Skocz do zawartości

Problem Z Instalacja Fedory


spider2009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Juz któryś raz próbuje zainstalować Fedorę. Próbowałem wcześniej kilka razy z 9 ostatnio z 10. Wszystko ładnie leci i za każdym razem wyskakuje błąd podczas instalacji juz ściągałem z wielu źródeł i dalej to samo A naprawdę zależy mi żeby mięć Fedorę na moim komputerze. Proszę o pomoc. Za każdym razem ściągałem wersje dvd. Jaka polecacie wersje 32 bit czy 64 ?

 

Mój sprzęt : Laptop Procesor T5750 Intel Core Duo 2,0 ghz , dysk 250 gb, karta graficzni ATI Radeon 256 mb , 3gb ramu.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum i od razu mału ochrzan świąteczny:

Jaka polecacie wersje 32 bit czy 64 ?
Może byś poszukał zanim zadasz takie pytanie. Zobowiązałeś się przy zapisywaniu na forum do przestrzegania regulaminu - przeczytaj. Szczególnie rozdz.II pkt2.a)-d). Skorzystaj z mojej sygnaturki.

Do znudzenia wałkowany temat. Wiem, że człowiek w Święta objedzony to i mózg gorzej działa, ale spróbuj pomyśleć samodzielnie.

 

za każdym razem wyskakuje błąd
No i co z tego? Myślisz, że my tu wszyscy cierpimy na jakąś odmianę jasnowidztwa? Jaki to błąd? → Regulamin, rozdz.II pkt3.c)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dzisiaj dobry dzień, bo się naumiałem mapować klawiaturę dla HALa i patcha podesłałem, więc mogę i Tobie pomóc...:

1.Intel T5750 to jest Core 2 Duo, a nie Core Duo. Tak, jest różnica. Procesor obsługuje 64 bitowe instrukcje, więc możesz spokojnie ściągnąć Fedorę 10 w wersji 64 bitowej.

 

2.Zakładam, że korzystasz z Windowsa.

Ściągnij sobie: http://www.slavasoft.com/hashcalc/index.htm . Uruchom program, zaznacz ściągnięty obraz płyty, zaznacz w programie liczenie sha1. Porównaj hasha obrazu z hashami stąd: http://iso.linuxquestions.org/fedora/fedora-10/ . Jak się zgadza - wypal płytę, korzystając z opcji "zweryfikuj po nagraniu". Co by mieć pewność, że się dobrze nagrało.

 

Jeżeli wszystko było ok, a błąd ciągle wyskakuje podczas instalacji - zapisz dokładnie jaki to błąd, kiedy się pojawia (podczas kopiowania, podczas uruchamiania Anacondy, po zrestartowaniu etc.)

 

P.S. I poczytaj regulamin, używaj funkcji szukaj - ludzie z natury będą tym chętniej Tobie pomagać, im więcej wysiłku w rozwiązanie problemu sam włożysz.

 

Pozdrawiam,

Theriel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam za złamanie regulaminu. Bede go już przestrzegał.

 

Teraz sprawdziłem Hashcalc i mam tak :

 

MD5 6c748839a84c4fba0c423f657ec6b349

 

SHA 1 78eea2c88219e6810c1d694118af72c1d48cf142

 

CRC 32 75a62d4b

 

RIPEMD160 8b621fe742615ade0fac5059825e165f7641540b

 

Pobieram teraz Fedora-10-x86_64-DVD.iso

 

choc z moim łaczem do wieczora powinno sie pobrac mam tylko 1mb.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieram teraz
Sumę SHA1 (każdą inną również) sprawdzaj dopiero po zakończeniu pobierania. To służy sprawdzeniu pobranego a nie pobieranego pliku. Sumę porównaj z tą, którą znajdziesz w pliku SHA1SUM w katalogu, z którego pobierasz obraz ISO - te które wskazał Theriel prawdopodobnie są OK, ale zawsze lepiej i pewniej jest szukać u źródła. Od razu uwaga: przy instalacji będziesz miał pytanie o sprawdzenie poprawności pakietów na płycie - omiń ten krok, bo jest jakiś bug, który powoduje niekiedy krytyczny błąd instalacji.

 

P.S.Jeszcze raz proponuję zastosować się do regulaminu rozdz.II pkt2.a)-d) ;) Zdania na temat instalacji wersji tj. czy instalować 32 czy 64-bitową są podzielone. Na swoim procku oczywiście możesz zainstalować zarówno wersję 32-bit jak i 64-bit, ale jeśli ilość RAMu nie przekracza 4GB, to sprawdź czy na pewno tego chcesz mieć tę 64-bitową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem ten obraz który pobrałem kilka dni wczesniej. I takie dane wyskoczyły jak sprawdziłem poprawnosc obrazu, a nie ten który dopiero pobieram. Mam pytanie mógłbys mi przybliżyc o co chodzi z tą ilościa ramu ? Mając 3gb ramu moge zainstalowac wersje 64 i bedzie dobrze system chodził ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 32-bitowa obsługuje do 4GB RAMu, więc jeśli masz więcej, to w wersji 32-bit to co > 4GB RAM jest po prostu niedostępne - żeby w pełni wykorzystać trzeba wersję 64-bitową instalować. Przy 3GB RAM wersja nie ma znaczenia, ale są inne cechy, które mogą wpłynąć na Twój wybór - warto wyszukać i poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym, że "obsługuje do 4GB" to tak niekoniecznie - od 3GB w górę zaczynają się kwiatki. Tak, wiem, że 2^32 / (1.024 x 1.024) = 4.096 -> system wykryje całość, ale w praktyce afaik aplikacje dostaną mniej.

 

@spider: 3GB ramu to w zasadzie pułap, gdzie człowiek stoi dokładnie po środku przed podjęciem decyzji. Na chwilę obecną dużych benefitów mieć z 64 nie będziesz (potrzeby desktopowe), ale jak zechcesz dokupić sobie kiedyś 1GB to już wypadałoby mieć 64 bity, więc trzeba będzie przeinstalowywać. Z drugiej zaś strony, architektura 32 bitowa siedzi tutaj już dosyć długo i większość problemów, jakie mogłyby powstać, zostały w wielu miejscach połatane - z 64 bitami nie jest tak kolorowo - np: Adobe dopiero niedawno wypuściło oficjalną wersję flasha pod 64 bity, która ciągle zresztą jest w wersji beta (p.s. ale działa dobrze). Kiedyś 64 bitowa architektura będzie wspierana zdecydowanie lepiej niż 32 - ale ten czas jeszcze nie nadszedł.

 

Pozdrawiam,

Theriel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorkiem poczytam co i jak i wybiore wersje 32 czy 64 bit. Bede miał dwie pobrane wiec tylko wypalic odpowiednia wersja jesli juz wybiore. Cięzko mi się zdecydowac.

 

Wybór padł na wersje 64 bitowa. Już ja zainstalowałem tylko mam pytanko związane z internetem, mam w domu neostrade jest ona podpięta pod pc stacjonarny kablem usb laptop łaczy się przez wifi. I na fedorce wyskakuję mi że znaleziono sieci bezprzewodowe i jak podaje klucz WEP to nic sie nie łaczy. Prosze o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorkiem poczytam co i jak i wybiore wersje 32 czy 64 bit. Bede miał dwie pobrane wiec tylko wypalic odpowiednia wersja jesli juz wybiore. Cięzko mi się zdecydowac.

 

Wybór padł na wersje 64 bitowa. Już ja zainstalowałem tylko mam pytanko związane z internetem, mam w domu neostrade jest ona podpięta pod pc stacjonarny kablem usb laptop łaczy się przez wifi. I na fedorce wyskakuję mi że znaleziono sieci bezprzewodowe i jak podaje klucz WEP to nic sie nie łaczy. Prosze o rade

 

Jaka to karta WiFi, jeśłi intel 3945 to poczytaj Only US wireless channels enabled by default on Intel 3945

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem o tej karcie wifi i nie umiem znaleśc nawet na stronie producenta jest podane tylko tak wifi (802.11a/g/Draft-N)

 

Model laptopa to Toshiba satelite A300

 

EDIT:

 

Teraz próbowałem z tymi poleceniami co mi są na tej stronie i wyskakuje "tomek is not in the sudoers file.This incident will be reported."

 

I nie wyświetlają się sieci bezprzewodowe pisze usługa niedostępna tylko połaczenie VPN, A wczesniej pokazywało neostrade,

 

Karta firmy INTEL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym, że "obsługuje do 4GB" to tak niekoniecznie - od 3GB w górę zaczynają się kwiatki. Tak, wiem, że 2^32 / (1.024 x 1.024) = 4.096 -> system wykryje całość, ale w praktyce afaik aplikacje dostaną mniej.

 

Nigdy nie miałem 4 GB ramu na maszynie 32 bitowej więc nie wiem jak działa to w praktyce, ale od kiedy pamiętam to Fedora udostępniała jądro PAE z rozszerzonym adresowaniem fizycznym w którym można zaalokować do 64GB pamięci operacyjnej. O ile dobrze pamiętam pakiet nazywa się kernel-PAE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem za bardzo 'co' jak można zrobić? ale skoro nie wiesz jaką masz kartę to polecenie "lspci" powinno pomóc (hint: powinieneś szukać czegoś związanego z Network albo Wireless, przynajmniej u mnie tak jest ->

$ lspci | grep 'Wireless\|Net'
10:00.0 Network controller: Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG Network Connection (rev 02)
18:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetLink BCM5787M Gigabit Ethernet PCI Express (rev 02)

jak już będziesz wiedział jaką masz kartę bezprzewodową to na pewno jakieś rozwiązanie znajdziesz ;]

 

a co do tego:

"tomek is not in the sudoers file.This incident will be reported."
to znaczy że nie masz uprawnień do korzystania z polecenia "sudo", a jeśli byś chciał mieć takie uprawnienia to musisz wyedytować plik "/etc/sudoers" (ps. służy do tego polecenie "visudo" które należy wydać spod konta root`a ;]

no, myślę że trochę pomogłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...