Skocz do zawartości

Zawieszający Się X, F10 Radeon X200m


czester_

Rekomendowane odpowiedzi

No, nie, nie. F8 mam wypieszczona, nawet kmod-fglrx pięknie działa :) F9 - fakt, porażka. F10-Preview na VirtualBox śmigała aż miło, wersja finalna - gorzej, ale mam nadzieję, że okrzepnie za parę tygodni.

 

Mnie w pamięci utknęła owa "piątka", bo jak ostatni osioł czekałem na paczkę legacy do starej nvidii i się nie doczekałem... nawet w "szóstce". A potem co mnie tknęło i popełniłem jedną z najgłupszych rzeczy w życiu - kupiłem okazyjnie (agrrrr!!!) redeona...

 

Co do F9 - fglrx pojawił się tuż przed wydaniem F10 i nie był ani specjalnie szybki, ani wybitnie stabilny, ale czegóż można spodziewać się po tych paprokach z AMD/ATI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja mysio - poprawione.

 

Fakt ostatnio developerzy Fedory nieco przesadzają z eksperymentowaniem. Start dziewiątki był koszmarny, 10 też nie najlepiej, zwłaszcza, że 2 z obiecywanych zmian wyszły mocno in minus (pulseaudio i kms na radeonie, bo iirc reszta krat go nie używa).

Z drugiej strony na F9 teraz pracuje się całkiem dobrze. Gdyby jeszcze dorzucili KDE-PIM 4.1.3 to byłoby super.

Co do sterownika fglrx wersja 8.11 jest używalna, pomijając problem z wpisami modeline. Na szybkość nie narzekam, w porównaniu z sterownikiem radeon jest 2x szybsze w fglrx, UFO -AI przyspieszyło ok 3 razy, fobillard ciągle powoli, ale już nie slide-show (zakładam, że po prostu przerasta Radeona 9550).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziś wśród nowych uaktualnień znalazł się pakiet:

xorg-x11-drv-ati-6.9.0-59.fc10.i386.rpm

W moim przypadku naprawiło to błąd polegający na zamarzaniu X'ów, nie musze już dopisywać "nomodeset" do parametrów jądra. Dajcie znać czy w waszym przypadku to też pomogło.

 

Pozdrawiam,

Esail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziś wśród nowych uaktualnień znalazł się pakiet:

xorg-x11-drv-ati-6.9.0-59.fc10.i386.rpm

W moim przypadku naprawiło to błąd polegający na zamarzaniu X'ów, nie musze już dopisywać "nomodeset" do parametrów jądra. Dajcie znać czy w waszym przypadku to też pomogło.

 

Pozdrawiam,

Esail

A mi aktualizacja skopała wszystko. Pierniczę kupuję jakąś kartę nVidia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziś wśród nowych uaktualnień znalazł się pakiet:

xorg-x11-drv-ati-6.9.0-59.fc10.i386.rpm

W moim przypadku naprawiło to błąd polegający na zamarzaniu X'ów, nie musze już dopisywać "nomodeset" do parametrów jądra. Dajcie znać czy w waszym przypadku to też pomogło.

 

Pozdrawiam,

Esail

 

Pytanie a dalej ten sterownik tak sie wlecze? W moim przypadku KDE przebiło Vistę, odzwyczaiłem sie od parosekundowych oczekiwań na wyrenderowanie okna. Chwilowo wróciłem do F9 bo tak się nie muli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ostatnio developerzy Fedory nieco przesadzają z eksperymentowaniem. Start dziewiątki był koszmarny, 10 też nie najlepiej, zwłaszcza, że 2 z obiecywanych zmian wyszły mocno in minus (pulseaudio i kms na radeonie, bo iirc reszta krat go nie używa).

 

To nawet nie jest eksperymentowanie, ale zwykłe chciejstwo połączone chyba z chamstwem. Przecież skoro widać, że dany program jest w fazie tworzenia i sami autorzy go nie używają (poza samymi testami), bo sypie błędami, aż miło, to jakim cudem ten sam kod nagle ma działać stabilnie/prawidłowo w oficjalnym wydaniu Fedory? Co mają więc testować użytkownicy Fedory? Podstawowe błędy programu o których autorzy dobrze wiedzą?

 

Z drugiej strony na F9 teraz pracuje się całkiem dobrze. Gdyby jeszcze dorzucili KDE-PIM 4.1.3 to byłoby super.

 

No niem - straszny muł zrobił się z PIM-a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie jest eksperymentowanie, ale zwykłe chciejstwo połączone chyba z chamstwem. Przecież skoro widać, że dany program jest w fazie tworzenia i sami autorzy go nie używają (poza samymi testami), bo sypie błędami, aż miło, to jakim cudem ten sam kod nagle ma działać stabilnie/prawidłowo w oficjalnym wydaniu Fedory? Co mają więc testować użytkownicy Fedory? Podstawowe błędy programu o których autorzy dobrze wiedzą?

 

 

 

No niem - straszny muł zrobił się z PIM-a.

 

Nieformalny wyścig pomiędzy dystrybucjami nie jest moim ulubionym pomysłem. Ok przyczynia się do innowacyjności, ale mocno cierpi na tym używalność systemów. Na razie F10 ląduje u mnie w fazie testowania. MYślę, że drugie podejście zrobię gdzieś w lutym. Jeżeli nie zmienię dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziś wśród nowych uaktualnień znalazł się pakiet:

xorg-x11-drv-ati-6.9.0-59.fc10.i386.rpm

W moim przypadku naprawiło to błąd polegający na zamarzaniu X'ów, nie musze już dopisywać "nomodeset" do parametrów jądra. Dajcie znać czy w waszym przypadku to też pomogło.

 

Pozdrawiam,

Esail

 

Mi wywala że nie mam zainstalowanego libdrm2.4 ale nigdzie w repo nie moge tego znaleźć dla f10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano...

Żadne update'y, żadne "nomodeset" ani inne zaklęcia nie pomagają. Zwiecha za zwiechą, bez przyczyny, bez komunikatu - freeze i twardy reset :angry:

 

Witaj,

 

W tym temacie wyczytałem, że u niektórych pomaga także używanie innego managera okien. Na przykład FXCE albo XFCE.

Zobacz ten link: http://forums.fedoraforum.org/showthread.p...5950&page=2 ostatnie posty.

 

Pozdrawiam,

Esail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie wyczytałem, że u niektórych pomaga także używanie innego managera okien.
ja jestem z tych "niektórych" <_< Nie korzystam z "upiększających" bajerów, po prostu korzystam z linuksa. Na codzień desktop XFCE (od czasów 4.4 beta 1 ;) ) a w F10 dodatkowo korzystam (testowo) z LXDE. Anyway, na F10 z ATI - jedna wielka kicha :\ Mrożenie w trudnych do przewidzenia momentach, niepowtarzalne. Najczęściej, gdy po jakimś czasie pracy próbuję przesunąć któreś okno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...