto_hw_id: 1
hwf: {'Wireless': {0: <class netconfpkg.plugins.NCHWWireless.HwWireless at 0x10173c00>}, 'Ethernet': {0: <class netconfpkg.plugins.NCHWEthernet.HwEthernet at 0x101738a0>}, 'Modem': {0: <class netconfpkg.plugins.NCHWModem.HwModem at 0x101739f0>}, 'ISDN': {0: <class netconfpkg.plugins.NCHWIsdn.HwIsdn at 0x10173930>}, 'Token Ring': {0: <class netconfpkg.plugins.NCHWTokenring.HwTokenring at 0x10173b10>}}
self: <netconfpkg.NCBackendHal.NCBackendHal instance at 0x105a0968>
hw: Hardware.Status=nieaktywne
Hardware.Name=eth2
Hardware.Type=Ethernet

hwc: netconfpkg.plugins.NCHWEthernet.HwEthernet
htype: Ethernet
udi: /org/freedesktop/Hal/devices/net_00_2b_2f_de_ad_01
getHardwareFactory: <function getHardwareFactory at 0x1017d270>

 

ale za to pojawił mi się na listwie: przewodowe połączenia sieciowe i sporo z tym problemów związanych bo nie zawsze mi Fedora się połączy z netem. Z tego co zauważyłem to się pojawiła w ustawieniach wireless i eth2 choć używam tylko eth0 i do niej podłączony acesspoint a potem bezprzewodowo do rutera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że musisz sprawdzić czy przypadkiem nie masz uruchomionych serwisów NetworkManager i network jednocześnie. Trzeba się zdecydować na jeden z nich, chociaż głowy nie dam, że mam rację. Przy połączeniach bezprzewodowych lepiej sprawdza się wg mnie NetworkManager, ale to wiedza wyłącznie teoretyczna wynikająca z lektury postów na forum, bo ja po kablu jadę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednocześnie włączone obydwa bo jeśli wyłączę NetworkManager to i tak wywala ten błąd a poza tym nie mam wtedy netu. Co do połączenia to właściwie moje połączenie też jest jakby bardziej po kablu niż radiowe. Do siecówki po kablu jest AcessPoint a dopiero ten radiowo się łączy z ruterem. Musze jeszcze pokombinować. A może jest możliwość przywrócenia ustawień usług takich jakie były po gotowej instalacji? Może to by pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do updatu, to jest to problem Livny. Wczoraj się dowiedziałem iż padł im Builder pakietów x86. Niby naprawili, ale może wykonywać tylko jedną operację na raz, w związku z czym trzeba będzie chwilę poczekać na pakiety.

 

Pozatym teraz się szykuje RPMFusion: Livna + FreshRPMS + Dribble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...