Skocz do zawartości

Kadu 0.6.5 / Qt4 / Rpm


menth0l

Rekomendowane odpowiedzi

Jest opiekun paczki który się tym zajmuje. Jednak proces wrzucania paczki do repo trochę trwa, ponieważ najpierw musi przejść proces tzw. weryfikacji. W tym celu najpierw wędruje do repo rawhide i gdy paczka będzie w miarę stabilna to do updates-testing[-newkey] a gdy jest już pewność że nie będzie wywalać systemu, etc. to wędruje do updates[-newkey].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hmmm, trochę mało tych modułów, patrząc na oficjalną listę przystosowanych modułów kadu, powinno ich być znacznie więcej ? http://www.kadu.net/forum/viewtopic.php?f=10&t=9254

 

Ps. nie możnaby na razie instalować tej wersji obok 0.6.0 (w /opt), dopóki nie zostaną dostosowane pozostałe moduły ?? Na chwilę obecną aby zainstalować 0.6.5 trzeba wywalić stare kadu, a przynajmniej te moduły których nie ma w 0.6.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, trochę mało tych modułów, patrząc na oficjalną listę przystosowanych modułów kadu, powinno ich być znacznie więcej ? http://www.kadu.net/forum/viewtopic.php?f=10&t=9254

Próbowałem przekompilować wszystkie te, które są zaznaczone na zielono na tej liście i część z nich się wywaliła. Co nie jest zresztą dziwne, bo nie widziałem, żeby były do nich nowe wersje. Np. taki last_seen jest zaznaczony na zielono, a jego najnowsze źródła, które są do ściągnięcia tutaj są z marca i nie działają.

 

Ps. nie możnaby na razie instalować tej wersji obok 0.6.0 (w /opt), dopóki nie zostaną dostosowane pozostałe moduły ?? Na chwilę obecną aby zainstalować 0.6.5 trzeba wywalić stare kadu, a przynajmniej te moduły których nie ma w 0.6.5.

To jest właśnie powód, dla którego nie chcę wbijać z rc2 do repo. Mogłoby spowodować trochę zamieszania w systemie. Te moduły, które nie będą działać w wersji finalnej, będą po prostu oznaczone jako "obsoleted" w specu kadu i dzięki temu update'y nie będą się wywalać.

A jeśli chodzi o instalację do /opt to zerknę na to późnym wieczorem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm dziwne, u mnie kompilacja idzie bez problemu. Przetestowałem na last_seen i screenshot, w obu przypadkach wynik kompilacji jest taki:

Scanning dependencies of target last_seen-translations                                                           
[ 32%] Generating last_seen_pl.qm                                                                                
Updating '/home/adi/kadu/modules/last_seen/last_seen_pl.qm'...                                                   
    Generated 1 translation(s) (1 finished and 0 unfinished)                                                     
[ 32%] Built target last_seen-translations                                                                       
[ 33%] Qt Wrapped File                                                                                           
[ 33%] Qt Wrapped File                                                                                           
Scanning dependencies of target last_seen                                                                        
[ 33%] Building CXX object modules/last_seen/CMakeFiles/last_seen.dir/infos.cpp.o                                
/home/adi/kadu/modules/last_seen/infos.cpp: In constructor ?Infos::Infos(QObject*, const char*)?:                
/home/adi/kadu/modules/last_seen/infos.cpp:76: warning: deprecated conversion from string constant to ?char*?    
[ 34%] Building CXX object modules/last_seen/CMakeFiles/last_seen.dir/infos_dialog.cpp.o                         
[ 34%] Building CXX object modules/last_seen/CMakeFiles/last_seen.dir/moc_infos.cxx.o                            
[ 34%] Building CXX object modules/last_seen/CMakeFiles/last_seen.dir/moc_infos_dialog.cxx.o                     
Linking CXX shared module liblast_seen.so                                                                        
[ 34%] Built target last_seen

 

edit: zaraz przekompiluję kadu ze wszystkimi modułami, zobaczę czy się coś wysypie.

 

edit2:

[100%] Built target kadu

Jedynie wysypał się plus_pl_sms - zgłoszone już na forum kadu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm dziwne, u mnie kompilacja idzie bez problemu.

No cóż, rzeczywiście, to ja popełniałem, dość głupi zresztą, błąd... Przy okazji zauważyłem też, że miałem przekroczoną quotę i nie wiem czy przypadkiem części modułów nie obcięło z tego powodu, bo nie patrzyłem dokładnie na listę plików, które znalazły się na serwerze. Tak czy owak, teraz już wszystkie moduły zaznaczone na zielono z tej listy są spaczkowane i znajdują się na serwerze na http://ecik.fedorapeople.org/kadu/. Mam nadzieję, że teraz rzeczywiście nic nie umknęło mojej uwadze ;]

 

Wracając do instalacji do /opt - ze względu na problemy z modułami i uploadem, na razie się tym nie zajmowałem, ale postaram się to zrobić niedługo.

 

[edit]Kadu instalujące się do /opt, już gotowe. Udostępniłem jedynie SRPM-a tutaj. Chyba powinno dobrze się sprawować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ecik__, zaraz spróbuję zbudować paczki z instalacją do /opt :)

 

edit:A więc tak, ogólnie to były problemy, m.in. zapomniałeś pozmieniać Requires: kadu-word_fix na kadu_opt-word_fix itd. w powerkadu, po zmianie rpm dalej się o coś rzucał, nie pamiętam o co już, ale zacząłem się trochę bawić Twoim specem, jako iż widzę masz go trochę mało aktualnego :) Ogólnie chodziło o to że kilka modułów weszło już do core, inne przestały być wspierane (arts_sound i dcopexport) więc trochę zmian mi wyszło tam. Ogólnie wszystko niby się buduje ok, działać też działa, z jednym małym wyjątkiem - coś zbytnio musiałem namieszać przy powerkadu i podmodułach, próba załadowania powerkadu kończy się wywrotką kadu :] Coś za bardzo namieszałem, a nie chce mi się już dochodzić co i jak.

Jak by się ktoś chciał przyjrzeć co jest nie tak to tu leży diff do speca (spory, a pewnie jeszcze więcej trzeba po mnie popoprawiać), a tutaj src.rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Menth0l pamiętam, że kiedyś by ikonka zostawała na Trayu to trzeba było doinstalować paczkę dokującą chyba Kadu-dock czy coś tędy... nie wiem jak teraz niestety ale możliwe, że to o to się rozchodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...