Skocz do zawartości

Dziwny Problem


bosman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość irytujący problem. Chciałem zainstalować sterowniki <hplip> i dostałem informację, że: "cannot find net-snmp support". Na Mandrivie 2008 miałem chyba ten sam problem (komunikat - "brak satysfakcjonującego pakietu net-snmp-xxxxx" . Piszę chyba, bo moje umiejętności i doświadczenie w linuksie są dość skromne, ale trochę pojęcia mam. No wiec próba instalacji tego pakietu kończy się komunikatem - "nie można zainstalować net-snmp-xxxxx" i tyle, bez podania przyczyny, po prostu. Próbowałem z płyty, z sieci i nic.

Miał ktoś taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Net-snmp okazuje się, że jest już zainstalowany, więc chyba problem nie jest ten sam. Ale postanowiłem zrezygnować z "snmp support" ustawiłem pomijanie w ./configure (hplip kompiluję) i teraz mi wyświetlił, że: "cannot find libcups support", a bez tego to już nie będę instalował. Nie wiem, czego dokładnie brakuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, po prostu chciałem zainstalować najnowsze hplip z binarki, co zawsze kończyło się błędem: "No output seen in over 300 sec... (is the CD/DVD source respository enabled? It shouldn't be !" no i oczywiście nie jest, więc nie wiem o co chodzi. Najpierw miałem tak w Mandrivie, ale że w f10 jest to samo więc tu pytam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja na Twoim miejscu przeinstalowalbym "na czysto" F10. Co jak co, ale z instalacja hplip to ani w F10 ani w żadnej poprzedniej problemow nie było.

Albo coś dziwnie konfigurujesz, masz jakieś "obce" repozytoria albo co? "yum install hplip" zawsze chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja na Twoim miejscu przeinstalowalbym "na czysto" F10.

 

Nie spodziewałem się po Tobie takiej odpowiedzi :P Linux to nie .W. :P

 

Bosman - masz zainstalowane pakiety

net-snmp-devel i net-snmp ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się po Tobie takiej odpowiedzi :P Linux to nie .W. :P
Linux to nie Windows - prawda. Ale jak "yum install hplip" nie działa (a tak rozumiem odpowiedzi), to instalacja tych pakietów jest bez sensu, bo i tak w systemie jest prawdopodobnie syf po próbach ręcznych instalacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux to nie Windows - prawda. Ale jak "yum install hplip" nie działa (a tak rozumiem odpowiedzi), to instalacja tych pakietów jest bez sensu, bo i tak w systemie jest prawdopodobnie syf po próbach ręcznych instalacji.

 

Hmm ale "yum install hplip" nie działa też kiedy już jest zainstalowany o ile ktoś nie zauważy napisu "is installed" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosman - masz zainstalowane pakiety net-snmp-devel i net-snmp ?

Tak, mam.

 

Hmm ale "yum install hplip" nie działa też kiedy już jest zainstalowany o ile ktoś nie zauważy napisu "is installed"

Ja wiem, ze jest zainstalowany, ale chcialem zainstalowac nowsza wersje z binarki i wyskoczyl blad, ze wlaczone sa nosniki instalacyjne, a nie sa.

Wiec postanowilem to, co sie wtedy rozpakowalo skompilowac i wszystko przy konfiguracji szlo pieknie dopoki nie wyskoczyl brak tego net-snmp.

Dobra, wzialem pomijanie. No i teraz informuje, ze "can't find libcups support.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wzialem pomijanie. No i teraz informuje, ze "can't find libcups support.

 

Jeśli pojawia się komunikat że brak Ci pakietu przy kompilacji to oznacza że brak Ci pakietu <nazwa pakietu>-devel

Uruchamiasz sobie ulubiony (_menadżer_ → menedżer) ORT pakietów i go instalujesz,

 

O ile pamiętam nie musisz kompilować całego hplip jeśli chcesz lepszą obsługę swojej drukarki tylko wystarczy że zaktualizujesz odpowiedni plik "sterownika" do Twojej drukarki

 

EDIT: Co mi tu słownik poprawia (_menadżer_ → menedżer) ORT jak można m e n a d ż er:

http://www.mirnal.neostrada.pl/marinesi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...