Skocz do zawartości

Błąd Przy Aktualizacji Fedory


fedorowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy próbie aktualizacji systemu, dostaję komunikat: "Nie można znaleść pakietu, który umożliwa zakonczenie zadania"-więcej szczegółów

fedora-release = 9 is needed by package autonine-0.1-9.fc9.noarch
xmms-libs = 1:1.2.10 is needed by package xmms-mp3-1.2.10-5.lvn6.i386
libx264.so.58 is needed by package ffmpeg-compat-0.4.9-0.47.20080225.lvn9.i386
xine-lib(plugin-abi) = 1.21 is needed by package xine-lib-extras-nonfree-1.1.12-1.lvn9.i386

Jak mogę rozwiążać ten problem, zebym normalnie aktualizacje systemu robił, czy robię to z konsoli czy nie, komunikaty mam te same...Pozdrawiam

 

 

P.S CHyba problem rozwiązałem, po prostu wyłączyłem wszystkie repozytoria, i od nowa metodą prób i błędów niektóre zaznaczyłem (włączyłem). Na razie działa, aktualizuje mi :) . Podsunąłeś mi myśl tymi repozytoriami....Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz repozytoria włączone?

Skąd wziąłeś bibliotekę libx264.so.58? Z Twojej sygnaturki wynika, że masz F9 a biblioteka należy do F8.

Może warto wyrzucić z systemu przestarzały XMMS i zastąpić go nowszym audacious?

Czy F9 instalowałeś od nowa czy był to upgrade z F8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-i

Jakie masz repozytoria włączone?

Skąd wziąłeś bibliotekę libx264.so.58? Z Twojej sygnaturki wynika, że masz F9 a biblioteka należy do F8.

Może warto wyrzucić z systemu przestarzały XMMS i zastąpić go nowszym audacious?

Czy F9 instalowałeś od nowa czy był to upgrade z F8?

1. Zródła oprogramowania mam: Fedora Rawhid-Debug, Fedora9-i386, fedora9-i386updates, fedora9-updades source, Livne for fedora core9-i386Base

2. A skąd wziąłem bibliotekę libx264so.58? Hm..naprawdę nie wiem, po prostu parę dni temu pojawił mi się ten problem z aktualizacjami

3. F9 była instalowana od nowa z oryginalnej płytki F9

 

p.S Problem pojawił mi się " samoczynnie" z aktualizacjami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-i

Jakie masz repozytoria włączone?

Skąd wziąłeś bibliotekę libx264.so.58? Z Twojej sygnaturki wynika, że masz F9 a biblioteka należy do F8.

Może warto wyrzucić z systemu przestarzały XMMS i zastąpić go nowszym audacious?

Czy F9 instalowałeś od nowa czy był to upgrade z F8?

1. Zródła oprogramowania mam: Fedora Rawhid-Debug, Fedora9-i386, fedora9-i386updates, fedora9-updades source, Livne for fedora core9-i386Base

2. A skąd wziąłem bibliotekę libx264so.58? Hm..naprawdę nie wiem, po prostu parę dni temu pojawił mi się ten problem z aktualizacjami

3. Jak wyrzucić mam z systemu XMMS ? i zastąpic nowy

4. F9 była instalowana od nowa z oryginalnej płytki F9

 

p.S Problem pojawił mi się " samoczynnie" z aktualizacjami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora Rawhid-Debug,
Po co Ci to? Wiesz do czego służy? Nie dziw się, że masz problemy z aktualizacją ;) Poszukaj bo całkiem niedawno też ktoś się skarżył i okazało się, że również miał włączone rawhide.

 

No, a jak wyrzucić pakiety z systemu, to chyba tylko dla żartu pytasz? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci to? Wiesz do czego służy? Nie dziw się, że masz problemy z aktualizacją ;) Poszukaj bo całkiem niedawno też ktoś się skarżył i okazało się, że również miał włączone rawhide.

 

No, a jak wyrzucić pakiety z systemu, to chyba tylko dla żartu pytasz? ;)

 

 

To widocznie tu miałem ten problem tzn. "włączone rawhide", a co do "wyrzucania" pakietów, to zle cię zrozumiałem :D oczywiście że wiem ^_^

 

 

P.S Thanks for help me ;) Pozdrawiam serdecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...