Skocz do zawartości

Zrywam Z Fedorą


urys

Rekomendowane odpowiedzi

To już definitywne pozegnanie z FC

 

Jak dla mnie jest mułowata (w szybkości bardzo ustępuje Windowsowi).

 

Każdy psioczy na microsoft ale wiekszość z nas i tak korzysta z niego (najczesciej instalujemy Linuksa jako drugi system). Ja potrzebuje systemu któty pokazał by mi możliwości mojego sprzętu. Niestety fedora to muł i mówcie co chcecie jako desktop się nie nadaje (tzn działa i da się pracować ale w porównaniu do wim to mu jeszcze daleko).

 

Przyczyna jest prosta. Paczki kompilowane są pod 386 (to jest chore).

 

Ale nie martwcie się nie zamierzam też wracać i używać systemu Windows. szukam linuksa który będzie wydajny i szybki......

 

I chyba znalazłem ..::YOPER::... Właśnie go zainstalowałem na naszynie PII 350 MHz i KDE (moje ulubione okienka) dzała tak samo szybko jak na moim domowym Athlonie XP :))).

 

Na tapetę jeszcze wezmę Gentoo.

 

Trzymajcie się dziewczyny i chłopaki jeszcze pewnie do was zajrzę.

 

Ale tak w zasadzie Linux to Linux. Zawsze czarna konsola i czy to debian fc czy cokolwiek innego zawsze rozwijamy się w dobrym kierunku. Bo uczy nas to myślenia.

A teraz lece, bo księgowa nie może dać sobie rady z tabelką w MS Office :))

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z twoimi stwierdzeniami ,ale to nieważne róbta co chceta ...

yoper jest jeszcze niedopracowany

http://www.linux.com.pl/forum/index.php?t=...1bde25087f6bb29

co do gentoo to tez bym chetnie zainstalował ,ale odstrasza mnie instalacja i samodzielna kompilacja jądra (która nigdy mi nie chodziła dobrze)

Jak znajdziesz łatwy ,prosty tekst o instalce gentoo to podrzuć linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gentoo to tez bym chetnie zainstalował ,ale odstrasza mnie instalacja i samodzielna kompilacja jądra (która nigdy mi nie chodziła dobrze)

Jak znajdziesz łatwy ,prosty tekst o instalce gentoo to podrzuć linka.

 

zapraszam do przeczytania http://gentoo.pl/content/view/135// -to na początek (instalka łątwiejsza)

 

potem pełna kompilacja http://gentoo.pl/content/view/15/

 

kupiłem tutaj płytkę z gentoo za całe 8 zł i jazda zoptymalizowane pod procek który mam

 

Ale włyszałem że Gentoo nie jest o wiele wydajniejsze od Yopera, ale spróbować warto.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że facet policzył jaki ma zysk z zainstalowania z pełną optymalizacją Gentoo. Wyszło mu, że czas jaki poświęcił na tą robotę "zwróci" mu się przez szybsze działanie tej dystrybucji, mniej więcej po 3 (słownie: trzech) latach. (Porównywał chyba szybkość działania do Debiana) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie szybkość działania to start systemu (z tego co poznałem slackware króluje) i szybkość uruchamiania aplikacji , to drugie ma większe znaczenie dla mnie , np. firefox uruchamia mi się stanowczo za długo

sama szybkość działania aplikacji też w sumie jest ważna ,ale ta w fedorce jest dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gentoo to tez bym chetnie zainstalował ,ale odstrasza mnie instalacja i samodzielna kompilacja jądra (która nigdy mi nie chodziła dobrze)

Ja instalowalem juz 3 razy i......

wszystko zle zrobilem !! ;]

ale nie poddam sie ;), musze miec tylko troszke wiecej czasu... :(

Ja Ci poradze tak " Do odwaznych swiat nalezy !!" :), i "Jak nie sprobujesz to sie nie przekonasz ! "

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak komuś zalerzy na szybkości to polecam PLD. ja przynajmniej nie narzekam..... oczywiście jako window menager fluxbox...... a co do windowsa to czy Ty myślisz że jest leprzy... moim zdaniem wolniejszy... bo przecież windows jest jeden a (_linuxa_ → Linuksa) ORT są różne wersje a poza tym ja urzywam (_linuxa_ → Linuksa) ORT jako jedynego systemu bo nie mam potrzeby posiadania windowsa jeżeli to samo moge zrobić na (_linuxie_ → Linuksie) ORT.....a co do gentoo to też mnie bardzo kusi żeby sobie zainstalować (skompilować) ale nie mam odwagi......... ale gdyby taki dokładny opis jak to wszystko zrobić to z miłą chęcią........ a co do fedory to jest fajny system, nie jest może najszybszy ale ja na niego nie narzekam chociaż coraz żedziej go urzywam... ale maja mama owszem... lubi sobie pograć :D a w windowsie nie ma takich fajnych gierek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do gentoo to też mnie bardzo kusi żeby sobie zainstalować (skompilować) ale nie mam odwagi......... ale gdyby taki dokładny opis jak to wszystko zrobić to z miłą chęcią.......

http://www.gentoo.org/doc/en/index.xml

Dokladny opis- dokumentacja, napsaina przejzyscie i czytelnie, tylko ze po angielsku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest mułowata (w szybkości bardzo ustępuje Windowsowi).

na naszynie PII 350 MHz

 

Hehe... To spróbuj na tym sprzęcie zainstalować XP. Zobaczysz jak mułowaty potrafi być windows :) Na moim laptopie PIII 800MHz + 384 MB Ram dwa miesiące po instalacji potrafił odpalać się 10 min :shock: a miałem tylko antyvira, tlena, Delphi i DevCpp (ach, o Gimpie bym zapomniał). Co się działo po instalacji .NET Frameworka już nawet nie chce pamiętać <_< Toż to badziew totalny!!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim sprzecie fedora 1 chodzila bardzo dobrze. Musze sie zgodzic z tym ze firefox uruchamia sie zbyt dlugo. Jednak ogolne system pracowal dosc szybko a Thunderbird chodzila szybciutko. Denerwowala mnie tylko instalacja mplayera z ktora nigdy sie nie uporalem a to dlatego ze nie moglem znalesc niektorych plikow potrzebnych do instalacji. ALE I TAK KOCHAM FEDORE tak poprotu za wszytko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Chcesz windowsa to płać Billowi, wg mnie Bill powinien płacić za możliwość odpalania (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Zresztą ja się zaczynać bać latania samolotem, którego trasa bezpiecznego przelotu jest zależna od oprogramowania działajacego na Windowsie.

 

Rób tak dalej to Bill kupi ciebie i całą twoja rodzine :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 5,5 sek to dużo na odpalenie się Firefoxa pod FC2 KErnel 2.6.xxx chodzi przecież o jakość użytkowania a nie o szybkość uruchamiania się aplikacji, oczywiście w granicach rozsądku. ;) Chciałbym zaznaczyć że jest to pierwsze uruchomienie, każde następne trwa u mnie około 1,5 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...