Skocz do zawartości

KDE 3.2 ostrzeżenie


polo57

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
Zainstalowalem KDE32 i jednak zostaje przy Gnome. Jakos bardziej mi pasuje pozatym ma wieksze wsparcie i jest bardziej otwarte.

 

Trochę śmiechu mam gdy to czytam. KDE czy GNOM, obu radę dom :lol:

 

A tak poważnie, to podoba mi się i KDE (obecnie 3.2.1) i Gnome (obecnie 2.4). Funkcjonalnie trochę się różnią, raz na korzyść Gnome, raz na korzyść KDE. Estetycznie też są inne - konfiguracyjnie. Ale tak w rzeczywistości to wyłacznie kwestia gustu.

Instalacja prosta w obu wypadkach, równie długa..;).

 

Trochę śmieszne podejście - które srodowisko lepsze. Własne lepsze.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostrzegam Was przed instalacją KDE 3.2 z RPM-ów na hama tzn. z - -force.

U mnie po restarcie pogubił hasła roota i użytkownika także nie mogłem zalogować się do systemu ale tylko w KDE.Całe szczęście,że Gnome się uruchomiło.

Czy macie jakieś pomysły jak tego uniknąć,jak odinstalować KDE i przywrócić poprzednią wersję.Zainstalowałem KDE z RPM,ponieważ wkurzyłem się na kompilację ze źródeł.

Otóż 2 dni kompilacji poszły na marne bo brakowało do kompilacji qt-coś tam pod koniec instalacji ostatnich żródeł.Idzie się załamać.

 

Pozdrawiam

a wystarczy ściągnąć wszystkie RPM'y do jednego katalogu (przeczytać zalezności przed instalacją, zainstalowac qt z www.trolltech.com) , otworzyć terminla w tym katalogu z RPM'ami, su i komenda: rpm -Uvh *.rpm

i mozna pić kawę, a samo się zrobi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Polo, a udało Ci się zaistalować Kylixa w Fedorze? Mi cholera nie chce, za każdym razie inny błąd. Wiem, że FE1 gryzie się z Kylixem, ale ponoć da się to ominąć... :/

Zainstalować się da - ale używać już nie :(

 

Często bez przyczyny sie wyłącza, błędy bez żadnej wyraźnej przyczyny - ogólnie strach używać

 

Sam sposób działania też jest trochę nieprzyjemny - własne biblioteki dołączone do plików wykonywalnych, wszystko działa jakby na zasadzie emulatora.

 

Polecem FreePascal + Lazarus - da się już tego całkiem przyjemnie używać.

 

lazarus.freepascal.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...