Skocz do zawartości

Fc9 Prosi O Włożenie Płyty Nr1 :|


TomekK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Gdy chciłem zainstalować Fedorę 9 pojawił się problem, ponieważ po wybraniu miejsca instalacji, hasła roota i składników (praca biurowa i serwer WWW) - bez "Additional..." dałem Dalej. System "wypluł" płytkę i poprosił o włożenie płyty nr1. Ponieważ posiadam tylko tą jedną DVD (około 3GB) włozyłem ją ponownie i komunikat się powtórzył. Pomogło jedynie wyłączenie komputera z guziczka - innej opcji nie było.. To mnie trochę denerwuje w tym instalatorze, bo nie ma bezbolesnego "wyłącznika". Jeśli ktoś potrafi powiedzieć, w którym miejscu popełniam błąd będę wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie:

1. masz źle ściągnięty lub

2. źle nagrany obraz płyty instalacyjnej lub

3. uszkodzenie na płytce.

Sprawdź sumę SHA1 obrazu. Jak to zrobić? Poszukaj. Sądzę, że znajdziesz ze 3-4 podobne tematy w ciagu ostatnich 2 tygodni.

Czy zanim napisałeś szukałeś podobnych problemów na forum? Chyba nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szukałem i wszystkie mówią o tym, żeby sprawdzić poprawność obrazu.

Ściągałem to Free Download Managerem i wszystko się zgadzało. Wypalałem obraz programem Nero na DVD. Wszystko się zgadza. Do tego wewnętrzny tester płyty DVD (ten w instalatorze) przechodzi testowanie płyty bezbłędnie.

Dlatego postanowiłem zadać to pytanie.

 

 

Dodane:

 

Zdenerwowany komplikacjami z wczoraj, postanowiłem ponownie uruchomić dziś instalator i chyba się udało.

Płytki nie woła i instalator przeszedł cały proces pomyślnie. Jedyne co zmieniłem to nie wybrałem opcji "Serwer WWW". Może w tym był problem. Poprzednim razem kliknąłem też na te "Additional...". Odznaczyłem to jednak, ale widocznie instalator tego nie wykrył i tu może tkwił problem.

Płytka jednak jest jak najbardziej poprawna, a małe niepowodzenie na początku nie zraża mnie do tego systemu :). Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...